صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

اينستاگرام باگ مربوط به تصاوير حساب هاي خصوصي را مرتفع کرد

حساب هاي پرايويت اينستاگرام در صورتي که در زمان انتشار عکس ها قصد بازنشر آنها در توئيتر، فيسبوک و ساير شبکه هاي اجتماعي داشتند، آدرسي براي آن تصوير توليد شده و در اين شبکه ها منتشر مي شد. لينکي که هر کسي مي توانست با مراجعه به آن تصوير مربوطه را مشاهده کند.

کد خبر: 5103

ديجياتو/ حساب هاي پرايويت اينستاگرام در صورتي که در زمان انتشار عکس ها قصد بازنشر آنها در توئيتر، فيسبوک و ساير شبکه هاي اجتماعي داشتند، آدرسي براي آن تصوير توليد شده و در اين شبکه ها منتشر مي شد. لينکي که هر کسي مي توانست با مراجعه به آن تصوير مربوطه را مشاهده کند.

اين در حالي است که فلسفه حساب هاي پرايويت در اينستاگرام، دسترسي مشاهده عکس ها به کاربراني است که درخواست دنبال کردن يک حساب را داده و درخواستشان پذيرفته شده است.

اما به نظر مي رسد اينک اينستاگرام سرانجام اين رويه را تغيير داده. در ادامه با ديجياتو باشيد.


در بيانيه اي که توسط اينستاگرام براي سايت Quartz ارسال شده گفته که اين مشکل در تاريخ ۹ ژانويه (يک هفته پيش) رفع شده است:

«در پاسخ به بازخورد دريافتي، ما به روز رساني اي انجام داديم که طي آن اگر کاربري حساب کاربري اش را از حالت عمومي به خصوصي تغيير دهد، لينک هاي به اشتراک گذشته شده نسخه تحت وب تصاويرش، تنها براي دنبال کنندگان او در اينستاگرام قابل رويت باشد.»

بدين ترتيب از اين پس اگر کاربري که حسابش در اينستاگرام خصوصي است، اقدام به انتشار لينک عکس هاي خود در ساير شبکه هاي اجتماعي مانند توئيتر کند، لينک مربوطه تنها به کاربراني نمايش داده مي شود که دنبال کننده آن حساب کاربري خصوصي باشند.

کاربراني که دنبال کننده يک حساب خصوصي نباشند در صورت کليک بر لينک تصاوير اشتراک گذاشته شده در اينستاگرام با پيغام Page Not Found مواجه مي شوند. حتي آدرس مستقيم تصاوير يک حساب کاربري پرايويت نيز پس از اين تنها براي کاربراني که دسترسي مذکور را دارند قابل مشاهده خواهد بود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر