صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

چگونگی رهايي از شر ايميل‌هاي مزاحم در «جي ميل»

هرچند جي‌ميل خود در فيلتر کردن ايميل‌هاي تبليغاتي و مزاحم يا به اصطلاح Spam خود دستي توانمند دارد، ‌هنوز هم در Inbox بسياري از ما که از سرويس جي‌ميل استفاده مي‌کنيم، از اين گونه ايميل‌هاي ناخواسته و مزاحم بسيار يافت مي‌شود. براي اين دست از ايميل‌ها که از فيلتر جي‌ميل فرار مي‌کنند، چه بايد کرد؟

کد خبر: 3083

تريبون/ هرچند جي‌ميل خود در فيلتر کردن ايميل‌هاي تبليغاتي و مزاحم يا به اصطلاح Spam خود دستي توانمند دارد، ‌هنوز هم در Inbox بسياري از ما که از سرويس جي‌ميل استفاده مي‌کنيم، از اين گونه ايميل‌هاي ناخواسته و مزاحم بسيار يافت مي‌شود. براي اين دست از ايميل‌ها که از فيلتر جي‌ميل فرار مي‌کنند، چه بايد کرد؟
هرچند جي‌ميل خود در فيلتر کردن ايميل‌هاي تبليغاتي و مزاحم يا به اصطلاح Spam خود دستي توانمند دارد، ‌هنوز هم در Inbox بسياري از ما که از سرويس جي‌ميل استفاده مي‌کنيم، از اين گونه ايميل‌هاي ناخواسته و مزاحم بسيار يافت مي‌شود. براي اين دست از ايميل‌ها که از فيلتر جي‌ميل فرار مي‌کنند، چه بايد کرد؟

ما امروز به شما سه ترفند کاربردي آموزش مي‌دهيم که به واسطه آن‌ها مي‌توانيد در حين ثبت نام در وب‌سايت‌ها از اين گونه موارد نا‌خواسته پرهيز کنيد. ‌مبناي اين ترفند‌ها تغيير ايميل آدرس به گونه‌اي است که تا حد زيادي مشکل Spam‌ها با آن‌ها بر طرف خواهد شد.

۱ – ترفند نقطه

اگر تا به حال نمي‌دانستيد، اکنون با خبر باشيد که جي‌ميل به وجود نقطه در آدرس ايميل شما هيچ اهميتي نمي‌دهد؛ براي مثال اگر شما آدرس ايميل خود را aseem.1234@gmail.com به جايaseem1234@gmail.com وارد کنيد، در هر صورت هيچ فرقي نخواهد داشت.

به عبارت ديگر، به هر تعداد نقطه که دوست داشته باشيد، مي‌توانيد در هر کجاي آدرس ايميل خود وارد کنيد، ولي با اين حال هنوز ايميل‌ها به آدرس اصلي شما ارسال خواهند شد. اين ترفند به ويژه ‌زماني که در حين ثبت‌نام در انجمن‌ها يا ساير وب‌سايت‌ها هستيد به کار مي‌آيد.

۲ – ترفند علامت +

اين ترفند براي مدت زمان زيادي است که در جي ميل کاربردي است و اغلب کاربران در مورد آن مطلع هستند. به اين ترتيب که به سادگي بعد از نام کاربري خود يک علامت + اضافه نماييد و بعد از آن کلمه يا کلماتي را براي ايجاد يک آدرس ايميل منحصر به فرد اضافه کنيد.

براي مثال ما مي‌توانيم، آدرس ايميل خود را به aseem1234+financial@gmail.com براي ثبت نام در هر وب سايتي که به لحاظ موضوعي مربوط به عمليات مالي مي‌شود ـ مثل بانک‌ها ـ تغيير دهيم. به اين ترتيب با ايجاد يک فيلتر در جي ميل مي‌توانيم تمامي ايميل‌هاي ارسالي از اين وب‌سايت‌ها را به يک برچسب يا پوشه خاص منتقل کنيم.

ترفند علامت + بسيار کاربردي است؛ اما يک نقطه ضعف دارد و آن اينکه در برخي ‌موارد در حين ورود اين گونه آدرس‌ها سايت پذيرنده از تأييد آن سر باز مي‌زند و دليل آن عدم تأييد آدرس ايميل‌هايي است که از اين گونه سمبل‌ها در آن استفاده شده باشد. در اين گونه موارد بايد از ترفند نقطه استفاده کنيد.

ترفند Googlemail

در ‌‌نهايت اينکه مي‌توانيد بخش آخر آدرس ايميل خود را به googlemail به جاي gmail تغيير دهيد و اين راه ديگري براي پرهيز از ورود آدرس ايميل اصلي شماست. البته به اين ترتيب اگر کسي از اين ترفند آگاه باشد، مي‌تواند به سادگي ايميل اصلي شما را حدس بزند، ولي در اغلب موارد از آنجا‌ که ايميل‌هاي Spam ‌خودکار ارسال مي‌شوند اين موضوع زياد مصداق ندارد.

به اين ترتيب، aseem1234@googlemail.com دقيقا مشابه aseem1234@gmail.com است و به همين ترتيب مي‌توانيد با ايجاد يک فيلتر از نوع To همه ايميل‌هاي ارسالي به يک چنين آدرسي را در يک پوشه جداگانه دسته‌بندي کنيد.
اين ترفند‌ها البته چندان جديد نيستند و اگر مدت زمان زيادي است ‌از جي ميل استفاده مي‌کنيد، قطعا بايد با آن‌ها آشنا باشيد؛ اما اگر تا کنون از آن‌ها اطلاع نداشته‌ايد يا به تازگي از جي ميل استفاده مي‌کنيد، اين سه ترفند کمک بزرگي به شما مي‌کند تا يک Inbox پاکيزه داشته باشيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر