صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

نگاه نزديک/ نگاهي اجمالي به اولين نوت بوک مبتني بر APU جديد Carrizo شرکت اي ام دي

همانطورکه قبلا در مورد APU هاي جديد شرکت اي ام دي صحبت شد، به شما گفتيم که قرار است اين محصولات جديد از اواسط سال 2015 ميلادي وارد بازار شوند. اما اي ام دي با همکاري شرکت Shuttle اقدام به توليد يک نمونه اوليه با طراحي سبک و باريک نموده و آنرا در نمايشگاه CES 2015 به معرض نمايش گروه خاصي قرار داده است. به گفته کوين لنسينگ، يکي از مديران ارشد شرکت AMD، محصولات مبتني بر Carrizo عملکردي فوق العاده در زمينه بازي را ارائه مي کنند که اينبار اين مهم در يک پلتفرم سبک تر، باريک تر و با راندمان مصرفي بسيار بهتر در اختيار کاربران قرار مي گيرد.

کد خبر: 3608

شهر سخت افزار/ همانطورکه قبلا در مورد APU هاي جديد شرکت اي ام دي صحبت شد، به شما گفتيم که قرار است اين محصولات جديد از اواسط سال 2015 ميلادي وارد بازار شوند. اما اي ام دي با همکاري شرکت Shuttle اقدام به توليد يک نمونه اوليه با طراحي سبک و باريک نموده و آنرا در نمايشگاه CES 2015 به معرض نمايش گروه خاصي قرار داده است. به گفته کوين لنسينگ، يکي از مديران ارشد شرکت AMD، محصولات مبتني بر Carrizo عملکردي فوق العاده در زمينه بازي را ارائه مي کنند که اينبار اين مهم در يک پلتفرم سبک تر، باريک تر و با راندمان مصرفي بسيار بهتر در اختيار کاربران قرار مي گيرد.

اين واحد هاي پردازش شتاب يافته شامل يک پلتفرم سيستم روي يک چيپ (SoC) واحد با قابليت توسعه در مقياس mainstream تا عملکرد هاي سطح بالا ، پردازنده اي با هسته هاي مبتني بر معماري x86 و با اسم رمز Excavator ، معماري گرافيکي GCN ، قابليت پشتيباني از رابط هاي برنامه نويسي منتل و دايرکت ايکس 12 ، پشتيباني از فناوري FreeSync و پردازنده هاي گرافيکي با سيستم معماري ناهمگون (HSA) مي باشند. شايد به نظر خيلي ها اين APU ها با توجه به مصرف پايين خود، نتوانند نرخ فريم مورد نياز در اجراي بازي ها را توليد کنند. اما اي ام دي ادعا کرده Carrizo قدرت گرافيکي بسيار بالايي را در استاندارد HD و Ultra HD ارائه مي کند و با عملکرد محاسباتي بالاي خود، گام بزرگ و مهمي را در عرصه بازي هاي نسل بعدي موبايل برداشته است. اگر Carrizo در کنار مصرف پايين خود بتواند بازي هاي PC را در حد استاندارد HD اجرا کند، بازاري فوق العاده جذاب را براي AMD رقم خواهد زد. از طرفي اين شرکت با تعيين يک قيمت منطقي در کنار پشتيباني از فناوري FreeSync خود مي تواند نظر خيلي از علاقه مندان را به نوت بوک هاي مبتني بر Carrizo جلب نمايد. در ادامه تصاوير مربوط به اولين نوت بوک مجهز به اين واحد پردازش شتاب يافته را مشاهده مي کنيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر