صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

مراسم چهلم «مرتضي پاشايي» برگزار شد

مراسم چهلمين روز درگذشت مرتضي پاشايي - خواننده - در حالي برگزار شد که ساعتي پيش از آغاز رسمي آن، مردم در قطعه‌ي هنرمندان بهشت زهرا (س) جمع شده بودند. جمعي از دوستداران مرتضي پاشايي - خواننده‌ي پاپ - از ساعتي پيش از آغاز مراسم، در قطعه‌ي هنرمندان بهشت زهرا (س) حضور يافتند و با خواندن قطعاتي از اين هنرمند درگذشته، با خانواده‌ي او همدردي کردند.

کد خبر: 1091

ايسنا/ مراسم چهلمين روز درگذشت مرتضي پاشايي - خواننده - در حالي برگزار شد که ساعتي پيش از آغاز رسمي آن، مردم در قطعه‌ي هنرمندان بهشت زهرا (س) جمع شده بودند.
جمعي از دوستداران مرتضي پاشايي - خواننده‌ي پاپ - از ساعتي پيش از آغاز مراسم، در قطعه‌ي هنرمندان بهشت زهرا (س) حضور يافتند و با خواندن قطعاتي از اين هنرمند درگذشته، با خانواده‌ي او همدردي کردند.
در اين مراسم که با اجراي علي ضياء - مجري تلويزيون - همراه بود، عموي مرتضي پاشايي پشت تريبون قرار گرفت و گفت: من از طرف خانواده‌ي زنده‌ياد مرتضي پاشايي از همه شما مردم قدرداني مي‌کنم. اين مردم بسيار بزرگوار، هنردوست و هنرمند هستند.
او ادامه داد: در اين‌گونه مراسم، جواناني با روح پاک شرکت کردند که اين کار آن‌ها وصف‌ناپذير بود. قدر خودتان را بدانيد. حقيقتا مردم ايران والا و بي‌نظير هستند.
وي اظهار کرد: براي تشکر از شما چيزي به‌جز اين نداريم که بگوييم، آماده ايم جان‌مان را تقديم شما کنيم. اين مردم استحقاق بالاترين خدمت‌ها را دارند.
عموي مرتضي پاشايي همچنين گفت: چرا و چه شد که مرتضي اين‌گونه بين مردم عزيز شد. دليلش اين است که او چند ويژگي داشت؛ در وهله‌ي نخست، او يک هنرمند مردمي بود و هميشه براي مردم و نه براي چيزي ديگر مي‌خواند البته بيشتر هنرمندان همين‌طور هستند.
وي افزود: مرتضي بسيار متواضع بود و به هيچ‌وجه خودش را جدا از مردم نمي‌دانست. مرتضي نغمه‌هايش الهي بود. او مي‌گفت، من نغمه درون انسان‌ها را کشف مي‌کنم. اگر هم مرتضي عاشقانه مي‌خواند، منشأ آن عشق الهي بود.
او اضافه کرد: باز هم از همه‌ي شما مردم تشکر مي‌کنم که در اين 40 روز همراه خانواده ما بوديد.
در ادامه‌ي اين مراسم، مريم حيدرزاده - شاعر و ترانه‌سراي روشندل - پشت تريبون رفت و شعري را که براي مرتضي پاشايي سروده بود، خواند.
او در سخناني گفت: مرتضي پاشايي هميشه از اعماق وجود خود مي‌خواند و اين پاييز، تلخ و غمگين رقم خورد. با اين حال، او هميشه هست و صدايش زينت‌بخش دل‌هاي ماست.
حيدرزاده اظهار کرد: براي زنده‌ياد پاشايي دنيايي آرامش آرزو مي‌کنم. فکر مي‌کنم پرواز به آسمان طلايي، زيباتر از اين زمين است و براي خانواده‌اش بي‌نهايت صبر آرزو مي‌کنم، زيرا ما فقط با صداي او زندگي مي‌کرديم و خانواده‌اش با خودش زندگي مي‌کردند.
او افزود: همين که کسي در اوج پرواز کند و مردم آثارش را زمزمه کنند، خودش افتخاري است.
يکي از مداحان اهل بيت (ع) در اين مراسم به مديحه‌سرايي پرداخت. همچنين پدر مرتضي پاشايي دقايقي بر سر مزار پسرش، مديحه‌سرايي و از حاضران در اين مراسم قدرداني کرد.
در پايان اين مراسم، کساني که به‌مناسبت چهلمين روز درگذشت مرتضي پاشايي بر سر مزار او در قطعه‌ي هنرمندان بهشت زهرا (س) حضور يافته بودند، قطعاتي را از اين خواننده‌ي جوان همصدا خواندند.
در حاشيه‌ي اين مراسم، تعداد زيادي از دست‌فروشان در قطعه‌ي هنرمندان بساط خود را پهن کرده بودند و سي‌دي‌هاي غيرقانوني کپي‌شده‌ي مرتضي پاشايي و پوسترهاي اين خواننده را مي‌فروختند.
همچنين با هدف جلوگيري از ازدحام بيش از اندازه بر سر مزار اين هنرمند، دور محل دفن زنده‌ياد مرتضي پاشايي با داربست از ساير قسمت‌ها جدا شده بود.
مرتضي پاشايي، صبح روز جمعه (23 آبان‌ماه) در بيمارستان بهمن تهران از دنيا رفت و پيکرش 25 آبان‌ماه از مقابل تالار وحدت تشييع شد و غروب همان روز در قطعه‌ي هنرمندان بهشت زهرا (س) آرام گرفت.

نظرات بینندگان

ارسال نظر