صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

تابش مديرعامل بنياد سينمايي فارابي شد

کد خبر: 10783

سوره سينما/ به گزارش روابط عمومي سازمان سينمايي، در متن اين حکم عليرضا تابش آمده است: نظر به پيشنه ارزشمندتان در مديريت فرهنگي، و دانش و تجربه اي که در سال‌هاي طولاني در اين عرصه اندوخته‌ايد و با سپاس از تلاش‌هاي ارزشمند آقاي رمضانعلي حيدري خليلي، بر اساس مصوبه مورخ ۲۱/۱۱/۱۳۹۳ و به موجب اين حکم به سمت مديرعامل بنياد سينمايي فارابي منصوب مي‌شويد.

موفقيت‌هاي شما در سمت‌هاي گوناگون فرهنگي گذشته، آشنايي نزديک‌تان با عرصه هاي فرهنگ و هنر و به‌ويژه باورتان به اهميت سينماي ايران به عنوان يکي از بزرگترين دستاوردهاي انقلاب شکوهمند اسلامي، نويد بخش سرآغاز دوراني نو و پررونق براي بنياد سينمايي فارابي و سينماي ايران است.

ايجاد فضايي سرشار از اعتماد، و شوق انگيز براي آفرينش، توجه ويژه به نسل قدرتمند جوان، برداشتن موانع دست و پاگير و بي حاصل، کاهش ديوانسالاري‌هاي بيهوده، عدالت و شفافيت در حمايت از توليد از اولويت‌هاي نخست شما در به سازي و بازسازي اين بنياد است. با توجه به باز تعريف مأموريت‌هاي بنياد سينمايي فارابي و تمرکز فعاليت‌هاي اين بنياد بر اجراي سياست‌هاي سازمان سينمايي در عرصه سينماي حرفه اي در همه بخش هاي آن، انتظار مي رود با بهره گيري از دانش و تجربه صاحب نظران گام‌هاي بلندي براي حرکت به سوي سينماي اميد برداشته شود. اميدوارم با مديريت شما تحرک و پويايي و نشاط به اين نهاد کهن بنياد باز گردد و بنياد سينمايي فارابي با تحولات پرشتاب اين زمان همگام شود. موفقيت‌هاي روزافزونتان را در اين مسئوليت بزرگ از خدواند متعال خواهانم.

عليرضا تابش متولد ۱۳۵۳ در شهر يزد و داراي مدرک کارشناسي ارشد مديريت رسانه از دانشگاه تهران است. او پيش از اين مشاور رئيس و مديرکل حوزه رياست سازمان و دبير شوراي معاونان سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، مديرکل حوزه وزارتي و روابط عمومي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي (سال‌هاي ۷۸ تا ۸۴)، عضو هيات امناي انجمن سينماي جوانان ايران(سال هاي ۸۰ تا ۸۲)، رئيس هيات مديره انجمن فعالان و نخبگان روابط عمومي(از سال ۸۵ تاکنون)، مشاور مديرعامل بانک سامان، مشاور رئيس موزه ملي قرآن کريم(سال‌هاي ۸۴ تا ۸۸)، دبير شوراي فرهنگ دفتر سازمان زيباسازي شهرداري تهران(سال‌هاي ۸۷ تا ۸۹)، مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي(سال هاي ۷۸ تا ۸۴)، عضو شوراي تحول اداري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري (از سال ۹۲ تاکنون) و… بوده است.

وي همچنين در سال ۸۴ مدير نمونه ملي در هشتمين جشنواره شهيد رجايي و در سال ۸۳ به عنوان مدير نمونه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بوده است. در پي انتصاب محمدرضا جعفري‌جلوه به رياست شبکه دو سيما و پس از مدتي سرپرستي رمضانعلي حيدري خليلي در بنياد سينمايي فارابي، بر اساس جلسه هيات امناي بنياد سينمايي فارابي در ۲۱ بهمن ۹۳ عليرضا تابش به عنوان مديرعامل جديد اين بنياد منصوب شد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر