صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

تعریف ویژه جنتي از فيلم محمد (ص)

جنتي: فيلم محمد (ص) ماندگار و باعث افتخار جمهوري اسلامي است

کد خبر: 11307

ايرنا/ وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي فيلم محمد (ص) ساخته مجيد مجيدي را اثري ماندگار و فاخر توصيف کرد و گفت : اين فيلم باعث افتخار جمهوري اسلامي ايران است.
علي جنتي بعدازظهر امروز دوشنبه و در مراسم اختتاميه دومين جشنواره دانشجويي فرهنگ و هنر سراسر کشور در تالار وحدت ، گفت: اميدوارم در آينده اي نزديک شاهد اکران فيلم محمد (ص) در سطح جهاني باشيم تا ببنيد که چه ميزان استعداد در اين حوزه در کشور ما وجود دارد که محصول توليدي آن جهاني است.

فيلمبرداري فيلم محمد (ص) در آبان ماه سال 1390 آغاز و اوايل امسال به پايان رسيد و از اين فيلم به عنوان بزرگ ترين پروژه سينماي ايران نام مي برند.

داستان اين فيلم از دوران جاهليت و به هنگام تولد آخرين پيامبر خدا حضرت محمد (ص) آغاز شده و با 12 سالگي ايشان که در اولين سفر به همراه عمويشان ابوطالب به شام پس از رسيدن به صومعه بحيرا است، به پايان مي رسد.

بحيرا راهبي مسيحي است که درباره ظهور آخرين پيامبر به ابوطالب بشارت مي دهد.

ويتوريو استورارو فيلمبردار مطرح ايتاليايي که سه جايزه اسکار گرفته به همراه حميد خضوعي ابيانه اين اثر سينمايي را فيلمبرداري کرده است.

«اسکات اي. اندرسون» (برنده اسکار براي طراحي جلوه ويژه فيلم باب در 1996) طراحي جلوه هاي ويژه اين فيلم را برعهده داشته است.

جنتي ضمن ابراز خرسندي از حضور مجدد در جمع اساتيد و دانشجويان مراکز علمي- کاربردي فرهنگ و هنر بر لزوم توجه به اقتصاد فرهنگ و هنر تاکيد کرد.

وي با بيان اينکه امروزه اقتصاد خلاق در حوزه مسائل فرهنگي در جوامع مختلف بسيار مطرح است گفت: در دنيا توجه ويژه اي به اقتصاد خلاق مي شود ، امروزه ميزان تبادل محصولات فرهنگي و هنري در مجموع بيش از هشت هزار ميليارد دلار است.

وزير ارشاد با تاکيد بر اينکه اقتصاد کشور بايد از وابستگي به نفت جدا شود گفت: در حوزه فرهنگ و هنر نسل جديد بسيار آينده اي درخشاني را مي تواند رقم بزند ، آنها از شاگردان اساتيد مطرح فرهنگ و هنر کشور هستند.

جنتي ويژگي مهم و بارز موسسه آموزش عالي فرهنگ و هنر را در تلفيق آموزه هاي علمي با تجربيات اساتيد دانست و افزود: اگر بخواهيم فرهنگ و هنر کشور را ارتقا بخشيم بايد نيروهاي جوان و مستعد را رشد دهيم.

وزير ارشاد فلسفه وجودي مراکز علمي- کاربردي در کشور را آموزش نظري همراه با آماده ساختن دانشجو براي ورود به بازار کار عنوان کرد و گفت: آنچه که در اين زمينه به وزارت ارشاد و دولت مربوط مي شود آن است که بايد جوانان را باور کرده و کمک کنيم با بسترسازي مناسب بتوانند استعدادهاي خود را بروز و ظهور دهند.

وي نيازسنجي و توجه به وجود بازار کار براي رشته هاي تحصيلي در مراکز فرهنگ و هنر خواستار شد و گفت: رشته هايي که در موسسه فرهنگ و هنر تدريس مي شود بايد متناسب با نياز جامعه بوده و ماهيت فرهنگي و هنري داشته باشد.

جنتي همچنين اعلام کرد که براي تاسيس اولين پارک علم و فناوري فرهنگ و هنر آمادگي همکاري با شهرداري تهران وجود دارد.

در مراسم اختتاميه دومين جشنواره دانشجويي فرهنگ و هنر همچنين از اولين ارکستر دانشجويي دانشجويان فرهنگ و هنر و دانشگاه جامع علمي- کاربردي با رهبري شهرام توکلي و علي اکبر قرباني رونمايي شد.

همچنين در اين مراسم با حضور علي جنتي وزير ارشاد، حميد شاه آبادي مشاور وزير ارشاد و سرپرست موسسه آموزش علمي فرهنگ و هنر و داريوش ارجمند بازيگر پيشکسوت سينما و تلويزيون از خانواده انوشيروان ارجمند بازيگر فقيد سينما و تلويزيون تقدير شد.

داريوش ارجمند نيز طي سخناني خواستار توجه ويژه وزير ارشاد و دولت به موسسه پيشکسوتان هنرمند در وزارت ارشاد شد.

در پايان اين مراسم نيز از نفرات برتر دومين جشنواره دانشجويان فرهنگ و هنر با اهداء لوح تقدير شد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر