صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

چگونه Google Now را در اندرويد ۵ فعال کنيم؟ [نيازمند روت]

اگر از کاربران اندرويد باشيد، به احتمال زياد روش فعال‌سازي دستيار صوتي گوگل را در فارنت مشاهده کرده‌ايد که در آن بدون نياز به روت و با انجام مراحلي نسبتاً پيچيده مي‌توان به فعال کردن Google Now پرداخت. پس از عرضه‌ي اندرويد ۵ کاربران زيادي در هنگام پياده‌سازي آن روش به مشکلاتي برخوردند و متأسفانه روش مطمئني که بدون روت پاسخگو باشد را نيافتيم. حالا در مطلبي قصد داريم روش فعال‌سازي اين دستيار صوتي در اندرويد ۵ را در مراحلي نسبتاً آسان و کوتاه آموزش دهيم که البته براي اين کار نياز به روت کردن دستگاهتان داريد.

کد خبر: 5249

فارنت/ اگر از کاربران اندرويد باشيد، به احتمال زياد روش فعال‌سازي دستيار صوتي گوگل را در فارنت مشاهده کرده‌ايد که در آن بدون نياز به روت و با انجام مراحلي نسبتاً پيچيده مي‌توان به فعال کردن Google Now پرداخت. پس از عرضه‌ي اندرويد ۵ کاربران زيادي در هنگام پياده‌سازي آن روش به مشکلاتي برخوردند و متأسفانه روش مطمئني که بدون روت پاسخگو باشد را نيافتيم. حالا در مطلبي قصد داريم روش فعال‌سازي اين دستيار صوتي در اندرويد ۵ را در مراحلي نسبتاً آسان و کوتاه آموزش دهيم که البته براي اين کار نياز به روت کردن دستگاهتان داريد.
دقت داشته باشيد که رعايت قدم به قدم اين آموزش ضروري است و براي راحتي بيش‌تر شما کاربران تصاويري هم از مراحل در اين آموزش قرار داده شده است. براي نتيجه‌گيري حتماً بايد مراحل را به‌دقت و مطابق متن دنبال کنيد.

در گام اول بايد وارد فروشگاه Play Store شويد و در قسمت جستجو، Google Search را تايپ کنيد. سپس طبق تصوير وارد صفحه‌ي مخصوص اپليکيشن گوگل که داراي آيکون آبي است شويد و UNINSTALL را انتخاب کنيد.

اگر در صفحه‌ي جستجو آن را پيدا نکرديد مي‌توانيد با مراجعه به بخش My Apps و سپس بخش All، به پايين اسکرول کنيد و در انتها شاهد اپليکيشني با نام Google خواهيد بود. اگر نياز به آپديت داشت آن را آپديت کنيد تا پس از آن بتوانيد به آنينستال آن بپردازيد.

در مرحله‌ي بعد بايد هر لانچري غير از لانچر Google Now Launcher را نصب کنيد و در کنار آن هم نياز به يک فايل منيجر با قابليت پشتيباني از روت نياز است که ما به ترتيب به شما لانچر Nova و فايل منيجر X-plore را پيشنهاد مي‌کنيم. پس از نصب اپليکيشن X-plore وارد آن شده و به بخش Configuration مراجعه کرده و در بخش Root access گزينه‌ي Superuser + mount writable را انتخاب کنيد. حال لانچر پيش‌فرض را هم روي Nova قرار دهيد.

در گام بعد بايد اين فايل APK را دانلود کنيد که نسخه‌ي قديمي اپليکيشن جستجوي گوگل است. سپس نام آن را به Velvet.apk تغيير دهيد.

پس از اين کار به قسمت تنظيمات دستگاه و بخش Apps و سپس به تب All مراجعه کنيد. حالا به دنبال اپليکيشن Google Search بگرديد و در صفحه‌اي که باز مي‌شود روي Clear Data ضربه بزنيد و OK را انتخاب کنيد.

حال از طريق فايل منيجر به مسير زير برويد و پوشه‌ي Velvet را روي دستگاه خود در جايي مطمئن کپي کنيد.

حال محتويات پوشه‌ي Velvet را پاک کنيد. دقت کنيد که خود پوشه را پاک نکنيد. حال بايد فايل APK دانلود شده را درون اين فولدر کپي کنيد و با نگه‌داشتن آن، به بخش Permissions مراجعه کرده و گزينه‌ها را مانند تصوير زير انتخاب کنيد تا عدد پايين آن به ۶۴۴ تغيير کند.

حال يک بار دستگاهتان را خاموش و روشن کنيد و اگر از شما درخواست لانچر شد Nova را انتخاب و سپس از منوي اپليکيشن‌ها، اپليکيشن Google که داراي آيکون آبي است را انتخاب کنيد و پس از طي مراحل، روي گزينه‌ي Yes, I’m in ضربه بزنيد.

در نهايت وارد فايل منيجر شويد و پوشه‌اي را که در ابتدا کپي کرده بوديد، دوباره به همان مسير بريزيد و در هنگام کپي Overwrite را انتخاب کنيد. سپس سه فايل درون پوشه‌ي lib-arm را به‌طور جداگانه انتخاب و Permission آن‌ها را همانند تصوير به ۶۴۴ تغيير دهيد. در پايان نيز Permission پوشه‌هاي lib، Velvet و arm را به ۷۵۵ تغيير دهيد.

دستگاه خود را ريستارت کنيد و حالا مي‌توانيد به‌راحتي از لانچر Google Now، کارت‌ها و هم‌چنين دستورات صوتي آن استفاده کنيد. هم‌چنين بعد از اتمام مراحل مي‌توانيد اپليکيشن Google Search را نيز آپديت کنيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر