صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

آي تي آموزي/ چگونه عمر لپ تاپ خود را طولاني تر کنيم ؟

امروزه لپ‌تاپ‌ها در زندگي روزمره ما نقش زيادي را ايفا مي‌کنند. اين دستگاه‌هاي عمدتا گران‌قيمت، نياز به نگهداري ويژه‌اي دارند تا بتوان از حداکثر توان آن‌ها استفاده نمود. امروز ۱۰ نکته درباره نگهداري آن‌ها را با هم مرور مي‌کنيم.

کد خبر: 4959

گجت نيوز/ امروزه لپ‌تاپ‌ها در زندگي روزمره ما نقش زيادي را ايفا مي‌کنند. اين دستگاه‌هاي عمدتا گران‌قيمت، نياز به نگهداري ويژه‌اي دارند تا بتوان از حداکثر توان آن‌ها استفاده نمود. امروز ۱۰ نکته درباره نگهداري آن‌ها را با هم مرور مي‌کنيم.
۱. هميشه بدانيد که لپ‌تاپ خود را کجا گذاشته‌ايد و تا از استحکام محل قرارگيري آن مطمئن نشده‌ايد، مکان را ترک نکنيد.
۲. با لپ‌تاپ خود با ملايمت رفتار کنيد. ضربه، تکان‌هاي شديد و يا افتادن دستگاه مي‌تواند به غير از صدمات فيزيکي به دستگاه، خسارات جبران ناپذيري به هاردديسک وارد آورد. از قرار دادن ليوان چاي يا آب در کنار لپ‌تاپ خودداري کنيد، زيرا يک لحظه غفلت ممکن است باعث ريختن و نفوذ مايعات شود.
۳. در هنگام بستن لپ‌تاپ، دقت کنيد! گذاشتن مداد يا خودکار، و حتي در برخي موارد کاغذ بر روي کيبورد لپ‌تاپ، و کمي بي حواسي ممکن است به صفحه‌نمايش صدمه‌ي دائمي بزند.
۴. توجه داشته باشيد که در هنگام جابجايي از کيف يا کوله استفاده کنيد تا از صدمات احتمالي جلوگيري شود. هميشه لپ‌تاپ را با کيف يا کوله در داخل ماشين قرار دهيد و بدون محافظ روي صندلي عقب رها نکنيد.
۵. در هنگام وصل يا قطع کردن کابل شارژر، توجه داشته باشيد که از سيم آن را نکشيد تا فيش آن کنده نشود.
۶. سي‌دي يا دي‌وي‌دي را درون درايو نوري رها نکنيد و پس از استفاده آن را خارج نماييد. درايو نوري لپ‌تاپ، يکي از حساس‌ترين قطعات آن است و به راحتي خراب مي‌شود.
۷. هنگامي که دسترسي به برق شهري داريد، از باتري استفاده نکنيد و بعد از شارژ کامل باتري، آن را از دستگاه جدا نماييد.
۸. مطمئن باشيد که نرم‌افزار متناسب با قدرت سخت‌افزاري لپ‌تاپ را روي دستگاه نصب مي‌کنيد تا فشار بيش از حد به قطعات سخت‌افزاري وارد نشود.
۹. به صورت مرتب به دستگاه رسيدگي کنيد. درايورهاي قطعات را به روز نگه داشته و از نرم‌افزارهاي مرتب سازي فضاي هاردديسک و مديريت سرويس‌هاي ويندوز کمک بگيريد.
۱۰. با استفاده از کنترل پنل ويندوز، ميزان انرژي مصرفي را تنظيم کنيد تا به سلامت قطعات الکترونيکي دستگاه، مخصوصا باتري کمک کنيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر