صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

فیلم / ساعت هوشمند Blocks با قابليت سفارشي سازي و ماژول هاي انتخابي معرفي شد

کد خبر: 3881

ديجياتو/ سال گذشته کمپاني Blocks Wearables اعلام نمود علاقه به ساخت ساعتي دارد که از قسمت هاي مختلف تشکيل شده و کاربر به دلخواه خود و با توجه به امکانات مورد نيازش، آن را سر هم کند. در نمايشگاه CES، اين کمپاني نمونه اي بسيار اوليه از اين طرح را براي عموم به نمايش گذاشت.

Blocks که در اصل زير مجموعه اي از کمپاني اينتل است، نمايش ساعت هايش را در گوشه اي از غرفه ي عظيم اينتل انجام مي داد، البته به خاطر مشکلاتي که در اين طرح وجود داشت، کسي در زمان نمايش قادر به کار کردن با اين محصول نبود.

قلب اين محصول در اصل همان قطعه ي اصليست که صفحه نمايش و بيشتر سخت افزار اين ساعت هوشمند را تشکيل مي دهد. کاربر اين گجت قادر است با اضافه کردن ماژول هاي کوچک که در اصل در قالب بند به ساعت اضافه مي شوند، امکانات مورد نياز خود را به آن بيافزايد.

زماني که ساعت هوشمند بلاکس را از جعبه اش خارج مي کنيد، در نگاه اول ظاهر ساعت هاي کمپاني Pebble را به خاطر خواهيد آورد. از لحاظ نرم افزاري نيز قادر خواهيد بود نوتيفيکيشن هاي تلفن همراه هوشمند خود را مشاهده و در کنار آن چند فعاليت ساده مانند کنترل صداي تلفن و غيره را انجام دهيد. در کنار اينها، ۶ ماژول ديگر وجود دارند که در صورت اضافه شدن آنان به ساعت مذکور، افزايش زيادي در کارايي آن ايجاد خواهند کرد. اين ماژول ها عبارت از باتري اضافه، GPS، سنسور مشاهده ضربان قلب، ميکروفون، درگاه سيم کارت و در نهايت ماژولي که با کمک آن پرداخت ها انجام خواهد شد هستند. (نحوه کارکرد ماژول پرداخت همچنان نامشخص است.)

برنامه ي Blocks Wearables براي اين ساعت هوشمند، ارائه ي طرح آن در Kickstarter در ماه ژوئن بوده و سپس عرضه آن تا انتهاي سال جاري. خود ساعت نيز به تنهايي رقمي برابر با ۱۵۰ دلار قيمت خواهد داشت در حالي که هر کدام از ماژول هاي اضافه بين ۲۰ الي ۴۰ دلار قيمت گذاري شده اند. همچنين کمپاني مذکور ابراز مي دارد که در زمان عرضه، پکيج هاي متنوعي را با قيمت بين ۲۰۰ الي ۳۰۰ دلار بر اساس نيازهاي کاربران ارائه خواهد کرد.

دانلود ويديو

بر اساس چيزي که در نمايشگاه CES به نمايش گذاشته شد، اين محصول نياز به توسعه بسياري تا زمان عرضه دارد. همانگونه که گفتيم، به دليل مشکلاتي مانند اتمام باتري اين ساعت ها در طي نمايشگاه کسي قادر به امتحان آنان نبود ولي حتي ظاهر فيزيکيشان هم بر روي دست جذاب به نظر نمي رسيد. در مجموع، اين طرح ايده ي ارزشمندي را در دل خود دارد که بايد تا زمان شروع پيش فروش آن صبر کرده و نتيجه نهايي را ببينيم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر