صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

لنوو سبک‌ترين لپ‌تاپ 13 اينچي دنيا را معرفي کرد

لنوو در جريان رويداد CES دو نوت‌بوک LaVie HZ550 و LaVie HZ750 را معرفي کرد. اين شرکت مدعي شده که LaVie HZ550 سبک‌ترين نوت‌بوک 13 اينچي دنيا و LaVie HZ750 سبک‌ترين نوت‌بوک تبديل‌شدني 13 اينچي دنيا است.

کد خبر: 2946

زوميت/ لنوو در جريان رويداد CES دو نوت‌بوک LaVie HZ550 و LaVie HZ750 را معرفي کرد. اين شرکت مدعي شده که LaVie HZ550 سبک‌ترين نوت‌بوک 13 اينچي دنيا و LaVie HZ750 سبک‌ترين نوت‌بوک تبديل‌شدني 13 اينچي دنيا است.

غير ممکن است که با ديدن تصويرLaVie HZ550 بتوانيد به ميزان سبکي اين لپ‌تاپ پي ببريد. شايد بد نباشد احساس نويسنده وبسايت engadget را در برخورد اول با اين لپ‌تاپ، از زبان خودش بخوانيم:

وقتي اولين بار اين لپ‌تاپ را با دستانم بلند کردم، به قدري اين لپ‌تاپ سبک بود که تقريباً مطمئن بودم که چيزي که روي دستان من است يک نمونه‌ي اوليه است که تقريباً هيچ قطعه‌اي داخل آن نيست. اما واقعيت اين است که HZ550 نمونه‌ي اصلي بود و با وزن 780 گرمي خود حالا مدعي عنوان سبک‌ترين لپ‌تاپ 13 اينچي دنيا است.
در کنار معرفي HZ550، شرکت لنوو سبک‌ترين لپ‌تاپ تبديل شدني 13 اينچي دنيا را نيز با نام HZ750 معرفي کرده است. اين لپ‌تاپ داراي يک لولاي 360 درجه است که باعث مي‌شود تا نمايشگر اين لپ‌تاپ کاملاً بچرخد و در اين صورت مي‌توان از آن به عنوان تبلت استفاده کرد.اين لپ‌تاپ با وزن 925 گرمي خود، بالاتر از هر لپ‌تاپ ديگري که مجهز به نمايشگر لمسي و لولاي 360 درجه است، قرار مي‌گيرد.

اين نوت‌بوک‌ها در عين سبکي داراي سخت‌افزار قدرتمندي هم هستند. هر دو از نسل پنجم پردازنده‌هاي Core M شرکت اينتل و از نظر ماندگاري عمر باتري، قابليت پخش يک ويديو بين 7 تا 8 ساعت را دارند که از اين حيث هم‌رده‌ي بسياري از مدل‌هاي سنگين‌تر قرار مي‌گيرند.

اما نکته جالبي که بايد به آن اشاره کنيم اين است که هر دوي اين مدل‌ها با نمايشگرهايي با رزولوشن 2560 در 1440 به بازار عرضه مي‌شوند که رسيدن به چنين عمر باتري با داشتن چنين نمايشگري کار آساني نيست و اگر عمر باتري اين نوت‌بوک‌ها حقيقت داشته باشد، بايد لنوو را از اين نظر تحسين کنيم.

اگر چه اين دو مدل بسيار سبک هستند، ولي به لطف استفاده از آلياژ منيزيوم-ليتيوم بکار رفته در آن بسيار محکم هستند. همچنين لنوو از نمايشگرهاي IGZO شارپ استفاده کرده است که شايد حالا دليل ماندگاري بالاي باتري اين نوت‌بوک‌ها بهتر مشخص شود؛ چرا که نمايشگرهاي شارپ به مصرف بهينه‌ي انرژي معروف هستند.

بايد بگوييم لنوو نوت‌بوک‌هايي فوق‌العاده باريک، سبک و البته قدرتمند با عمر باتري بالا را معرفي کرده است. البته مدل HZ550 داراي نمايشگر لمسي نيست و هنگام استفاده از مدل HZ750 به عنوان تبلت نيز بايد خيلي مراقب باشيد؛ چرا که اين مدل از ضربه‌گيرهاي لاستيکي که معمولاً در سري يوگاي لنوو مي‌بينيم، بهره نمي‌برد؛ دليل استفاده نکردن از ضربه‌گيرهاي لاستيکي در HZ750 اين است که اين ضربه‌گيرها ضخامت دستگاه را بيشتر مي‌کنند.

اين نوت بوک‌ها ارديبهشت سال آينده به بازار عرضه مي‌شوند. HZ550 با قيمت 1299 دلار و HZ750 با قيمت 1499 دلار به بازار عرضه خواهند شد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر