صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

ايران به فهرست توييتر اضافه شد

سايت توئيتر از محبوب ترين شبکه هاي اجتماعي در اقدامي تازه به کاربران آن شبکه در ايران، کوبا و 26 کشور ديگر جهان اجازه داده تا از اين پس نام کشور محل سکونت خود را در بخش تنظيمات صفحه کاربري شان انتخاب کنند گزينه اي که تا پيش از اين وجود نداشت.

کد خبر: 7291

ايسنا/ سايت توئيتر از محبوب ترين شبکه هاي اجتماعي در اقدامي تازه به کاربران آن شبکه در ايران، کوبا و 26 کشور ديگر جهان اجازه داده تا از اين پس نام کشور محل سکونت خود را در بخش تنظيمات صفحه کاربري شان انتخاب کنند گزينه اي که تا پيش از اين وجود نداشت.

در ادامه اين گزارش مي‌خوانيد: سايت "مشيبل" که اخبار حوزه فناوري را بازتاب مي دهد ضمن انتشار اين خبر افزوده است: "توئيتر روز سه شنبه خبر امکان دسترسي کاربران ايراني و 26 کشور ديگر جهان به گزينه انتخاب کشور محل سکونت را اعلام کرد. تا پيش از اين شهروندان کشور کوبا نيز نمي توانستند در بخش تنظيمات خود محل سکونت شان را انتخاب کنند و مجبور به انتخاب کشوري ديگر و يا گزينه "بين المللي" بودند. با اين حال، کاربران ايراني و کوبايي توئيتر هنوز قادر نيستند شماره تلفن همراه خود را در بخش تنظيمات امنيتي وارد کنند. هنوز علت اين موضوع مشخص نيست و مسئولان توئيتر نيز در اين باره به سايت "مشيبل" پاسخي نداده اند."

اين سايت در ادامه اشاره مي کند که زماني که "ديک کوستولو" رييس "توئيتر" در پيامي به "حسن روحاني" رييس جمهوري ايران خواستار رفع محدوديت هاي دسترسي کاربران ايراني به آن سايت شد يکي از کاربران ايراني در پاسخ به او نوشت که بهتر است توئيتر نخست شماره تلفن هاي ايراني را بپذيرد و پس از آن از رييس جمهوري ايران چنين خواسته اي را مطرح نمايد.

اين سايت در ادامه به نام کشورهايي که در کنار ايران به تازگي در فهرست انتخاب توئيتر قرار گرفته اند اشاره کرده و در اين باره مي‌نويسد: "دو کشور کره شمالي و چين که هر دو موانعي جدي را بر سر راه کاربران اينترنتي به منظور دسترسي به سايت توئيتر ايجاد کرده اند از اين فهرست حذف شده اند. کشورهايي که نام شان به تازگي به فهرست توئيتر اضافه شده عبارتند از: آلباني، ارمنستان، آذربايجان، بحرين، بنگلادش، بلاروس، بوسني و هرزگووين، کامبوج، کوبا، اتيوپي، گرجستان، جمهوري اسلامي ايران، عراق، قزاقستان، لائوس، مالزي، مغولستان، عمان، فيليپين، پورتوريکو، صربستان، سري لانکا، تايلند، تونس، سنگاپور، ازبکستان، ويتنام و زيمبايوه".

نظرات بینندگان

ارسال نظر