صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

تماشا کنيد/ اتومبيل‌هاي BMW به تبلت‌هاي سامسونگ و کنترل با ژست حرکتي مجهز خواهد شد

بي‌ام‌دبليو در نمايشگاه CES امسال از چندين فناوري جديد که قرار است به زودي در اتومبيل‌هاي آينده‌ي اين شرکت قرار گيرد پرده‌برداري کرده و از همکاري خود با سامسونگ خبر مي‌دهد.

کد خبر: 3118

زوميت/ بي‌ام‌دبليو در نمايشگاه CES امسال از چندين فناوري جديد که قرار است به زودي در اتومبيل‌هاي آينده‌ي اين شرکت قرار گيرد پرده‌برداري کرده و از همکاري خود با سامسونگ خبر مي‌دهد.

سيستم رفاهي آينده‌ي اتومبيل‌هاي BMW از طريق يک تبلت سامسونگ کنترل خواهد شد. سرنشينان عقب به وسيله‌ي تبلتي که بر روي کنسول پشتي اين اتومبيل قرار مي‌گيرد مي‌توانند حالت صندلي‌ها، دماي هوا و ايستگاه راديويي را تغيير دهند، در واقع تبلت سامسونگ نقش کنترل از راه دور را براي سيستم‌هاي الکترونيکي اتومبيل ايفا خواهد کرد. نکته‌ي جالب اين است که تبلت مورد استفاده از نرم‌افزاري اختصاصي براي بي‌ام‌دبليو بهره خواهد برد. با زدن دکمه‌ي خانه مانند بقيه‌ي تبلت‌ها کاربر به صفحه‌ي اصلي منتقل نمي‌شود بلکه به صفحه‌ي اصلي فرمان‌هاي لمسي منتقل مي‌شود و اگر کاربر بخواهد مانند تبلت‌هاي عادي از اين دستگاه استفاده کند بايد از منوي باز شده بر روي گزينه‌ي برنامه‌ها کليک کند. هنوز مدل خاصي از تبلت‌هاي سامسونگ براي اين کار در نظر گرفته نشده است.

اما امکان جالب iDrive که بي‌ام‌دبليو براي اتومبيل‌هايش در نظر گرفته سيستم کنترل با ژست حرکتي به همراه نمايشگر لمسي براي راننده است. بسياري از اتومبيل‌هاي جديد به نمايشگرهاي لمسي مجهز شده‌اند اما BMW با قرار دادن يک دوربين کوچک در سقف اتومبيل حرکات دست راست راننده را اسکن مي‌کند. با برنامه ريزي که بر روي اين سيستم انجام خواهد شد هر حرکت فرمان خاصي را به اتومبيل منتقل خواهد کرد به عنوان نمونه چرخاندن دست در جهت ساعت صداي سيستم صوتي را زياد خواهد کرد و بالعکس، يا کشيدن انگشت به سمت ديگر تماس تلفني را قطع خواهد کرد. قبل از اين فولکس واگن نيز براي گلف جديد از سيستمي شبيه به اين رونمايي کرده بود. در ادامه نگاه وب‌سايت ورج به اين سيستم را مشاهده خواهيد کرد.

لينک دانلود

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر