صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

اظهارات رحیم پور ازغدی در مورد دهه‌گيري برای شهادت حضرت محسن

شهادت حضرت محسن مرز تشييع است با اين حال دهه‌گيري اين‌گونه را نبايد رسم کرد و حتي مراجع هم تاکيد دارند اين اقدام‌ها را صورت ندهيد، لذا ما هرگز از ولايت حضرت علي (ع) عقب نمي‌رويم چرا که تشيع سبک زندگي اسلامي است.

کد خبر: 2254

فارس/ عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با اشاره به اينکه در انتخابات سال 88 رهبري از اعتبار راي مردم دفاع کردند، گفت: حماسه نهم دي دفاع از مردم سالاري ديني بود.

حسن رحيم‌پور ازغدي ظهر امروز در سخنراني پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوي برگزار شد، اظهار کرد: 9 دي يک حماسه مردمي در کشور بود و در اين روز نه تنها حضور راي‌دهندگان به نامزدها را مشاهده کرديم بلکه تمام ملت ايران در اين حماسه عظيم حضور داشتند.

وي افزود: در جريان فتنه مساله اصلي ايستادگي در مقابل ولايت و نظام اسلامي بود و اين امر در اتاق فتنه تحت مديريت سرويس‌هاي جاسوسي در خارج از کشور شکل مي‌گرفت و عده‌اي نيز در داخل کشور بازي خوردند اما در اين ميان ولايت‌ فقيه در اين جريان حافظ دموکراسي بود و در مقابل ديکتاتوري ايستادگي کرد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت: فتنه‌گران در مسئله‌اي فراانتخاباتي به مقابله با نظام اسلامي پرداختند و اين همانند جرياني است که دشمنان نظام از ابتداي انقلاب اسلامي ايران در پيش گرفته بودند اما در نهم دي تمام کليدواژه‌هاي آنها با شکست روبه‌رو شد.

وي ادامه داد: فتنه‌گران شعارشان اين بود که اگر دين وارد حکومت شود اين دين حکومتي مي‌شود در حالي که انقلاب اسلامي ايران به دنبال ديني ‌کردن حکومت است و در اين ميان حکومت وسيله است.

وي اظهار داشت: در جريان برگزاري انتخابات در کشور، مدل‌هاي مختلف رقابت فکري حضور داشتند و هيچ‌گونه انحصارطلبي از سوي نظام صورت نگرفت اما عده‌اي مي‌خواستند انتخابات را تحت انحصار خود بياورند.

وي با اشاره به اينکه عده‌اي خواستند تفکرات غير ديني را وارد کنند، تاکيد کرد: با استفاده از اين سيستم مي‌خواستند همين تفکرات را انجام دهند لذا اين تفکر در خارج از کشور طراحي شد و مي‌گفتند جايگزين قدرتمندي براي جمهوري اسلامي نداريم و مجبور بودند از نردبان انتخابات بالا بروند تا به سيستم برسند، با اين نگاه انتخابات تمکين به راي مردم بود و همان‌هايي که دم از اين حرف‌ها مي‌زدند خودشان نشان دادند که آراي ملت زينتي است.
رحيم‌پور ازغدي بيان کرد: بحث ما اين نيست که چه کسي انتخاب شده است، بلکه مسئله مهم اين است رهبري از اعتبار راي مردم دفاع کردند و در کنار اين موضوع عده‌اي صريح گفتند که مبناي دموکراسي مشارکت بالاي مردم نيست و بلکه مشروعيت سکولار را به جاي دين مي‌خواستند حاکم کنند.
عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي تصريح کرد: مسئله 9 دي مسئله يک انتخابات نبود، بلکه دفاع از مردم‌سالاري ديني بود، در اسنادي که در اين چند سال افشا شد اين پروژه از اول انقلاب تعريف شده است و حتي سرويس‌هاي جاسوسي گفتند به نام جنگ احزاب و رقابت‌هاي انتخاباتي ملت را به جان هم بياندازيم و اگر نشد حتي به نام مذهب حرف‌هايي را مطرح کنيم که اين مطالب در اسنادشان نيز آمده است و از طريق رسانه‌هاي بيگانه کشور را نشانه گرفتند و از يک طرف نيز شبه‌افکني کردند.
وي با اشاره به برگزاري آيين‌هاي اشتباه همانند دهه‌هاي مذهبي محسنيه، تاکيد کرد: شهادت حضرت محسن مرز تشييع است با اين حال دهه‌گيري اين‌گونه را نبايد رسم کرد و حتي مراجع هم تاکيد دارند اين اقدام‌ها را صورت ندهيد، لذا ما هرگز از ولايت حضرت علي (ع) عقب نمي‌رويم چرا که تشيع سبک زندگي اسلامي است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر