صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

Razer Forge TV، ميکرو کنسول اندرويدي کمپاني ريزر در CES 2015

کمپاني Razer با رونمايي از دستبند هوشمند کم هزينه و همچنين ميکروکنسول جديد Android TV، دست پر وارد نمايشگاه محصولات الکترونيکي امسال لاس‌وگاس شده است. ميکروکنسول ذکر شده که با عنوان Forge TV معرفي شده، دستگاهي با دو بخش است که هم امکان اجراي بازي‌هاي گوگل‌پلي را به صورت چهار نفره به کاربران داده و همچنين وعده‌ي اجراي بازي‌هاي کامپيوتري را بدون تاخير مي‌دهد.

کد خبر: 3453

گجت نيوز/ کمپاني Razer با رونمايي از دستبند هوشمند کم هزينه و همچنين ميکروکنسول جديد Android TV، دست پر وارد نمايشگاه محصولات الکترونيکي امسال لاس‌وگاس شده است. ميکروکنسول ذکر شده که با عنوان Forge TV معرفي شده، دستگاهي با دو بخش است که هم امکان اجراي بازي‌هاي گوگل‌پلي را به صورت چهار نفره به کاربران داده و همچنين وعده‌ي اجراي بازي‌هاي کامپيوتري را بدون تاخير مي‌دهد.

از نظر سخت‌افزاري، Forge TV را نمي‌توان دستگاه کند و رده پاييني به شمار آورد. قدرت اين محصول از تراشه‌ي اسنپدراگون ۸۰۵ تامين مي‌شود که با پردازنده گرافيکي Adreno 420 GPU و دو گيگابايت رم همراه شده است. اين مشخصات بايد به يک تجربه‌ي اجراي بازي روان در هر عنوان موجود حال حاضر در گوگل‌پلي استور منجر شود که قرار است اين فروشگاه نقش منبع بازي‌هاي Forge را ايفا کند.

اين کمپاني توجه ويژه‌اي هم به بخش اتصالات دستگاه خود نموده و آن را با بلوتوث +۴.۱ و وايرلس ۸۰۲.۱۱ac مجهز کرده است. پورت‌هاي فيزيکي دستگاه را هم يک پورت اترنت گيگابايت، تک پورت USB 3.0 و HDMI-out تشکيل مي‌دهند. علاوه بر اجراي بازي، اين ميکرو کنسول همچنين يک هاب اندرويد تي‌وي است و مي‌تواند به تعداد زيادي برنامه و سرويس‌هاي مختلف دسترسي داشته باشد.

کمپاني Razer در کنار اين سيستم يک کنترلر گيم‌پد وايرلس را نيز ارائه کرده که Serval ناميده مي‌شود. اين کنترلر توسط همان گروه سازنده‌ي کنترلر Sabertooth Xbox طراحي شده و مي‌تواند با Forge TV و کامپيوترها و همچنين تبلت‌ها و اسمارت‌فون‌ها استفاده شود. تا چهار کنترلر قابل اتصال به ميکروکنسول Razer است.

Razer به جز اجراي بازي‌هاي اندرويد، نقشه‌هاي بزرگ‌تري براي Forge TV دارد. در سه ماهه‌ي دوم سال ۲۰۱۵، اين کمپاني از Cortex: سرويس پخش در نسخه‌ي بتا رونمايي خواهد کرد که به کاربران امکان اجراي بازي‌هاي کامپيوتري را در يک نمايشگر بزرگ خواهد داد.

بنا به اعلام اين کمپاني، قابليت پيشرفته‌ي وايرلس اين دستگاه به آن اجازه‌ي نمايش بدون تاخير بازي‌ها را در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ مي‌دهد. اين دستگاه به گونه‌اي طراحي شده که قابليت سازگاري با بازي‌هاي DirectX 9 و بالاتر را داشته باشد و متکي بر سخت‌افزار نيست.

برخي از انواع بازي‌ها (به خصوص بازي‌هاي استراتژيکي) چندان با کنترلرها ميانه‌ي خوبي ندارند. خوشبختانه کمپاني Razer از وجود اين مشکل آگاه است و اعلام کرده به دنبال انتشار يک ماوس بازي و پد وايرلس با نام Razer Turret مي‌باشد. اين مجموعه به ترکيب يک کيبورد و يک ماوس ۳۵۰۰DPI و اتصالات دوگانه‌ي بلوتوث ۴.۰LTE و وايرلس ۲.۴GHz مي‌پردازد.

Razer Forge TV با قيمت ۱۰۰ دلار به عنوان يک واحد مجزا و ۱۵۰ دلار به همراه يک کنترلر Serval به فروش مي‌رسد. زمان عرضه‌ي آنها، سه ماهه‌ي اول سال ۲۰۱۵ اعلام شده است. هنوز قيمت و زمان عرضه‌ي Razer Turret بيان نشده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر