صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 1

کتاب «خاطرات يک لباس شخصي» از حوادث سال ۸۸ به چاپ سوم رسيد

اين کتاب کم حجم و کوتاه داراي ۹ روايت کوتاه و خواندني است که از روز شنبه ۲۳ خرداد آغاز و در روز شنبه ۳۰ خرداد به پايان مي‌رسد.کتاب «خاطرات يک لباس شخصي» از حوادث فتنه سال 88 به چاپ سوم رسيد.

کد خبر: 1039

اين کتاب کم حجم و کوتاه داراي ۹ روايت کوتاه و خواندني است که از روز شنبه ۲۳ خرداد آغاز و در روز شنبه ۳۰ خرداد به پايان مي‌رسد.

به گزارش خبرگزاري تسنيم، ‌ کتاب «خاطرات يک لباس شخصي» از حوادث فتنه سال 88 به چاپ سوم رسيد.

نويسنده در مقدمه اثر خود در بيان انگيزه‌اش از نگارش اين کتاب مي‌نويسد: فقط و فقط اين چند صفحه را نوشتم که به نسل اولي‌ها که «همه‌شان حکم پدري براي ما دارند» بگويم ما هستيم. شايد مثل شما نباشيم و هزار و يک ايراد داشته باشيم، ولي آخرالامر هستيم، هستيم و خواهيم ايستاد، به هر قيمتي که شده خواهيم ايستاد.

فتنه 88 هنوز ناگفته‌هاي زيادي دارد و از منظرهاي متفاوتي مي‌توان به آن نگريست؛ تاثير آن بر امنيت ملي، تاثير بر جايگاه بين المللي جمهوري اسلامي، نقش نيروهاي اجتماعي و... اما آن نگاهي که کمتر به آن توجه شده است، ديدگاه افرادي است که در متن حوادث و اتفاقات سال 88 بوده‌اند و از نزديک شاهد عيني اين ماجرا بوده‌اند.

کتاب «خاطرات يک لباس شخصي» در تلاش است از منظر فردي که بر اساس احساس تکليف و وظيفه به خاموش کردن آتش فتنه کمک کرده است، مهم‌ترين روزهاي فتنه را روايت کند و به آن روزهاي پرالتهاب بنگرد.

اين کتاب کم حجم و کوتاه داراي 9 روايت کوتاه و خواندني است که از روز شنبه 23 خرداد آغاز و در روز شنبه 30 خرداد به پايان مي‌رسد.

نويسنده کتاب در نخستين روايت خود (روز 23 خرداد) سوار بر يک موتور و به همراه يکي از دوستان خود وارد خيابان‌هاي مرکزي شهر تهران مي‌شود و از آغاز التهابات و گمانه زني‌ها در رابطه با نتيجه انتخابات رياست جمهوري مي‌گويد.

نويسنده در قسمت ديگري مي‌نويسد:
«قبلا در مراسمات مختلف مسجد و دانشگاه از زبون اون آدم‌هاي قديمي جبهه و جنگ شنيده بودم بعضي آدم‌ها فقط به خاطر لباس هاش و قيافه گرفتن هاش و عکس و مصاحبه جبهه مي‌اومدن. شنيده بودم که اين دسته آدم‌ها در طول جنگ غالبا يا نيروي تبليغات بودند يا نيروي عقيدتي و الي آخر. وقتي بعضي از بچه حزب اللهي‌هاي شمال تهران رو مي‌بينم ياد اين دست خاطرات مي‌افتم... همه شلوار 6 جيب و دستکش و ريش‌ها خط گرفته و خلاصه عين رنجرهاي نيروي دريايي سلطنتي انگليس...»

نويسنده در ادامه کتاب به جزئيات حوادث آن بازه زماني مي‌پردازد و شرح آشوب‌هاي خياباني و تجمعات تا نماز جمعه رهبر معظم انقلاب اسلامي و شنبه پس از نماز جمعه (30 خرداد) را با ذکر جزئيات خاطرات خود بيان مي‌دارد.

اين کتاب توسط انتشارات بسيج دانشگاه امام صادق (ع) و در قطع پالتويي چاپ شده و در سال 91 براي اولين بار به عنوان ضميمه ماهنامه حيات منتشر شده است. قيمت اين اثر 2500 تومان است و علاقه مندان مي‌توانند براي تهيۀ اين کتاب با شمارهٔ 66486084-021 تماس حاصل فرمايند.

نظرات بینندگان

  • محرم

    | |

    تاریخ چیز خوبی است پاسخ هر سوالی را میدهد و حقیقت را نشان میدهد وحق پرستان شاد و دروغگویان و ره گم کرده ها را شرمنده ی تاریخ وملتها میسازد.

ارسال نظر