صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

امين حيايي: نقش‌فروشي آفت جدي بازيگري‌ست

اخيرا گفتگويي از امين حيايي درباره نقش فروشي در سينما منتشر شده؛ صحبت‌هايي که باعث شد حتي طرف صحبت او را همبازيش در سريال "کلاه پهلوي" بدانند! امين حيايي در آن گفتگو درباره چهره هايي صحبت کرده بود که بواسطه صرف مقاديري پول، به معامله کردن نقشها در سينما مي پردازند.

کد خبر: 2453

نسيم/ اخيرا گفتگويي از امين حيايي درباره نقش فروشي در سينما منتشر شده؛ صحبت‌هايي که باعث شد حتي طرف صحبت او را همبازيش در سريال "کلاه پهلوي" بدانند! امين حيايي در آن گفتگو درباره چهره هايي صحبت کرده بود که بواسطه صرف مقاديري پول، به معامله کردن نقشها در سينما مي پردازند.
امين حيايي با بيان اينکه استفاده ابزاري از سخنانش را محکوم مي کند بيان داشت: من به حرفهايي که زدم اعتقاد راسخ دارم اما اينکه عکس من کنار اميرعلي دانايي ضميمه مطلب شده را از اساس رد ميکنم. چون اين يک بازي رسانه اي و نوعي ناجوانمردي است چون منظورم نه اين دوست خوب بازيگرم که نابازيگراني هستند که با صرف پول وارد سينما مي شوند.
وي ادامه داد: دانايي رفيق خوب من است و ما چندين سال است که با هم همکاريم و البته حدودا 9 سالي نيز در "کلاه پهلوي" با هم کار مي کرديم بدون اينکه کمترين کدورتي ميان مان پيش آيد.
*در "آدم باش" هم با نقش فروشي برخورد داشتم
امين حيايي در توضيح بيشتر آنها که به واسطه پول جيب شان وارد سينما مي شوند گفت: من روي سخنم با کساني است که اين کاره نيستند و چون پول دارند يک شبه مي شوند بازيگر. اينها کساني هستند که متاسفانه در سالهاي اخير بارها با آنها مواجه شدم و در فيلم اخيرم "آدم باش" هم با آنها برخورد داشتم.
بازيگر آثاري چون "نقاب" و "سن پطرزبورگ" ادامه داد: متاسفم که بگويم چند سالي است رويه غلطي باب شده و آن هم اينکه بازيگراني که توانمند هستند و درس اين رشته را خوانده اند کنار گذاشته مي شوند تا کسي که پول دارد جايشان را بگيرد. جالب است که طرف به واسطه اعطاي پول وارد فيلم مي شود اما دست اندرکاران از کمبود بودجه حرف مي زنند.
*اين روش، روش غلطي است
حيايي ادامه داد: اين روش روش کاملا غلطي است؛ درست مانند کسي که تحصيلات پزشکي ندارد ولي مي آيد و جراحي مي کند! کسي که تحصيلات بازيگري ندارد يا لااقل در صنف بازيگران شناخته شده نيست نبايد به راحتي و با پرداخت پول نقش بگيرد.
حيايي افزود: يا بايد اين روش را محکوم کرده و هر طوري هست جلويش را بگيريم يا اينکه اگر بناست اين رويه متعارف شود پس بيايند بخشي از پولي که از چنين چهره هايي مي گيرند را در ميان تمامي عوامل توليد فيلم توزيع کنند. چون عوامل حرفه اي هستند که جور اين چهره هاي تازه کار را مي کشند.
*سرمايه گذار "آدم باش" 500 ميليون هزينه کرد که يک سکانس در کار باشد
امين حيايي درباره اين سوال که شنيده مي شود سرمايه گذار "آدم باش" هم از جمله کساني است که هزينه کرده تا در فيلمي ايفاي نقش کند بيان داشت: نه، اتفاقا سرمايه گذار اين فيلم در زمره چنين آدمهايي نبود. ايشان 500 ميليوني هزينه کرد و فقط در يک سکانس کوتاه حضور داشت شايد براي اينکه يادگاري از خود به جاي بگذارد.
بازيگر"اخراجيها" و "خودزني" در پاسخ به اين سوال که اين نقش فروشيها در پروژه هاي بخش دولتي هم وجود دارد يا نه گفت: آنچه من ديده ام بيشتر در مورد پروژه هاي بخش خصوصي بوده است که اين اتفاق مرتب در اين پروژه ها در حال رخ دادن است و البته خيلي وقت است اين روند ادامه دارد.
وي در پايان گفت: شخصا اميدوارم که جلوي اين روند گرفته شود تا نوعي بدبيني و يأس در ميان چهره هايي که سالها تجربه بازي در تئاتر را دارند يا تحصيلات آکادميک داشته اند پديد نيايد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر