صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

پرويز پرستويي: 14 سال قاچاقي کار کردم!

پرويز پرستويي گفت: 14 سال قاچاقي کار کردم و نتوانستم جايزه‌هايم را به کسي نشان دهم. اين بازيگر اظهار کرد: زندگي برايم در سال‌هايي کودکي به‌سختي گذشت، به‌طوري که در آن سال‌ها اکثر پدر و مادرها دلخوشي‌شان اين بود که فرزاندان‌شان معلم، دکتر، خلبان و ... شوند، اما من به اصطلاح آن روزها مطربي مي‌کردم و مجبور بودم قاچاقي کار کنم.

کد خبر: 1345

ايسنا/ پرويز پرستويي گفت: 14 سال قاچاقي کار کردم و نتوانستم جايزه‌هايم را به کسي نشان دهم.
اين بازيگر اظهار کرد: زندگي برايم در سال‌هايي کودکي به‌سختي گذشت، به‌طوري که در آن سال‌ها اکثر پدر و مادرها دلخوشي‌شان اين بود که فرزاندان‌شان معلم، دکتر، خلبان و ... شوند، اما من به اصطلاح آن روزها مطربي مي‌کردم و مجبور بودم قاچاقي کار کنم.
وي ادامه داد: در آن زمان، در محيطي زندگي مي‌کرديم که به لحاظ فرهنگي مناسب نبود و نگراني‌هاي خانواده نيز بجا بود و حتي يک‌بار که به سينما رفتم، مادرم داغ در دستم گذاشت که هنوز هم هست، آن داغ را مي‌بوسم چون خانواده نگران بودند.
او اظهار کرد: بايد شکرگزار امنيت و آرامش حاکم بر کشور باشيم، چراکه ما ايرانيان سه دهه است که ايثارگري مي‌کنيم. همه با وجود امنيت، فراق بال داريم و جاي شکر دارد.
پرستويي نسل جوان را آينده‌سازان کشور دانست و گفت: اگر جوانان نباشند، مملکت به فنا مي‌رود و بايد قدر اين جوانان را بدانيم.
وي قانع بودن به داشته را کاري نسنجيده ارزيابي و بيان کرد: بايد با هدف زندگي کنيم و هيچ‌وقت به داشته‌هاي فرهنگي، هنري و علمي خود قانع نباشيم.
اين بازيگر با اشاره به فعاليت 46 ساله‌اش در عرصه سينما و هنر، گفت: پرويز پرستويي شايد دو نفر باشد، يکي من که پرويز پرستويي هستم و ديگري پرستويي‌اي که شما بار آورده‌ايد و اين پرستويي، امانتي است که از مخاطب دارم و اگر نخواهيد، مي‌توانيد آن را بگيريد.
پرستويي عمل و کار با نيت درست و خالصانه را رمز موفقيت دانست و ادامه داد: در هر کاري که هستيم، بايد درست کار کنيم. هنرمند هربار شخصيتي را خلق مي‌کند، مخاطب با او همزادپنداري مي‌کند و بايد به‌نحو احسن از عهده‌ي اين مسووليت برآيد.
وي که در نخستين جشنواره‌ي سالانه‌ي تجليل از برگزيدگان دانشجو در دانشگاه علوم پزشکي تبريز سخن مي‌گفت، با اظهار خرسندي از حضورش در جمع دانشجويان، افزود: آذربايجان و تبريز، هنرمندان، شعرا، ادبا، دانشمندان و عالمان بزرگي داشته است و دارد و فرهيختگان اين سرزمين هميشه در تاريخ ايران نام‌آور بوده‌اند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر