صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

غايبان و حاضران جشنواره‌ي فيلم فجر کدامند؟

از کارگردانان حاضر در بخش‌هاي مختلف سال گذشته جشنواره فيلم فجر، 11 کارگردان با فيلم جديدشان متقاضي شرکت در اين دوره هستند و برخي فيلمسازان نيز پس از سال‌ها فيلمي را آماده حضور در جشنواره 33 دارند.

کد خبر: 1152

ايسنا/ از کارگردانان حاضر در بخش‌هاي مختلف سال گذشته جشنواره فيلم فجر، 11 کارگردان با فيلم جديدشان متقاضي شرکت در اين دوره هستند و برخي فيلمسازان نيز پس از سال‌ها فيلمي را آماده حضور در جشنواره 33 دارند.

به گزارش خبرنگار سينمايي ايسنا، از ميان کارگردان‌هايي که در دوره گذشته فيلمي را در جشنواره داشتند، بهروز افخمي در اين دوره با «روباه»، بهرام توکلي با «من ديگو مارادونا هستم»، مصطفي کيايي با «عصر يخبندان»، روح‌الله حجازي با «مرگ ماهي»، کمال تبريزي با «طعم شيرين خيال»، فرزاد موتمن با «سايه روشن»، عباس رافعي با «آوازهاي سرزمين مادري‌ام»، هاتف علي‌مرداني با «مشرف به کوچه بي‌نام»، کاوه سجادي حسيني با «ضد نور» و علي قوي‌تن با «آسمان آبي مادرم» متقاضي حضور در دوره آتي هستند.

از ميان کارگردان‌هايي هم که سال گذشته با اولين فيلم‌شان در بخش آثار اول جشنواره حضور داشتندT تنها هومن سيدي موفق شده است فيلم دومش را با عنوان «اعتراف ذهن خطرناک من» بسازد و متقاضي حضور در اين دوره باشد.

از کارگردان‌هاي مطرح جشنواره 32 که در اين دوره غايب هستند مي‌توان به حميد نعمت‌الله، داريوش مهرجويي، سيدرضا ميرکريمي، کيومرث پوراحمد، ابراهيم حاتمي‌کيا، کيانوش عياري، فريدون جيراني، رضا عطاران، احمدرضا درويش، سعيد سهيلي، رخشان بني‌اعتماد، محمدمهدي عسگرپور، مسعود ده‌نمکي و مسعود کيميايي اشاره کرد، همچنين نرگس آبيار، جمشيد محمودي و رضا درميشيان کارگردان‌هاي جواني که با فيلم‌هايشان توجه مخاطبان را جلب کردند.

کارگردان‌هايي هم در اين دوره متقاضي حضور هستند که سال‌ها اثري را در جشنواره نداشتند که از جمله آن‌ها مي‌توان به عليرضا رئيسيان با فيلم «دوران عاشقي»، خسرو سينايي با «جزيره رنگين»، بهمن فرمان‌آرا با «دلم مي‌خواد»، عبدالحسين برزيده با «مزارشريف» و محمدحسين لطيفي با «اسب سفيد پادشاه» اشاره کرد.

از ديگر فيلمسازان غايب ديگر در دوره 33 جشنواره فيلم فجر مي‌توان از رسول صدرعاملي، همايون اسعديان، محمدعلي باشه‌آهنگر، پرويز شيخ‌طادي، حسن فتحي و مجتبي راعي و... نام برد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر