صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

تعداد کاربران فعال ماهانه‌ «WhatsApp» از مرز 700 ميليون نفر گذشت

تعداد کاربران فعال ماهانه‌ WhatsApp از مرز 700 ميليون نفر گذشت

کد خبر: 3406

ترنجي/ اين روزها با گسترش برنامه‌هاي ويژه‌ي چت، توجه به شبکه‌هاي اجتماعي به شدت افت کرده است و بيشتر کاربران به دليل استفاده‌ي آسان‌تر، اقدام به استفاده از برنامه‌هاي پيام‌رسان مي‌کنند. شايد تنها شرکت فعال در حوزه‌ي شبکه‌هاي اجتماعي که از اين وضع آنچنان هم ناخرسند نيست، فيسبوک باشد که با خريداري واتس‌اپ توانسته که روزهاي خوبي را با اين برنامه‌ي محبوب تحربه کند. در ادامه با ما باشيد تا با آخرين موفقيت اين نرم‌افزار بيشتر آشنا شويد.

واتس‌اپ به صورت ماهيانه آمار وضعيت کاربران فعال خود يا همان (MAU (monthly active users را منتشر مي‌کند و همه را در جريان آخرين وضعيت قرار مي‌دهد. در ماه آگوست(مرداد) اين شرکت خبر از 600 ميليون کاربر فعال داد که رقمي فوق‌العاده چشمگير به حساب مي‌آمد. ظاهرا در مدل 4 ماه رشد اين نرم‌افزار پيام‌رسان بسيار سريع‌تر از پيشبيني‌هاي قبلي بوده و اکنون واتس‌اپ با افتخار اعلام مي‌کند که تعداد کاربران فعال آنها از مرز 700 ميليون نفر گذشته‌اند و به شدت در حال تبديل به يکي از بزرگترين اکوسيستم‌هاي فضاي مجازي هستند.
Jan Koum بيانگذار اين برنامه در شبکه‌ي اجتماعي Facebook اينطور مي‌گويد :

امروز ما مفتخريم که اعلام کنيم تعداد کاربران فعال ماهانه‌ي واتس‌اپ در ماهي که گذشت از 700 ميليون نفر تجاوز کرد. کاربران ما هم‌اکنون تعداد بيش از 30 ميليون پيام را در هر روز به اشتراک مي‌گذارند. ما در تلاشيم تا به رشدمان ادامه دهيم و قصد داريم که محصولات جديدي را در سال 2015 ميلادي روانه‌ي بازار کنيم.

يکي از محصولات جديدي که ايشان در حرفهاي خود اشاره کرده‌اند، مي‌تواند نسخه‌ي دسکتاپ برنامه باشد که رقباي قدرتمندشان مانند وايبر آن را قبلا عرضه کرده‌اند، و يا امکان مکالمه‌ي صوتي که يکي از ضعف‌هاي بزرگ اين برنامه در مقايسه با رقيب قدرتمند خود به حساب مي‌آيد، مي‌تواند يکي از قابليت‌هاي جديد باشد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر