صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

با هر آنچه سوني موبايل در CES 2015 معرفي کرد، آشنا شويد!

ساعاتي پيش سمينار سوني در نمايشگاه CES 2015 برگزار شد و سوني از محصولات جديدي در اين نمايشگاه پرده برداشت. در اين مقاله نگاهي مي‌اندازيم به هر آنچه که سوني موبايل در اين نمايشگاه عرضه کرد.

کد خبر: 3088

آي تي رسان/ ساعاتي پيش سمينار سوني در نمايشگاه CES 2015 برگزار شد و سوني از محصولات جديدي در اين نمايشگاه پرده برداشت. در اين مقاله نگاهي مي‌اندازيم به هر آنچه که سوني موبايل در اين نمايشگاه عرضه کرد.

SmartWatch 3 شيک از جنس استيل ضدزنگ از فوريهٔ ۲۰۱۵ عرضه مي‌شود
سرويس تحت وب Lifelog Web و API با دسترسي آزاد. نخستين مشارکت‌کنندگان If This Then That،‏ Withings و Habit Monster
معرفي نمونهٔ اوليهٔ مفهومي يک هدست همه‌کاره با حسگرهاي بهينه‌شده براي دويدن: Smart B-Trainer
سوني در نمايشگاه CES 2015 محصولات، شراکت‌ها و تجربه‌هايي جديدي را براي مجموعه در حال گسترش SmartWear خودش معرفي کرد: مدل شيک SmartWatch 3 از جنس استيل ضدزنگ، مشارکت‌هاي جديد Lifelog و دستگاه‌هاي پوشيدني مفهومي شامل مدل اوليهٔ هدستي ضدآب با چند حسگر از Sony Corporation که براي بهينه کردن عملکرد و ارائهٔ آمار و دستورات هم‌زمان در پيست‌هاي دو، طراحي شده است.

کاز تاجيما، قائم مقام ارشد، رئيس برنامه‌ريزي و طراحي خلاقانهٔ تجربهٔ کاربري در Sony Mobile Communications گفت: «رويکرد ما به فناوري پوشيدني هوشمند، مبتني بر بنيان‌هاي ساخت عمق و تنوع در تجربه‌هاي کاربري و ارائهٔ گزينه‌هايي با محصولات زيبا و کاربردي است. گسترش Lifelog هم از نظر API با دسترسي آزاد و هم از نظر ديدگاه ما به مفاهيم پوشيدني جديد، به شرکاي خلاق اجازه خواهد داد تا برنامه‌ها و سرويس‌هايشان را با پلت‌فرم ما يکپارچه سازند و با اين‌گونه براي کاربرانمان دسترسي به غني‌ترين و متنوع‌ترين اکوسيستم فناوري پوشيدني،فراهم مي‌آيد.»

طراحي براي فناوري مدولار با SmartBand SWR10

Sony در CES سال گذشته براي نخستين‌بار SmartBand SWR10 را معرفي کرد. دستگاهي پوشيدني براي ۲۴ ساعت شبانه‌روز و ۷ روز هفته و کاملا ضد آب (داراي رتبهٔ IP58) علي‌رغم داشتن درگاه microUSB بدون پوشش. دستگاه پوشيدني سبک‌وزن با ظاهر وزيني که براي نخستين‌بار رويکرد مدولار Sony را ارائه کرد- «مفهوم هسته» مستقل- که اجازه مي‌دهد اين فناوري در رنگ‌ها و سبک‌هاي گوناگون استفاده شود تا با سليقه و ويژگي‌هاي فردي هر کاربر متناسب شود.

Sony Mobile در طول سال گذشته و به منظور ايجاد کلکسيوني براي دستگاه‌هاي Sony SmartWear با طراحان خلاق و برندهاي طيف سبک زندگي، مد و طراحي همکاري کرده است تا بتواند پوشاک سفارشي براي اين منظور را بيابد. اين طراحان شامل Jack Vartanian، ALTEWAISOME و Ted Baker بوده و به تازگي برند سبک زندگي بانوان، ROXY، هم به اين جمع اضافه شده است.

رويکردي زيبا و خلاقانه- SmartWatch 3، اکنون از جنس استيل ضدزنگ

Sony پس از عرضهٔ SmartWatch 3، تازه‌ترين ساعت هوشمند Sony در پاييز با مشارکت Google،‏ از مدل جديد SmartWatch 3 از جنس استيل ضدزنگ رونمايي کرد که از ماه آينده در درجهان عرضه خواهد شد.

SmartWatch 3 زيبا از جنس استيل ضد زنگ با زيبايي ابدي براي داشتن حس و ظاهري ممتاز، با سليقهٔ امروزي تطابق دارد. اين ساعت داراي نمايشگر 1.6 اينچي ۳۲۰×۳۲۰ پيکسلي TFT LCD Transflective براي قابل مشاهده بودن در نور شديد آفتاب بوده و مسلماً در برابر آب با رتبهٔ IP68 محافاظت شده است و از طريق درگاه microUSB شارژمي‌شود.

Sony همچنين براي گسترده‌تر کردن دامنهٔ سبک‌هاي پوشيدني در دسترس، از نگه‌دارندهٔ SmartWatch 3 رونمايي کرد که از اوايل سال ۲۰۱۵ عرضه مي‌شود و هم به کاربران و هم به شرکاي ما اجازه مي‌دهد تا SmartWatch 3 را با هر بند ۲۴ ميلي‌متري استانداردي سفارشي کنند.

SmartWatch 3 با داشتن قابليت کارکرد به‌صورت ساعت مستقل، بازپخش موسيقي، فناوري حسگر هوشمند و حسگر GPS تعبيه‌شدهٔ داخلي، حتي بدون تلفن هوشمند مبتني بر Android شما، وسيلهٔ جانبي مفيد و سرگرم‌کننده‌اي‌ است.

Golfshot و iFit دو توسعه‌دهندهٔ نرم‌افزاري هستند که در حال حاضر تجربه‌هاي Android Wear را براي عملکرد مستقل SmartWatch 3 ايجاد کرده‌اند. به ترتيب هم براي عملکرد در مسير و هم براي براي رديابي. از ژانويه همهٔ کاربران SmartWatch 3 بلافاصله به برنامه‌هاي ممتاز Golfshot و iFit دسترسي خواهند داشت.

Sony همچنين از مشارکت جديدي با Virgin Atlantic خبر داد- دو شرکت با يکديگر در زمينهٔ يافتن نوآوري‌ها با SmartWear، توسعهٔ راه‌حل‌هاي بي‌نظير با استفاده از محصولات SmartWear براي پشتيباني از فعاليت‌هاي عملياتي وارتقاء تجربه‌هاي پشتيباني از مشتريان براي مشتريان Virgin Atlanticهمکاري مي‌کنند. خبرهاي بيشتر در اين زمينه در ماه‌هاي آتي منتشر خواهد شد.


Lifelog- الهام‌بخشيدن از طريق آمار براي هر کاربر Android

Lifelog برنامهٔ پرطرفدار Android است که از طريق فروشگاه Google Play قابل دانلود است، براي کمک به شما در تنظيم هدف‌هايتان، پايش پيشرفت و آشنايي بهتر با خودتان وتصميم‌گيري‌هاي هوشمندتر در مورد سلامتي‌تان، سرگرمي و چيزهاي بيشتر، ساخته شده است.

کاربران اکنون مي‌توانند از طريق مرورگرشان در lifelog.sonymobile.com به Lifelog دسترسي داشته باشند. اين رابط کاربري جديد تحت وبي است که از عملکرد API با دسترسي آزاد و تازه‌ترين فناوري‌هاي HTML5 براي تجربهٔ قابل مشاهدهٔ بيشتري، استفاده مي‌کند. اين سايت با هر اندازهٔ صفحه‌اي کار خواهد کرد، از تلفن هوشمندتان گرفته تا تبلت و تلويزيونتان- تنها کاري که بايد انجام دهيد ورود به سيستم با استفاده از حساب Sony Entertainment Network۴ خودتان است.

اين قابليت جديد بازتاب‌دهندهٔ استراتژي Sony براي آوردن منظم عملکرد و قابليت‌هاي جديد به Lifelog براي به‌روز نگه‌داشتن تجربه‌ها تا سرحد امکان است.


ايجاد تجربه‌هاي جديد با اصول دسترسي آزاد

Sony با تعدادي از برنامه‌هاي سبک زندگي و سلامت همکاري مي‌کند. بنابراين مي‌توانيد از سرويس‌هايي که پيش از اين به آن‌ها علاقه‌مند بوده‌ايد و نيز سرويس‌هاي جديد بيشترين بهره را ببريد تا تجربه‌هاي SmartWear و Lifelog خودتان را کامل کنيد. به‌زودي Lifelog شما را قادر مي‌سازد تا:

به منظور داشتن ارتباطي حسي بينLifelog و برنامه‌هاي موردعلاقهٔ‌تان بر روي IFTTT به دستورالعمل‌ها دسترسي داشته باشيد.
با Habit Monster عادت‌هاي سالمي را بپروريد. بنابراين مي‌توانيد در Lifelog دربارهٔ خودتان بيشتر بدانيد.
از تحليلگر هوشمند بدن Withings و دستگاه‌هاي متصل آن استفاده کنيد تا وزن، شاخص تودهٔ بدني (BMI) و چربي بدن را پايش کنيد.
ياسوهارو نومورا، رئيس برنامه‌ريزي تجربه در Sony Mobile Communications گفت: « Lifelog از طريق ارائهٔ آمار و اطلاعات الهام‌بخش است و نخستين شرکاي ما در جان بخشيدن به آن با روش‌هاي جديدي کمک مي‌کنند. ما به‌طور مشخص پلت‌فرم Lifelog را بر اساس اصول دسترسي آزاد با قابليتي طراحي کرديم که به‌گونه‌اي بي‌سابقه به برنامه‌نويسان براي ساخت تجربه‌هاي جديد و دسترسي به اکوسيستم Sony کمک کند. سال بسيار هيجان‌انگيزي پيش رو خواهد بود.»

کاوش مفاهيم جديد فناوري پوشيدني و فناوري حسگر وابسته به زمينه

Sony Corporation بر اساس عرضهٔ کيت نرم‌افزاري ويژه برنامه‌نويسان، برنامه‌هاي جديدي را براي مدل اوليهٔ فعلي به اشتراک مي‌گذارد، SmartEyeglass مدل برنامه‌نويسان همراه با سبکي جديد و مفهومي، اتصال SmartEyeglass! يک ماژول نمايشگر لنز تکي براي اتصال به عينک‌هاي معمولي که به برنامه‌نويسان اجازه مي‌دهد برنامه‌هايي براي سرگرمي و عملکرد ايجاد کنند.

علاوه بر اين Sony Corporation مدل اوليهٔ Smart B-Trainer را معرفي کرد. دستگاهي به سبک هدست همه‌کاره و ضدآب با قابليت چندحسگر که مخصوصو دوندان ساخته شده است. مدل اوليهٔ فعلي داراي حافظهٔ داخلي است و هدايت صوتي و همچنين بازپخش موسيقي، پيشنهاد هوشمند مناسب‌تري آهنگ براي همراهي با دوندگان در حين تمرين را ارائه مي‌کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر