صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

اظهارات جديد ایوبی خطاب به منتقدين

رييس سازمان سينمايي در مراسم اختتاميه جشنواره فيلم فجر در شهر مشهد خطاب به ابوالحسن داودي کارگردان فيلم «رخ ديوانه» گفت: خوشحالم بر خلاف کساني که نمي‌خواستند فيلم بسازي و ديده شوي هم فيلم ساختي و هم ديده شدي و هم پاداش صبرت را در سالياني که فيلم نساخته بودي با موفقيت «رخ ديوانه» گرفتي.

کد خبر: 11301

سينماپرس/ رييس سازمان سينمايي در مراسم اختتاميه جشنواره فيلم فجر در شهر مشهد خطاب به ابوالحسن داودي کارگردان فيلم «رخ ديوانه» گفت: خوشحالم بر خلاف کساني که نمي‌خواستند فيلم بسازي و ديده شوي هم فيلم ساختي و هم ديده شدي و هم پاداش صبرت را در سالياني که فيلم نساخته بودي با موفقيت «رخ ديوانه» گرفتي.

به گزارش سينماپرس، 'حجت الله ايوبي' يکشنبه شب در مراسم اختتاميه دوازدهمين جشنواره بين المللي فيلم فجر در مشهد، گفت: استان خراسان رضوي و شهر مشهد از ظرفيتهاي بسياري براي برگزاري جشنواره بين المللي فيلم فجر برخوردار است و بايد از اين پتانسيلها حداکثر بهره را برد.

رييس سازمان سينمايي افزود: خراسان رضوي با ظرفيتهاي بسيار و منابع غني مالي نبايد مشکلي در تامين اعتبارات اين جشنواره داشته باشد و بايد پتانسيل هاي استان را در اين زمينه جهت دهي کرد.

ايوبي ادامه داد: خراسان رضوي و شهر مقدس مشهد به دليل وجود بارگاه منور رضوي از جايگاه خاصي در بخشهاي معنوي، فرهنگي و هنري برخوردار است و همواره خود را فرزند سرزمين خورشيد و شمس الشموس مي دانيم.

رييس سازمان سينمايي کشور گفت: شهروندان مشهدي علاقه مند ترين افراد به سينما هستند و در آينده نزديک از افرادي که رکود دار تماشاي فيلم در سينماهاي کشور هستند و تقدير خواهند شد که سه نفر اهل اين شهر هستند.

ايوبي در بخش ديگري از سخنانش گفت: اميدوارم جشن بزرگ سينماي ايران نقد و بررسي منصفانه و دلسوزانه شود تا زمينه براي رفع مشکلات اين عرصه فراهم شود نه اينکه با ذره‌بين به دنبال مشکلات و اتفاقات جزئي حرکت کنيم.

ايوبي اضافه کرد: مي‌خواهم به بولتن‌نويس‌ها بگويم که شما چند سال تلاش کرديد که سينما نباشد اما مي‌بينيد که هست و خواهد بود و همواره نقشش را در دفاع از ارزش‌هاي ديني بازي خواهد کرد.

وي اظهار کرد: خوشبختانه ما مشکلي با بزرگان نداريم زيرا «با کريمان کارها دشوار نيست» اما متاسفانه عده‌اي هستند که به عمد مي‌خواهند براي مجموعه سينما مشکل ايجاد کنند، حال آنکه امروز سينماي ما سري در بين سرها دارد و به همين دليل ما بايد قدر آن را بدانيم و شرايط را براي رشد آن فراهم کنيم زيرا اين سينما ريشه‌دار است و چون ريشه دار است حتما به آنجا که بايد، خواهد رسيد.

رئيس سازمان سينمايي کشور با بيان اينکه جشنواره فيلم فجر فرزند برومند انقلاب اسلامي است، عنوان کرد: اميدواريم خداوند متعال به همه ما کمک کند تا دين‌مان را به اين عرصه ادا کنيم.

ايوبي با اشاره به توليد فيلم سينمايي مزار شريف و روايت شهادت خبرنگار ايرنا و ديپلماتهاي ايراني به دست گروه طالبان و سخنان حسن برزيده نسبت به ضرورت عذرخواهي حسن روحاني دبير وقت شوراي امنيت ملي کشور گفت: اگر قرار باشد افرادي از خانواده معزز اين شهيدان عذرخواهي کند، رهبران و روساي جمهوري آمريکا و اروپا هستند که طالبان دست پرورده آنها است و بعد از مدتي داعش در دل طالبان ايجاد شد و امروز حتي کشورهاي حامي را با تهديد مواجه کرده است.

وي خاطر نشان کرد: حجت الاسلام روحاني که در زمان حمله طالبان به کنسولگري ايران در مزار شريف افغانستان دبيري وقت شورا عالي امنيت ملي را عهده دار بودند بنابر تاکيدات رهبر معظم انقلاب مي خواستند که جواب قاطع اين حمله را بدهند.

وي به فيلم رخ ديوانه نيز اشاره کرد و گفت: افرادي به طرق مختلف تلاش کردند که مانع از توليد آثار 'ابوالحسن داوودي' کارگردان فيلم رخ ديوانه شوند ولي بر خلاف تصور آنان شاهد توليد اين فيلم هستيم.

وي همچنين خطاب به ابوالحسن داودي کارگردان فيلم مسئله دار «زادبوم» که تا چند سال گذشته توقيف بود گفت: خوشحالم که بر خلاف کساني که نمي‌خواستند فيلم بسازي و ديده شوي هم فيلم ساختي و هم ديده شدي و هم پاداش صبرت را در سالياني که فيلم نساخته بودي با موفقيت «رخ ديوانه» گرفتي.

همچنين حجت‌الله ايوبي در خصوص نقد صداوسيما به جشنواره فيلم فجر گفت: عده‌اي هنوز در صداوسيما با سينما مخالف هستند.

رئيس سازمان سينمايي کشور که در حاشيه مراسم اختتاميه دوازدهمين جشنواره فيلم فجر مشهد در جمع خبرنگاران سخن مي‌گفت در ادامه اظهار کرد: من معتقدم که آنچه از صداوسيما در خصوص جشنواره فيلم فجر پخش شد، نقد صداوسيما نبود زيرا با شناختي که از مديريت جديد و جناب آقاي دکتر سرافراز دارم، معتقدم چنين رويکردي بعيد است.

وي ادامه داد: اما متاسفانه هنوز حلقه‌اي در صداوسيما باقي مانده است که با سينما مخالف است و در 17 ماه گذشته بسيار نقدهاي غيرمنصفانه‌اي کرده‌اند ولي ما تاکنون در خصوص آن‌ها سکوت کرده‌ايم.

ايوبي تصريح کرد: خيلي جاي تاسف دارد براي ما که جشن بزرگ جشنواره فجر را اين طيف باقي مانده در صداوسيما زير سوال مي‌برد و اين در حالي است که در تمام دنيا صداوسيما کمک سينماست و در اينجا هم اميدواريم از اين به بعد کمک باشد چون تاکنون نبوده است.

شايان ذکر است در اين مراسم از 'عبدالحسين برزيده' کارگردان و 'حسين ياري' بازيگر فيلم مزار شريف، سرهنگ شاهسوند يکي از بازماندگان حمله تروريستي طالبان به کنسولگري ايران در مزار شريف که راوي اين فيلم بودند، 'ابوالحسن داوودي' کارگردان و 'بيتا منصوري' و 'ساعد سهيلي' تهيه کننده و بازيگر فيلم رخ ديوانه و 'صادق داوري فر' کارگردان فيلم مستند في ما فيه، تجليل شد.

دوازدهمين جشنواره بين المللي فيلم فجر در خراسان رضوي با اکران عمومي فيلم ها از شانزدهم لغايت بيست و ششم بهمن ماه جاري در مشهد برگزار شد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر