صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

عرض اندام خودروي جديد «لکسوس» +عکس

مدل ان ايکس که کراس اوور يوتيليتي جديد لکسوس است، برتري خودروسازان لوکس آلماني را در معرض تهديد قرار مي‌دهد.

کد خبر: 4271

ايسنا/ مدل ان ايکس که کراس اوور يوتيليتي جديد لکسوس است، برتري خودروسازان لوکس آلماني را در معرض تهديد قرار مي‌دهد.
تام ليبي - يک تحليلگر - در آستانه نمايشگاه خودروي بين المللي آمريکاي شمالي که در ديترويت برگزار مي‌شود، اظهار کرد: هر کس که لکسوس را جدي نگرفته، در اشتباه است. اين شرکت سال گذشته در فروش خودروي لوکس در آمريکا پس از بي ام و و مرسدس قرار گرفت اما امسال شاهد مبارزه واقعي ميان سه برند خواهيم بود.

ان ايکس لکسوس خودرويي با قيمت نسبتا مناسب در بازاري است که اکنون شاهد موج تقاضاي مصرف کنندگان براي پيکاپ‌ها، ميني ون‌ها و اسپورت يوتيليتي است.
بي ام و سال گذشته با فروش 339 هزار و 738 دستگاه خودرو در آمريکا که 9.8 درصد بالاتر از سال 2013 بود پرفروش‌ترين خودروساز لوکس در اين کشور شد و پس از آن مرسدس بنز قرار گرفت که ميزان فروشش با رشد 5.7 درصدي، به 330 هزار و 391 دستگاه رسيد.
لکسوس فاصله خود با برندهاي آلماني را کاهش داد اما با فروش 311 هزار و 389 دستگاه خودرو که رشد 13.7 درصدي نسبت به سال 2013 داشت، در رتبه سوم باقي ماند.

لکسوس به مدت 11 سال پرفروش‌ترين خودروساز لوکس در آمريکا بود اما دو برند آلماني در سال 2011 که فاجعه زلزله و سونامي ژاپن اتفاق افتاد، از اين شرکت پيش افتادند.
مدل ان ايکس که از نظر اندازه مشابه RAV4 تويوتا است، 34 هزار و 480 دلار قيمت دارد.
بر اساس گزارش بلومبرگ، نرخ‌هاي بهره اندک و ارزش بالاي فروش مجدد هزينه ليزينگ خودرو را کاهش داده و اين عوامل به افزايش فروش خودروهاي لوکس کمک کرده‌اند.
در سطح جهاني بي ام و با فروش 1.81 ميليون خودرو در سال 2014 جلوتر از آئودي و مرسدس قرار گرفت. فروش آئودي با 11 درصد رشد به 1.74 ميليون دستگاه رسيد و مرسدس با 13 درصد افزايش، 1.65 ميليون خودرو فروخت.

نظرات بینندگان

ارسال نظر