صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

چگونه حساب گوگل را در آيفون و آيپد مديريت کنيد؟

سرويس‌هاي گوگل مانند جي‌ميل، تقويم گوگل و گوگل کانتکت در بين کاربران بسيار محبوب‌اند و مسئله‌ي جالب‌توجه‌تر اين است که شما به‌راحتي مي‌توانيد اين سرويس‌ها را با دستگاه‌هاي آيفون و آيپدتان هماهنگ کنيد. اگر شما يک حساب کاربري رايگان در جي‌ميل داريد مي‌توانيد به‌راحتي از طريق سيستم تنظيمات اپ iOS و همچنين به‌واسطه‌ي سيستم از پيش تعبيه‌شده ايميل، تقويم، کانتکت، يادآورها و اپ‌ها به‌حساب ايميلتان دسترسي داشته باشد.

کد خبر: 3104

گويا آي تي/ سرويس‌هاي گوگل مانند جي‌ميل، تقويم گوگل و گوگل کانتکت در بين کاربران بسيار محبوب‌اند و مسئله‌ي جالب‌توجه‌تر اين است که شما به‌راحتي مي‌توانيد اين سرويس‌ها را با دستگاه‌هاي آيفون و آيپدتان هماهنگ کنيد. اگر شما يک حساب کاربري رايگان در جي‌ميل داريد مي‌توانيد به‌راحتي از طريق سيستم تنظيمات اپ iOS و همچنين به‌واسطه‌ي سيستم از پيش تعبيه‌شده ايميل، تقويم، کانتکت، يادآورها و اپ‌ها به‌حساب ايميلتان دسترسي داشته باشد. در ضمن شما مي‌توانيد به تنظيمات جي‌ميلتان نيز از طريق اپ جي‌ميل که توسط خود شرکت گوگل براي سيستم‌هاي iOS ساخته‌شده است نيز دسترسي داشته باشيد. اگر شما يک حساب جي‌ميل پولي داريد مي‌توانيد به کمک پيشنهاد‌هاي بالا بعلاوه ي روش استفاده از همگام‌سازي گوگل که همان پياده‌سازي سرويس Microsoft’s ActiveSync توسط شرکت گوگل است، به حسابتان دسترسي داشته باشيد.
چگونه از طريق تنظيمات پيش‌فرض دستگاهتان جي‌ميل، تقويم گوگل، گوگل کانتکت را مديريت کنيد:
در تنظيمات پيش‌فرض دستگاه‌هايي با سيستم‌عامل iOS دسترسي مديريت اپ‌ها، ايميل‌ها و بخش مربوط به کانتکت‌هايتان به جي‌ميل، تقويم گوگل، گوگل کانتکت‌ها و ما بقيه چنين سرويس‌هايي وجود دارد. شرکت اپل در پشت پرده و به‌طور غير محسوسي از سرويس‌هاي باز و استاندارد IMAP و CardDAV استفاده مي‌کند که دراين‌بين سرويس CardDAV وظيفه‌ي همگام‌سازي را به عهده دارد. حالا اگر شما ترجيح مي‌دهيد که از روي تنظيمات پيش‌فرض خود دستگاه تنظيمات حساب‌هايتان را انجام دهيد و همچنين حساب کاربري پولي نداريد، تنها راه‌حل شما ازاين‌قرار است:
به کمک دکمه صفحه اصلي Setting را بازکنيد.
بر روي گزينه‌ي Mail,Contacts,Calenders برويد.
در مرحله‌ي بعد روي گزينه Add Account …
و گزينه‌ي Gmail
اکنون اسم و اسم رمز حساب جي‌ميلتان را وارد کنيد و يک نام توصيفي براي حسابتان بگذاريد که آن را قابل‌تشخيص کند تا در بين حساب‌هاي ديگر سردرگم نشويد.
در اين مرحله گزينه‌ي سرويسي را که مي‌خواهيد با آن همگام‌سازي کنيد مانند ايميل، تقويم و يادداشت‌ها را روشن کنيد.
و گزينه‌ي Save را بزنيد تا تنظيماتتان ذخيره شوند.
چگونه حساب گوگل را در آيفون و آيپد مديريت کنيد؟
روش دوم: چگونه جي‌ميل را از طريق ۲-step verification مديريت کنيد؟
تنها زماني اين شيوه را به شما توصيه مي‌کنيم که با مشکل امنيتي در جي‌ميل مواجه شده باشيد؛ در غير اين صورت و در حالات عادي بهتر است گره اي که با دست‌باز مي‌شود را با دندان باز نکنيد!
نکته: اين عمليات امنيت شمارا در مقابل حملات هکري بيش‌ازپيش مي‌کند.
ابتدا وارد حساب جي‌ميلتان شويد و به قسمت ۲-step verification settings page برويد.
بر روي گزينه‌ي Start Setup رفته و…

چگونه حساب گوگل را در آيفون و آيپد مديريت کنيد؟
شماره تلفني را که مي‌خواهيد کد امنيتي ارسالي را دريافت کند وارد نموده و انتخاب کنيد که دوست داريد اين کد را به‌صورت پيام و يا تماس تلفني دريافت کنيد.
کد را دريافت کرده و آن را وارد نماييد.
تصميم بگيريد به سيستمي که از آن استفاده مي‌کنيد اطمينان داريد يا نه سپس گزينه‌ي بعدي را بزنيد.
اطلاعات مربوط به ۲-step verification را مطالعه و درنهايت بر روي گزينه تأييد يا همان Confirm برويد.
اکنون عمليات ۲-step verification به پايان رسيده است! جي‌ميل شمارا از حسابتان خارج کرده و برايتان صفحه ورود به‌حساب جديدي بازخواهد کرد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر