صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

شواهدي که حکايت از ورود «مايکروسافت» به ايران دارد

کد خبر: 3399

گجت نيوز/ کمپاني هاي بزرگ آمريکاي نظير اپل و مايکروسافت مي خواهند وارد بازار ايران شوند اما به دليل موانعي که به خاطر تحريم ها عليه ايران اعمال شده، اين امکان هنوز به صورت رسمي فراهم نشده است. از طرفي شرکت گوگل هم بارها توجه خود را به کاربران فارسي زبان، با فارسي سازي بخش هاي مختلف سرويس هايش اعلام کرده اما با اين وجود هنوز برخي از سرويس ها مانند Google Now را براي ايران تحريم کرده است.

در اين بين بنظر مي رسد شرکت مايکروسافت براي ورود به بازار در حال رشد ايران، مصمم تر است. اگر از خيابان احمد قصير در تهران رد شده باشيد احتمالا بنر ردموندي ها را بر بالاي ساختمان ايراتل ديده ايد. تا امروز نمي شد صحت رسمي بودن آن بنر را تاييد کرد اما در روز هاي اخير، مايکروسافت رام مخصوص کشور ايران را در سکوت خبري براي گوشي Lumia 535 عرضه کرده که بواسطه آن شايعه رسمي بودن آن بنر و ورود رسمي مايکروسافت به ايران قوي تر از گذشته شده است.

نکته قابل توجه اين است که اين رام با کد IR-000، فقط براي گوشي Lumia 535 عرضه شده است. بنابراين احتمال مي رود نبود سرويس هاي ويندوزفون و البته گوشي هاي ويندوزفوني به صورت رسمي در گذشته، مربوط به نوکيا بوده باشد. اما در حال حاضر که ديگر مايکروسافت به تنهايي گوشي هاي ويندوزي عرضه خواهد کرد، اوضاع کمي متفاوت است.

در گذشته در خبرها ورود رسمي اپل به ايران توسط خرده فروش ها را داشتيم و اکنون خبر هاي ورود مايکروسافت به ايران به گوش مي رسد. در اين قافله فعلا فقط گوگل است که تحريم هاي خود را عليه ايران لغو نکرده است. اميدواريم گوگل نيز در اين زمينه با ردموندي ها و اپل همراه شود و به صورت رسمي محصولات خود را در ايران عرضه کند. شما درباره اين اتفاقات چه فکر مي کنيد؟

نظرات بینندگان

ارسال نظر