صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

«شهاب حسيني»: خاطره «اکسيژن» هميشه برايم زنده است

شهاب حسيني که براي بازديد از نمايشگاه نقاشي همکار قديمي‌اش در برنامه «اکسيژن» به گالري ساربان آمده بود، ياد آن را برنامه را همواره زنده دانست و درباره حضور همسرش در «ساکن طبقه وسط» توضيح داد.

کد خبر: 1733

شهاب حسيني که براي بازديد از نمايشگاه نقاشي همکار قديمي‌اش در برنامه «اکسيژن» به گالري ساربان آمده بود، ياد آن را برنامه را همواره زنده دانست و درباره حضور همسرش در «ساکن طبقه وسط» توضيح داد.
شرکت در مراسم افتتاحيه نمايشگاه «احضاريه» نقاشي‌هاي محمدمهدي رسولي با حضور بسياري از هنرمندان در گالري ساربان همزمان شد که يکي از آنها شهاب حسيني بود. حسيني که سال 77 در برنامه «اکسيژن» شبکه دو ساخته رسولي براي اولين بار اجراي تلويزيوني را تجربه کرد و به شهرت رسيد، براي ديدن آثار همکار قديمي‌اش آمده بود و اين به منزله فرصتي بود تا گفتگوي کوتاهي با او داشته باشيم.

اين گفتگو را در ادامه مي‌خوانيد:
*آقاي حسيني چطور شد براي بازديد از اين نمايشگاه نقاشي آمديد؟
- آقاي رسولي از عزيزترين دوستان و در واقع مي‌شود گفت از اساتيد اوليه من در زمينه کاري‌ام هستند. «اکسيژن» تجربه خوبي بود که با هم داشتيم و ياد و خاطره آن هميشه برايم زنده است. مهر آقاي رسولي هميشه به دل من است. خوشحالم اين بار فرصتي بود با همه گرفتاري‌هاي کاري که دارم توانستم در اين نمايشگاه شرکت کنم.
*کارها را دوست داشتيد؟
- رسولي هميشه آدم خلاقي بوده و خلاقيت ذات کار او است. باز اينجا من شاهد خلاقيت‌هاي جذاب و دوست داشتني او هستم. مثل هميشه.
*در زندگي روزمره پيش مي‌آيد که از نمايشگاه‌هاي نقاشي بازديد کنيد؟
- خيلي کم. متاسفانه هم شرايط اجازه نمي دهد و هم اينکه بالاخره من با حضور در مجامع عمومي بيشتر از آنکه موفق شوم آثار را ببينم، وقتم بيشتر به گپ و گفت با دوستان ديگر مي‌گذرد و سخت است.
*از اکران نخستين فيلمتان «ساکن طبقه وسط» راضي هستيد؟
- خدا را شکر. اين فيلم هم دارد مسير خودش را مي رود. هرآنچه که تا به حال اتفاق افتاده، خيلي خوب بوده است. خدا را شکر. من ناراضي نيستم.
*با مردم هم فيلم را ديده‌ايد؟
- متاسفانه درگير يکي دو کار هستم و هنوز فرصت انجام اين کار را نداشته‌ام.
*بازتاب فيلم بين مردم چطور بوده است؟
- همين که مي‌شنوم درباره فيلم بحث و حرف است خيلي خوب است. بعضا چيزهاي خوبي مي‌شنوم بعضا هم چيزهاي خوبي نمي‌شنوم اما به هر حال هرچه هست مثل همه کارهاي ديگر دو وجهي است؛ همه وجه خوب دارد و هم وجه بد.
*واکنش‌هايي که نسبت به کارتان داشته‌اند آنقدر دلگرم کننده بوده که بخواهيد اين فضا را ادامه دهيد و باز هم فيلم بسازيد؟
- چرا که نه. بستگي دارد سير کار چطور پيش برود. چون فيلمسازي چيزي است که بايد بر اساس نياز دروني و يک حس روحي و رواني اتفاق بيفتد. تا آن نياز به وجود نيايد، ساختن فيلم الزامي ندارد اما وقتي نيازش به وجود مي‌آيد بله آدم بايد اين کار را انجام دهد.
*فيلمنامه در «ساکن طبقه وسط» نقش پررنگي دارد و انديشه نويسنده به خوبي در آن مشخص است. فکر مي‌کنيد شما هم روزي دست به نوشتن مي‌زنيد؟
- من در زمينه نگارش استعدادي ندارم. خيلي دوست مي‌داشتم که اين استعداد را داشتم اما ندارم. اما به هرحال محمدهادي کريمي با محبت و سخاوت و دوستي هميشگي‌اش فيلمنامه‌اي را که ارزش زيادي برايش داشت، در اختيار بنده قرار داد. من هم تلاشم را کردم امانت‌داري کنم و اثري را با آن شرايط سختي که حين اجرا داشتيم، به وجود بياورم که قابل تماشاگر و در شأن او باشد. نمي‌دانم چقدر موفق شده‌ام.
*جدا از بحث کارگرداني، فکر مي‌کنم حضور در اين فيلم براي هر بازيگري هم وسوسه‌انگيز باشد. ايفاي اين همه نقش تاريخي و جذاب.
- شايد اوايل آشنايي‌‌ام با فيلمنامه اين حس را داشتم اما بعدا نکات جذاب‌تر و مفاهيم عميق‌تري را در فيلمنامه کشف کردم که آنها بيشتر باعث شد دغدغه ساخت اين فيلم را پيدا کنم.
*چطور به اين پايان‌بندي رسيديد و از همسرتان براي بازي کمک گرفتيد؟
- اين پايان‌بندي را دوست داشتم. من براي آن دختر طبقه بالا کسي را مي‌خواستم که بتوانم به پاکي‌اش ايمان داشته باشم و همسرم را به اين خاطر انتخاب کردم چون به پاکي‌اش ايمان دارم. حداقل مي‌توانم بگويم کس ديگري را در آن شرايط نمي‌شناختم که بتواند برايم آن حس را جاري کند. قطعا آدم‌هاي پاک نهاد کم نيستند ولي من همسر خودم را مي‌شناختم. براي همين از او دعوت کردم. او اين لطف را به من کرد و در کار بازي کرد.
*پسرتان هم که حضور کوتاهي در فيلم دارد.
- (با خنده) ديگر خلاصه از هرچه داشتم استفاده کردم.
*از کارهاي تازه‌تان چه خبر؟
- سر کار کارگرداني خوب و خلاق به نام عادل يراقي هستم. يک سريال خيلي خوب هم با آقاي حسن فتحي دارم؛ «شهرزاد» که بازي‌ام از روز گذشته در آن آغاز شده است.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر