صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 5

يک وزير ديگر هم استیضاح می شود!؟

فاني در آستانه استيضاح قرر گرفته است. اين روزها زمزمه استيضاح وزيري ديگر از کابينه روحاني به گوش مي رسد.80امضا پاي نامه درخواست استيضاح "فاني" وزيرآموزش و پرورش آخرين خبري است که يکي از اعضاي کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس ازآن پرده برداشت.

کد خبر: 2477

متن پيش رو در آريا منتشر شده و انتشار آن به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست.

فاني در آستانه استيضاح قرر گرفته است.
اين روزها زمزمه استيضاح وزيري ديگر از کابينه روحاني به گوش مي رسد.80امضا پاي نامه درخواست استيضاح "فاني" وزيرآموزش و پرورش آخرين خبري است که يکي از اعضاي کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس ازآن پرده برداشت.
رضا صابري،عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري آريا گفت:تعدادي از نمايندگان مجلس استيضاح آقاي فاني وزير آموزش و پرورش را امضا و تقديم هيات رييسه مجلس کرده اند.
وي تاکيد کرد:درخصوص تعداد امضاها اظهارات متفاوتي شنيده مي شود بطوري که برخي از 80امضا خبر مي دهند.
نماينده مردم گلستان گفت که اين استيضاح تقديم هيات رييسه مجلس شده است و نمايندگان درخواست اعلام وصول دارند.
وي درباره جلسات نمايندگان موافق استيضاح با فاني اظهار داشت:قاعدتا وقتي موضوع استيضاح مطرح مي شود بين نمايندگان و وزير جلساتي برگزار مي شود تا بلکه برخي مسائل حل شود اين تدابير هميشه وجود داشته و دارد.

ديدار مخالفان فاني با لاريجاني
اما همانطور که در استيضاح فرجي دانا علي لاريجاني، رييس مجلس شوراي اسلامي با نمايندگان استيضاح کننده جلسات متعددي برگزار کرد و به عنوان ميانجي نقش ايفا کرد اينبار نيز امضا کنندگان نامه استيضاح وزير آموزش و پرورش با رييس مجلس ديداري داشته اند. ديداري که گويا در راستاي جلب نظر موافق هيات رييسه مجلس براي انجام دومين استيضاح صورت گرفته است.
عليرضا سليمي،عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري آريا با اعلام اين خبر که نمايندگان موافق استيضاح فاني با علي لاريجاني رييس مجلس ديداري داشته اند،گفت :استيضاح وزير آموزش و پرورش بستگي به گفتگوهايي دارد که انجام مي شود.
اين نماينده مجلس اظهار داشت:ممکن است استيضاح آقاي فاني با گفتگو حل شود چراکه استيضاح آخرين مرحله است.
وي ضمن بي اطلاعي از دلايل نمايندگان براي استيضاح وزير آموزش و پرورش گفت:بايد صبر کنيم ببينيم نتيجه جلسه نمايندگان با آقاي فاني چگونه مي شود چراکه ممکن است با گفتگو استيضاح منتفي گردد.

60امضا پاي استيضاح وزير آموزش و پرورش
به هرحال امضاي نامه استيضاح فاني خبري بود که اولين بار وحيد فياضي،عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري آرياازان پرده برداشت و گفت که مدت زمان زيادي است که نسبت به عملکرد وزارت آموزش و پرورش انتقادات زيادي مطرح است به نظرما اين وزارتخانه از چابکي و تدابير لازم براي بهبود وضعيت آموزش و پرورش کشور منطبق با سند تحول بنيادين تعليم و تربيت برخوردار نيست.
وي گفت:درحال حاضر مشکلات زيادي در وزارت آموزش و پرورش مشاهده مي شود که علاوه بر مسائل آموزشي ،برنامه درسي و کمبود نيروي انساني،سوق دادن اين وزارتخانه به بخش خصوصي مهمترين مشکل آموزش و پرورش است .امروز در اين وزارتخانه جرياني فعال شده که از موسسات خصوصي توليد کننده کتب درسي و تستي به شدت در مدارس نفوذ کرده اند و دانش آموزان به جاي خواندن کتب درسي خود کتب اين موسسات را مي خوانند و پاس مي کنند اينها نکاتي است که ما بارها تذکر داده ايم اما متاسفانه آموزش و پرورش اقدامي دراين زمينه نداشته است بنابراين اين مباحث زمينه استيضاح وزير آموزش و پرورش را فراهم ساخته و تاکنون 60نمايه ام درهرصورت ما پيگير اين استيضاح ها هستيم .(متن کامل را اينجا بخوانيد)

مي خواهيم 5وزير را استيضاح کنيم؛ هيات رييسه مجلس مقاومت مي کند
موسي الرضا ثروتي،عضو فراکسيون رهروان ولايت مجلس شوراي اسلامي نيز در گفتگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري آريا دراين رابطه گفته بود :دو گروه نامه استيضاح وزير آموزش و پرورش را امضا کرده اند که تعداد آن حدود 45امضا مي باشد.
وي افزود:معلمان نسبت به وضعيت آموزش و پرورش اعتراض دارند چراکه درخصوص وضعيت استخدام مربيان پيش دبستاني و در راستاي تعادل و توازن منطقه اي معلمان اقدامي نشده است که اين مساله موجب ناراحتي معلمان شده است.
اين نماينده مجلس با بيان اين مطلب که هيات رييسه مجلس مخالف استيضاح است ،گفت:درحالي که درخواست 4استيضاح در دست هيات رييسه است اما متاسفانه هيات رييسه مقاومت مي کند و مخالف اين استيضاح هاست .
وي ادامه داد:استيضاح وزراي کشور،آموزش و پرورش ،نيرو،راه و صنعت و معدن توسط نمايندگان تهيه شده است که بنده سه استيضاح را امضا کرده ام در هرصورت ما پيگير اين استيضاح ها هستيم .
اين اظهارات البته درحالي مطرح است که قبل از استيضاح وزير علوم يک منبع آگاه در گفتگو با آريا از اين برنامه مخالفان دولت در مجلس خبر داده و گفته بود:استيضاح وزير آموزش و پرورش بعد از استيضاح وزير علوم انجام مي شود.اين منبع آگاه افزود :درابتدا قرار براين بود اول استيضاح وزير آموزش و پرورش انجام شود که البته امضاهايي براي اين استيضاح نيز جمع آوري شد اما افراد شاخص فراکسيون اصولگرايان بعدا به اين نتيجه رسيدند که فعلا اولويت را به استيضاح وزير علوم بدهند و پس از آن طرح استيضاح وزير آموزش و پرورش را در دستور کار قرار دهند.
حجت الله درويش پور،عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي هم ضمن تاييد اين خبر در گفتگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري آريا گفته بود:" افرادي در مجلس حضور دارند که خط دهنده هستند و استيضاح وزرايي چون وزير علوم و آموزش و پرورش را خط مي دهند."
همچنين وحيدفياضي،ديگر عضو کميسيون آموزش وتحقيقات مجلس شوراي اسلامي در گفتگوباآريا گفته بود :" استيضاح هاي زيادي در مجلس مطرح است ".
وي علت استيضاح ها را اختلاف نمايندگان با وزرا بر سر انتصابات دانست و افزود: از آنجايي که در عزل و نصب ها وزراء با نمايندگان تعامل و هماهنگي ندارند بنابراين اختلافات دراين خصوص بسيار زياد است درحالي که ضروري است دو طرف از نقطه نظرات يکديگر آگاه باشند و وزراء باتعامل عمل کنند.
حالا باتوجه به اينکه گفته مي شود 5وزير در نوبت استيضاح قرار گرفته اند بايد منتظر ماند و ديد آيا علي لاريجاني در رادي رياست مجلس اين بار در لغو اين خواسته نمايندگان موفق عمل خواهد کرد؟

نظرات بینندگان

 • سلام معلم عزیزم

  | |

  باسلام خدمت تمام مسولین ومعلمان زحمتکش بی ادعای این مرز پر گهر فقط چندتا سوال می پرسم با وجود اینکه که جوابش را همه ما میدانیم:آیا همه کارمندان قبلا مقاله یا کتاب ویا ضمن خدمت پولی گرفته اند که حقوقشان با ما این مقدار تفاوت دارد...آیا آنها مگر در کجای این کره خاکی زندگی می کنند که وقتی حکمشان بالا می رود مقدارش حتی به 800 هزار تومن مرسد ولی حکم معلم خیلی فشار هم بیاورید نهایت 100 یا150 هزار تومن...چرا کارمندان عزیز سایر ارگانها مزایای بسیار طویلی دارند ما معلمان حتی برای اسکان مسافرتی خود باید به آن مدرسه ای که روزانه چند ساعت در آن زندگی میکنیم نیز باید هزینه کنیم این یعنی آخر .... کارمندان دیگر بگیرید و بخورید نوش جانتان فقط خواستم خودمان را با شما مقایسه کنم تا تفاوت را احساس کنند....

 • معلم

  | |

  دلم واسه سایر کارمندان بانک و مخابرات می سوزه آنقدر مقاله نوشتند که 4 میلیون حقوق می گیرن بیچاره ها

 • | |

  ای کاش معلم نمی شدم

 • علی

  | |

  اگر مجلس در روز اول منافع جمع فدای اقلیت نمیکرد و اقای نجفی وزیر میشد این وضع پیش نمی امد

 • فرهنگی

  | |

  این استیضاح ها همه در راستای انتخابات وتلاش برای ماندن برنامه ریزی شده وگرنه کمترنماینده ای به فکرمنافع ملت است.

ارسال نظر