صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

رسائي: ارائه شيردال تقلبي به ايران کلاه‌گذاري رسمي آمريکاست

آمريکايي‌ها با ارائه يک شيردال تقلبي سر ميراث فرهنگي ما کلاه گذاشتند، تأکيد کرد: اگر مسئولان ميراث فرهنگي از تقلبي‌بودن اين جام شيردال خبر داشتند که بايد پاسخگو باشند که چرا با پذيرفتن يک شيء تقلبي بعد از سفر روحاني به نيويورک مارش پيروزي زدند مبني بر اينکه ما به آمريکا رفتيم و آنجا چنين اتفاق بزرگي افتاده است.

کد خبر: 1314

فارس/ نايب رئيس کميسيون اصل 90 مجلس با بيان اينکه ارائه جام شيردال تقلبي به دولت ايران کلاه‌گذاري رسمي آمريکا بر سر ميراث فرهنگي ما بوده است، گفت: دولت بايد در اين زمينه به مجامع بين‌المللي شکايت کند.

حجت‌الاسلام حميد رسايي نماينده مردم تهران و نايب رئيس کميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اهداي شيردال تقلبي به مسئولان کشور به عنوان نماد حُسن نيت آمريکا به تقلبي بودن جام شيردال، اظهار داشت: دولت به جاي نگراني براي ميدان اميرچخماق يزد، به جاي اينکه جلوي تدفين شهدا در اين ميدان را بگيرد، بهتر است مراقب باشد که مانند جام شيردال، آمريکايي‌ها سرش کلاه نگذارند و شيردال تقلبي به او ندهند.

وي افزود: دولت بايد تلاش کند همانطور که در بازگرداندن برخي از اشياي عتيقه ايراني و تاريخي ما از فرانسه پيگيري‌هاي حقوقي سي و چند سال داشت، با پيگيري حقوقي جام شيردال اصلي را به کشور بازگرداند.

نايب رئيس کميسيون اصل 90 مجلس در ادامه تصريح کرد: دومين نکته اين است که دولت بايد بابت اين کلاهبرداري از آمريکا شکايت کند، چرا که ارائه جام شيردال تقلبي به دولت ايران کلاه‌گذاري رسمي آمريکا بر سر ميراث فرهنگي ما بوده است.

وي با بيان اينکه آمريکايي‌ها با ارائه يک شيردال تقلبي سر ميراث فرهنگي ما کلاه گذاشتند، تأکيد کرد: اگر مسئولان ميراث فرهنگي از تقلبي‌بودن اين جام شيردال خبر داشتند که بايد پاسخگو باشند که چرا با پذيرفتن يک شيء تقلبي بعد از سفر روحاني به نيويورک مارش پيروزي زدند مبني بر اينکه ما به آمريکا رفتيم و آنجا چنين اتفاق بزرگي افتاده است.

رسايي خاطرنشان کرد: اگر هم خبر نداشتند و آمريکا سرشان کلاه گذاشته، به مجامع بين‌المللي شکايت کنند و مراقب باشند که کلاه‌گذاري آمريکا بر سر برخي از نهادها فقط به شيردال خلاصه شود و اين کلاه‌گذاري در جاي ديگري اتفاق نيفتد، ما نگرانيم چنين کلاه‌گذاري‌هاي بزرگي در جاهاي مهمتري مانند انرژي هسته‌اي و توافقنامه نهايي توسط آمريکايي‌ها انجام شود.

وي يادآور شد: ارائه جام شيردال تقلبي به ميراث فرهنگي ايران نشان مي‌دهد که حتي در جاهاي ديگر هم نمي‌شود به آمريکايي‌ها اعتماد کرد، شيردال مسئله کوچکي است ولي حکايت از يک واقعيت بزرگ مي‌کند که آمريکا به دنبال استعمار و بهره‌برداري از حقوق ملت‌ها و توانايي‌هاي آنها هستند، ارائه جام شيردال تقلبي به ميراث فرهنگي ايران در سفر روحاني به نيويورک نمونه کوچکي از اين بي‌اعتمادي‌هاست.

نظرات بینندگان

ارسال نظر