صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

اعلام علت فيلترينگ هوشمند اينستاگرام

کد خبر: 2492

معاون حقوقي و امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، فيلترينگ هوشمند اينستاگرام را براي توسعه فناوري در ايران عنوان کرد.

به گزارش واحد مرکزي خبر ، مرتضي براري امروز در گرمسار با اشاره به فيلترينگ هوشمند شبکه اجتماعي اينستاگرام از هفته گذشته گفت: وزارت ارتباطات خواهان توسعه در حوزه فناوري اما مخالف نشر مصاديق مجرمانه در اينگونه ارتباطات است.

وي افزود: بر همين اساس با هماهنگي کميته مصاديق مجرمانه و وزارت ارتباطات مصاديق مجرمانه اينستاگرام بر اساس قوانين فيلترينگ هوشمند فيلتر مي شود و اين سيستم در حال ارتقا و به روز شدن است.

معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات همچنين با اشاره به افزايش تعرفه اينترنت اپراتور ايرانسل گفت: با توجه به اينکه قيمت اينترنت بنا بر مصوبات به يک دهم رسيده ، شرکت ايرانسل قيمت ارائه بسته هاي خدماتي اش را افزايش داده است و هيچ تخلفي مبني بر افزايش قيمت اينترنت در اين اپراتور وجود ندارد.

براري همچنين از فعاليت بيش از هشت هزار دفتر IST روستايي در کشور و برنامه ريزي وزارت ارتباطات براي کيفيت بخشي به خدمات ارائه شده در اين دفاتر خبر داد و افزود : از نيمه دوم امسال خدمات نسل سوم و چهارم ارتباطات سيار با مجوز وزارت ارتباطات با هدف ارتقاي خدمات و توسعه تکنولوژي هاي جديد ارائه شده است.

معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات افزود: در استان سمنان نيز خدمات نسل سوم و چهارم ارتباطات سيار تا دهه فجر به مردم ارائه مي شود.

براري به نصب بيش از 270 سايت bts تلفن همراه در استان سمنان از ابتداي امسال تاکنون نيز اشاره کرد و گفت: در اين استان تاکنون 49 روستا خدمات اينترنت پر سرعت دريافت کرده اند که اين تعداد تا پايان سال به 74 روستا خواهد رسيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر