صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

ايسر از لپ‌تاپ جديد خود با قابليت RealSense 3D رونمايي کرد

امروز ايسر از لپ‌تاپ جديد خود با نام Aspire V 17 Nitro رونمايي کرد. اين لپ‌تاپ از فناوري RealSense 3D اينتل که در CES نيز به آن بسيار پرداخته شد، بهره مي‌برد تا کنترل سيستم از طريق ژست‌هاي حرکتي و بدون لمس صفحه ميسر شود.

کد خبر: 3875

زوميت/ امروز ايسر از لپ‌تاپ جديد خود با نام Aspire V 17 Nitro رونمايي کرد. اين لپ‌تاپ از فناوري RealSense 3D اينتل که در CES نيز به آن بسيار پرداخته شد، بهره مي‌برد تا کنترل سيستم از طريق ژست‌هاي حرکتي و بدون لمس صفحه ميسر شود.
لپ‌تاپ جديد ايسر با بکارگيري فناوري پيشرفته‌ي RealSense 3D قادر است حرکات کاربر را به صورت سه‌بعدي دريافت کرده و به آن‌ها پاسخ دهد. به اين ترتيب کاربر مي‌تواند از طريق ژست‌هاي حرکتيِ دست و سر خود، سيستم‌عامل را هدايت کند. اين فناوري همچنين امکان اسکن و مدل سازي سه‌بعدي از اجسام مقابل خود را دارد تا در صورت تمايل بتوان نسخه‌ي سه‌بعدي آن‌ها را از طريق چاپگرهاي سه‌بعدي، چاپ کرد.

ايسر معتقد است٬ محاسبات سه‌بعدي پتانسيل استفاده در زمينه مصارف روزمره و حتي حرفه‌اي را دارد. از اين فناوري مي‌توان در تجارت‌هاي مختلف شامل مدل سازي سه‌بعدي، معماري و نقشه‌سازي استفاده کرد يا در بازي‌هاي واقعيت افزوده، از آن بهره برد.

لپ‌تاپ Aspire V 17 Nitro به صفحه نمايش ۱۷.۳ اينچ از نوع IPS LCD با رزولوشن فول‌اچ‌دي مجهز شده است. اين لپ‌تاپ همچنين از پردازنده‌ي ۴ هسته‌اي Core i7-4710HQ، کارت گرافيک مستقل GeForce GTX 860M و ۱۶ گيگابايت حافظه‌ي رم بهره مي‌برد. از ديگر مشخصات فني اين لپ‌تاپ مي‌توان به ۱۲۸ يا ۲۵۶ گيگابايت حافظه‌ي ذخيره‌سازي از نوع SSD يا ديسک سخت با ظرفيت ۱ ترابايت اشاره کرد.

اين لپ‌تاپ از فناوري خاص ايسر با نام Dustfender پشتيباني مي‌کند که به موجب آن لپ‌تاپ در برابر نفود گرد و غبار به داخل دستگاه مقاوم شده است. صداي خروج V17 Nitro از دالبي پشتيباني مي‌کند و کاربر به ميل خود مي‌تواند آن را با درايو DVD يا Blu-ray تهيه کند.

اين لپ‌تاپ از همين ماه در اختيار مشتريان قرار مي‌گيرد٬ اما هنوز قيمت دقيق آن اعلام نشده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر