صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

video : باز و بست کردن تمام قطعات ساعت کلاسيک توسط متخصصان رولکس

رولکس يکي از کمپاني‌هاي مطرح در زمينه‌ي توليد ساعت‌هاي لوکس کلاسيک است. اين کمپاني سوئيسي ويدئويي از باز و بست کردن ساعت Submariner منتشر کرده که توسط يکي از متخصصان اين شرکت انجام شده است.

کد خبر: 2301

زوميت/ رولکس يکي از کمپاني‌هاي مطرح در زمينه‌ي توليد ساعت‌هاي لوکس کلاسيک است. اين کمپاني سوئيسي ويدئويي از باز و بست کردن ساعت Submariner منتشر کرده که توسط يکي از متخصصان اين شرکت انجام شده است.
ساعت يکي از کاربردي‌ترين ابزار‌هايي است که بشر ساخته و طي ساليان دراز مورد استفاده قرار داده است. در کنار انواع ساعت‌هاي روميزي، ديواري و دکوري، مي‌توان سخت‌ترين فرآيند توليد را متعلق به ساعت‌هاي مچي دانست. سوئيس کشوري است که با برند‌هاي مختلف ساعت‌سازي شناخته مي‌شود. اين کشور اروپايي و ثروتمند ميزبان برندهاي شناخته شده‌ي ساعت‌سازي است که هر يک ويژگي خاص خود را دارند، اما برند رولکس را بايد در زمره‌ي چند برند لوکس و گران قيمت اين حوزه به شمار آورد. اين کمپاني که سابقه‌ي فعاليتي بيش از يک قرن دارد، در شهر ژنو واقع شده است. فوربس در سال ۲۰۱۲ اين کمپاني را پنجاه و هفتمين برند قدرتمند جهان خواند. براساس اطلاعات ارائه شده توسط فوربس، اين کمپاني در سال ۲۰۱۲ بصورت ميانگين در هر روز ۲۰۰۰ ساعت توليد مي‌کرده و درآمد آن ۷.۴ ميليارد دلار بوده است.

از بين انواع مدل‌هاي اين کمپاني، Submariner يکي از محبوب‌ترين‌هاي رولکس است. سابمارينر قادر است ۳۰۰ متر زير آب دوام آورده و در برابر ضربه مقاومت نشان دهد. ارزان‌ترين نمونه از اين ساعت برچسب قيمت ۲۰ ميليون توماني روي خود دارد و برخي نمونه‌هاي اين مدل، بيش از ۸۰ ميليون تومان قيمت دارند. شايد با ديدن ويدئوي زير دليل اين قيمت بالا را درک کنيد. در ويدئويي که مي‌توانيد در ادامه به نظاره بنشينيد، يک متخصص ساعت‌سازي با ظرافت و حوصله‌ي هر چه تمام، يک دستگاه از اين ساعت را باز کرده و پس از جدا کردن تمام قطعات آن، دوباره اين ساعت را مونتاژ مي‌کند. شايد تعداد قطعات مورد استفاده در اين ساعت به بيش از ۱۰۰ قطعه برسد. دست‌ساز بودن و استفاده از موادي چون طلا در ساخت اين ساعت‌ها از جمله دلايل کارايي خوب و در نتيجه‌ي اعتبار بالاي رولکس هستند.

لينک دانلود

نظرات بینندگان

ارسال نظر