صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

چگونه رمز واي-فاي را در ويندوز 8.1 بازيابيم؟+عکس

ر زماني زندگي مي‌کنيم که براي ميهمان‌هايمان در کنار ميوه و شيريني مي‌بايست دو گيگابايت نيز ترافيک اينترنت خريداري کنيم تا بتوانند از طريق مودم واي-فاي موجود در منزل، حساب‌هاي کاربري خود را در شبکه‌هايي نظير فيس‌بوک، وايبر و… چک کنند و يا به دانلود آهنگ جديد منتشر شده از خواننده محبوبشان بپردازند.

کد خبر: 5219

آي تي رسان/ در زماني زندگي مي‌کنيم که براي ميهمان‌هايمان در کنار ميوه و شيريني مي‌بايست دو گيگابايت نيز ترافيک اينترنت خريداري کنيم تا بتوانند از طريق مودم واي-فاي موجود در منزل، حساب‌هاي کاربري خود را در شبکه‌هايي نظير فيس‌بوک، وايبر و… چک کنند و يا به دانلود آهنگ جديد منتشر شده از خواننده محبوبشان بپردازند.

اما در اين ميان مشکلي وجود دارد که مي‌تواند آبرو و حيثيت خانوادگي‌تان را زير سوال ببرد و آن اين است که ميهمان محترم رمز واي-فاي‌تان را با کمال احترام درخواست مي‌کند و شما با وجود اينکه هيچ مشکلي در به اختيار گذاشتن اينترنت‌تان نداريد، اما هرچه فکر مي‌کنيد رمز واي-فاي‌تان به ذهن نمي‌رسد و ميهمان محترم نيز با چهره‌اي مهربان در ديدگان شما زل مي‌زند. اما در اين هنگام چه بايد کرد؟

در ويندوز 8.1 براي اينکه رمز شبکه واي-فاي خود را به دست آوريد، مي‌بايست از طريق کامپيوتر خود که به ويندوز 8.1 مجهز است به شبکه مورد نظر متصل شويد (اگر شبکه خودتان است و تاکنون از آن استفاده مي‌کرديد پسورد آن بر روي سيستم شما ذخيره شده و از طريق آن مي‌توانيد متصل شويد).

در صفحه دسکتاب نوار ابزار را باز کرده و با کليک بر روي Settings و سپس Control Panel برويد.

زير گزينه Network and Internet بر روي View network status and tasks کليک کنيد.

حال در بخش Connections شما مي‌توانيد آيکون واي-فاي و نام آن را مشاهده نماييد.

بر روي Wi-Fi network کليک کنيد تا صفحه Wi-Fi Status به‌صورت پاپ‌آپ باز شود. بر روي Wireless Properties کليک نماييد.

اکنون پنجره جديدي باز مي‌شود. بر روي سربرگ Security کليک نماييد. حال شما مي‌توانيد پسورد شبکه واي-فاي خود را مشاهده نماييد (سومين گزينه).

اين رمز را حفظ کنيد تا در ميهماني‌هاي بعدي با رويي گشاده‌تر پسورد را در اختيار ميهمانان عزيزتان بگذاريد. البته هميشه مي‌توانيد از اين طريق به رمز شبکه خود دسترسي داشته باشيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر