صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

فيلترينگ پيام‌رسان‌هاي موبايلي در کارگروه تعيين مصاديق مطرح نشده است

يک عضو اين کارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه با اظهار بي‌اطلاعي از حکم دادستاني براي فيلترينگ 3 پيام‌رسان موبايلي مي‌گويد که از طريق رسانه‌ها از اين موضوع مطلع شده است.

کد خبر: 3879

فارس/ يک عضو اين کارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه با اظهار بي‌اطلاعي از حکم دادستاني براي فيلترينگ 3 پيام‌رسان موبايلي مي‌گويد که از طريق رسانه‌ها از اين موضوع مطلع شده است.
در آخرين ساعات روز چهارشنبه هفته گذشته خبرگزاري‌ها از حکم دادستاني براي فيلترينگ 3 نرم‌افزار موبايلي لاين، تانگو و واتس‌آپ خبر دادند.
در اين اخبار اعلام شده بود که دادستاني در اين باره حکم صادر کرده است. اعضاي کميته تعيين مصاديق محتواي مجرمانه از اين موضوع اظهار بي‌اطلاعي مي‌کنند. مدت‌ها است پالايش محتوا در اين نرم‌افزارها يکي از دغدغه‌هاي اساسي اعضاي اين کارگروه است و آنها اين موضوع را با جديت و طبق برنامه از وزارت ارتباطات پيگيري مي‌کنند.
رمضانعلي سبحاني‌فر، عضو کارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه و نماينده مجلس شوراي اسلامي در اين باره به فارس گفت که اطلاعاتش در حد اخبار رسانه‌ها است و از طريق رسانه‌ها از اين موضوع مطلع شده است. وي تاکيد کرد: موضوع فيلتر شدن 3 نرم‌افزار مذکور اصلا در کارگروه فيلترينگ مطرح نشده است. با اين حال به گفته کارشناسان، حکم دادستاني براي اعلام جرم در اين زمينه و فيلترينگ کفايت مي‌کند.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر