صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

"Dash، جذاب‌ترين هدفون هوشمند دنيا + عکس

۷ ماه پيش پروژه‌ي بسيار خوبي در کيک‌استارتر کليد خورد؛ ثمره‌ي اين پروژه، بهترين هدفون هوشمند ورزشي دنيا است که در CES 2015 به نمايش عموم در آمده است. در ادامه با ما همراه باشيد تا به معرفي The Dash بپردازيم.

کد خبر: 3451

زوميت/ ۷ ماه پيش پروژه‌ي بسيار خوبي در کيک‌استارتر کليد خورد؛ ثمره‌ي اين پروژه، بهترين هدفون هوشمند ورزشي دنيا است که در CES 2015 به نمايش عموم در آمده است. در ادامه با ما همراه باشيد تا به معرفي The Dash بپردازيم.

با يک هدفون معمولي روبرو نيستيم؛ دَش، نه تنها کنترل لمسي را در اختيار ورزشکار قرار مي‌دهد بلکه دو بخش هدفون به صورت بي‌سيم به يکديگر متصل مي‌شوند و هيچ‌گونه سيمي بين آن‌ها نيست. اين هدفون داراي ۴ گيگابايات حافظه‌ي داخلي است و باتري آن نيز ۳.۵ ساعت دوام مي‌آورد. حتما متعجب شده‌ايد که همه‌ي اينها در دو بخش کوچک هدفون گردِ هم آمده‌اند. اين هدفون در واقع يک پخش‌کننده‌ي موسيقي نيز به شمار مي‌رود و براي پخش موزيک مورد علاقه‌تان نياز به گوشي هوشمند يا چيزي شبيه به آن نداريد. اما اين تازه بخش کوچکي از امکانات Dash است.

Dash از مجموعه‌اي از سنسورها بهره مي‌برد تا فعاليت‌هاي ورزشي ورزشکار را به بهترين شکل ممکن تحت نظر بگيرد. اين هدفونِ شگفت‌انگيز داراي سنسور شتاب‌سنج، ضربان قلب‌سنج و سنسور اکسيژن است. يک نرم‌افزار مکمل نيز اطلاعات دريافتي را طبقه بندي کرده و در قالب گرافيکي جذابي در اختيار ورزشکار قرار مي‌دهد. به اين ترتيب ورزشکار نه تنها مي‌تواند از اين هدفون براي گوش دادن به موسيقي استفاده کند بلکه اطلاعات کاملي از فعاليت‌هاي ورزشي خود بدست آورده، گزارش مناسبي از وضعيت اکسيژن هوا بدست آورد و گزارش‌هايي شبيه به اين‌ها را مشاهده کند.

اين هدفون ضد آب است و از اين رو ورزشکاران ورزش‌هاي آبي نيز از آن استفاده خواهند کرد.

هدفون دَش داراي حذف کننده‌ي نويز محيط است و صدايي شفاف و با کيفيت را به گوش کاربر مي‌رساند. ايده‌ي پشتِ اين هدفون آنقدر خوب بود که بودجه‌ي ۲۶۰ هزار دلاري‌اش در کيک‌استارتر به سرعت کسب شد.

توليدکنندگان هدفون دش براي آنکه از نظر کيفيت صدا، خيال مشتريان خود را راحت کنند با کمپاني معتبر Hviid همکاري کردند. Hviid با کمپاني‌هاي بزرگي همچون Harman Kardan و AKG کار مي‌کند.

يکي از بخش‌هاي جالب هدفون Dash، ارائه‌ي APIهاي مختلف مرتبط با آن است تا توسعه دهندگان بتوانند امکانات بيشتري را به آن اضافه کنند. مثلا Hviid سعي مي‌کند تا روشي را پياده کند که هدفون بتواند از شما ياد بگيرد و با تحليل اطلاعات بدست آمده از سنسورها به ورزشکار در جهت بهتر شدن توانايي‌هايش کمک کند.

هدفون Dash بهار امسال و با قيمت ۳۰۰ دلار روانه‌ي بازار مي‌شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر