صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

انتقال تصوير لپ‌تاپ به تلويزيون بدون کابل HDMI

انتقال تصوير لپ‌تاپ روي صفحه بزرگ تلويزيون به‌سادگي و به وسيله HDMI امکان‌پذير است. اما اگر از دوستداران تکنولوژي‌هاي بي‌سيم هستيد و لپ تاپ‌تان به پردازنده‌هاي جديد اينتل مجهز شده، پيشنهاد مي‌کنيم از تکنولوژي WiDi براي انتقال محتواي لپ‌تاپ روي صفحه بزرگ تلويزيون استفاده کنيد و از شر کابل‌هاي مزاحم خلاص شويد.

کد خبر: 2665

ديجي کالا/ انتقال تصوير لپ‌تاپ روي صفحه بزرگ تلويزيون به‌سادگي و به وسيله HDMI امکان‌پذير است. اما اگر از دوستداران تکنولوژي‌هاي بي‌سيم هستيد و لپ تاپ‌تان به پردازنده‌هاي جديد اينتل مجهز شده، پيشنهاد مي‌کنيم از تکنولوژي WiDi براي انتقال محتواي لپ‌تاپ روي صفحه بزرگ تلويزيون استفاده کنيد و از شر کابل‌هاي مزاحم خلاص شويد.

تکنولوژي WiDi يا Wireless Display توسط اينتل توسعه داده شده و کاربر را قادر مي‌سازد محتواي موجود در لپ‌تاپ خود را به‌صورت بي‌سيم روي تلويزيون‌ نمايش دهد. همچنين امکان انتقال تصاوير به تلويزيون‌هاي فاقد اين تکنولوژي با استفاده از تطبيق‌دهنده WiDi وجود دارد. اين تطبيق‌دهنده‌ها به درگاه HDMI متصل مي‌شوند. شما حتي قادر خواهيد بود آنها را به پروژکتورهاي داراي درگاه HDMI متصل کرده و تصاوير را به‌صورت بي‌سيم به‌وسيله آنها پخش کنيد.

WiDi از ويديوهايي تا رزولوشن 1080P و صداي 5.1 کاناله پشتيباني مي‌کند. همچنين با استفاده از نرم‌افزار ارايه‌شده براي اين تکنولوژي به نام Intel WiDi Remote که با ويندوزهاي 7 به بالا سازگار است، مي‌توانيد به‌طور همزمان خروجي متفاوتي از تصوير به‌نمايش درآمده روي لپ‌تاپ را روي صفحه تلويزيون به نمايش بگذاريد. براي شروع به کار با WiDi در ويندوز 8.1 کافي است از Charms Bar گزينه Devices را انتخاب کنيد. سپس با انتخاب گزينه Project روي Add a wireless display کليک کنيد. در اين مرحله مي‌توانيد دستگاه سازگار با WiDi را انتخاب کرده و از انتقال بي‌سيم تصاوير لپ‌تاپ به تلويزيون لذت ببريد. از اين لينک مي‌توانيد فهرست جامعي از دستگاه‌هاي سازگار و نرم‌‌افزارهاي ارايه‌شده براي WiDi را مشاهده کنيد.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر