صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

۵ چيزي که استيو جابز از اپل توقعشان را نداشت

از زمان مرگ استيو جابز موسس و بنيان گذار کمپاني اپل, با مديريت تيم کوک، اين مجموعه تغييرات بسياري کرده است که البته شايد اگر استيو جابز زنده مي بود اجازه نمي داد خيلي از اين تغييرات اعمال شوند. در اين بخش ما مي خواهيم به چند مورد از کارهايي که استيو جابز دوست نداشت اپل انجامشان دهد اشاره کنيم.

کد خبر: 7206

کافه فردا/ از زمان مرگ استيو جابز موسس و بنيان گذار کمپاني اپل, با مديريت تيم کوک، اين مجموعه تغييرات بسياري کرده است که البته شايد اگر استيو جابز زنده مي بود اجازه نمي داد خيلي از اين تغييرات اعمال شوند. در اين بخش ما مي خواهيم به چند مورد از کارهايي که استيو جابز دوست نداشت اپل انجامشان دهد اشاره کنيم.

۱- گوشي هاي بزرگتر:
استيو جابز هميشه گوشي هايي را که از آيفون بزرگتر بودند مورد انتقاد قرار مي داد و از آنها با عنوان غول بياباني ياد مي کرد. وي معتقد بود که کاربران بايد بتوانند با يک دست به راحتي با گوشي خود کار کنند. اما پس از مرگ استيو مدت زيادي طول نکشيد که اپل اعتقادات خالقش را زير پا گذاشت و مدل هاي ۶ و ۶ پلاس را با صفحه نمايش هاي بسيار بزرگتر توليد نمود.
استيو جابز از اپل

۲- تبلت هاي کوچکتر:
استيو جابز در سال ۲۰۱۰ تبلت هاي کوچکي را که روانه بازار مي شدند به شدت مورد انتقاد قرار داد. جابز معتقد بود که صفحه نمايش تبلت بايد حداقل ۱۰ اينچ باشد تا کاربران بتوانند از اپليکيشن هاي موجود در آنها بهترين استفاده را بکنند.


۳- رابط Non-skeuomorphic:
استيو معتقد بود طراحي رابط کاربري نرم افزارهاي اپل مي بايست حس کار با آنها در زندگي واقعي را ايجاد کند. براي مثال وي در برنامه iCal روي بخش چرمي آن بسيار تاکيد داشت. يا برنامه فروش کتاب اپل داراي يک قفسه کتاب بود و همچنين برنامه دفترچه يادداشت اپل درست مثل يک دفترچه يادداشت واقعي طراحي شده بود که متاسفانه تمامي آنها در سيستم عامل iOS 7 تغيير کردند.
استيو جابز از اپل

۴- برنامه هاي iOS از منابع ثالث:
استيو جابز هميشه مخالف دسترسي دولوپرها و برنامه نويسان به کدها و هسته سيستم عامل iOS بود. از سال ۲۰۰۷ تمام برنامه هاي پايه iOS توسط خود اپل ساخته مي شد، اما با ارائه iOS 8 اين محدوديت برداشته شد و برنامه نويسان شخص ثالث اجازه يافتند تا براي برنامه هاي پايه iOS نيز برنامه بسازند. بدين ترتيب بود که امکاناتي نظير کيبوردهاي Swype و Widgetها به iOS 8 اضافه شدند.


دانلود
۵- قلم (استايلوس):
استيو جايز از به کارگيري قلم متنفر بود. يکي از نخستين کارهايي که استيو جابز در زمان بازگشت به اپل در سال ۱۹۹۷ انجام داد بستن پروژه نيوتن اين شرکت بود. نيوتن ديوايسي مشابه با تبلت بود که از قلم استفاده مي‌کرد. در سال ۲۰۰۷ هنگامي که در همايش Mac World در سانفرانسيسکو استيو جابز مشغول معرفي آيفون بود به شدت اسمارت فون هايي که داراي قلم بودند را مورد تمسخر قرار داد. استيو جايز در اين همايش گفته بود: چه کسي از اين قلم ها استفاده مي‌کند؟ آنها هميشه دست و پا گير هستند و معمولا گم مي شوند. هيچ کسي به يک قلم نياز ندارد بنابراين ما هم از آن استفاده نمي کنيم. اما پيش‌بيني ها حاکي از آن است که تبلت ۱۲.۹ اينچي اپل (iPad Pro) که قرار است بهار امسال معرفي شود داراي يک قلم مي باشد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر