صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

آيفوني که بايد خم شود؛ پتنت جديد اپل براي طراحي انعطاف پذير

اپل پتنت تلفن همراهي را ثبت نموده که خم شدن نيز يکي از مزاياي آن به شمار مي رود. پيشرفتي که البته باعث مي شود تعدادي لبخند کنايه آميز به خاطر مشکل خم شدن آيفون هاي ۶ پلاس بر لب بعضي ها نقش ببندد.

کد خبر: 3322

ديجياتو/ اپل پتنت تلفن همراهي را ثبت نموده که خم شدن نيز يکي از مزاياي آن به شمار مي رود. پيشرفتي که البته باعث مي شود تعدادي لبخند کنايه آميز به خاطر مشکل خم شدن آيفون هاي ۶ پلاس بر لب بعضي ها نقش ببندد.

در ادامه با ديجياتو و اين پتنت جالب همراه باشيد.

به نقل از اپل اينسايدر، پتنت مورد بحث، دستگاهي را تعريف کرده که به شکل کامل از اجزا قابل انعطاف تشکيل شده و به کاربرش اجازه مي دهد به طرفين آن را خم و يا کاملا «تا» کند تا به يک دستگاه کوچکتر تبديل شود.

سازمان ثبت پتنت ها و علائم تجاري اين پتنت را براي قابليت انعطاف پذيري اش تحسين کرده و مي گويد‌ « اين تکنولوژي به گونه اي تعريف شده که مي تواند انواع مختلف خم شدن و فشار ها را نوعي دستور از سوي کاربر تعريف کرده و امکان انعطاف پذيري بالايي دارد.»

کمپاني اپل نيز در اين خصوص در اسناد مربوط به پتنت مي افزايد‌‌ « پيچاندن دستگاه با دست در دو جهت مختلف در دستگاهي که انعطاف پذيري لازم را دارد باعث تغيير حالت کاربري آن شده و يا از طرف گجت مورد نظر به عنوان دستوري از سمت شخص تلقي شده و حتي در بازي ها نيز قادر به استفاده خواهد بود. حتي مي توانيد با پيچاندن دستگاه خود آن را خاموش يا روشن کنيد. »

نکته بسيار جالب اينجاست که ثبت اين پتنت به قبل از رويداد مربوط به آيفون هاي خم شده مربوط مي شود. همچنين در ادامه ي اين اسناد اينچنين آمده است‌ « دستگاه هاي برقي انعطاف پذير در برابر گجت هاي معمولي از درصد مقاومت بسيار بالاتري نيز برخوردار بوده و براي مثال، در صورتي که از دست شخص به زمين افتاده و ضربه بخورند، خم شده يا تغيير شکل مي دهند و اين موضوع جزيي از هويت آن ها محسوب مي شود. »

AppleInsider همچنين توجهات را به اين نکته جلب مي کند که اپل در در گذشته نيز پتنت هاي بسياري در خصوص دستگا هايي که هويتي خميده يا انعطاف پذير دارند به ثبت رسانده ولي به نظر مي رسد پتنت مورد بحث،‌ از کامل ترين اين موارد بوده و بخش تحقيق و توسعه ي اپل، به شکلي جدي تر به ايده ي تلفن هاي انعطاف پذير نگاه مي کند.

قطعا به خاطر داريد، ولي ذکر اين مطلب نيز خالي از لطف نيست که در سپتامبر سال گذشته و در پس از معرفي نوع بزرگ تر آيفون جديد که اولين تجربه کمپاني اپل در ساخت تلفن هاي همراه عظيم الجثه نيز بود، اين تلفن هوشمند بسيار باريک و بزرگ که با روکش نازکي از آلمينيوم تجهيز شده بود،‌ انتقادات شديدي مبني بر مشکل «خم شدن» را به سوي اپل روانه کرد و تصاويري نيز از تلفن هاي همراه خم شده از سوي کاربران اين تلفن ها در فضاي مجازي دست به دست گشت.

نظرات بینندگان

ارسال نظر