صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

دانلود رایگان / ضبط صدا در هنگام مکالمه

معرفي 3 ابزار مفيد جهت ضبط صدا در اندرويد

نرم افزار Easy Voice Recorder - نرم افزار Audio Recorder - نرم افزار PCM Recorder -

کد خبر: 2200

آخرين خبر/ فرض کنيد در جلسه مهمي حضور داريد و سخنران هم پيوسته و سريع در حال صحبت کردن است. از طرفي امکان يادداشت برداري نيست و از طرف ديگر ضبط صوت خبرنگاري يا وسيله اي ديگر براي ذخيره صدا با خود به همراه نياورده ايد. در اين شرايط چه مي کنيد؟

پاسخ کاملا مشخص است. کافيست يک تلفن هوشمند با خود به همراه داشته باشيد تا بتوانيد صداها را با کيفيت مطلوب ضبط و ذخيره کنيد. در جعبه ابزار اين هفته به اپليکيشن هايي مي پردازيم که امکان ضبط صدا را به موبايل هاي شما مي آورند.

1. نرم افزار Easy Voice Recorder

با رابط کاربري ساده و امکانات عالي، Easy Voice Recorder از جمله اپليکيشن هايي است که مي تواند تلفن هوشمند اندرويدي شما را به يک ابزار ضبط صداي خبرنگاري حرفه اي تبديل کند. صداها را به کمک اين اپليکيشن مي توانيد با فرمت هاي AMR، AAC يا PCM ذخيره کرده و به اشتراک بگذاريد. در منوي تنظيمات نيز مي توانيد آنها را از لحاظ کيفيت ضبط دستکاري کنيد.

پس از ضبط صدا نيز قادريد نويزها را حذف کرده يا اکوي صداي ضبط شده را کاهش دهيد، البته با اعمال اين فيلترها حجم فايل ضبط شده تان هم بالاتر خواهد رفت. از جمله امکانات خوب اين اپليکيشن، ويجت هاي آن است که مي توانيد براي ضبط صداي سريع و بدون ورود به اپليکيشن از آنها در صفحه دسکتاپ موبايل خود بهره ببريد.

عليرغم امکانات خوبي که در نسخه رايگان براي کاربر گنجانده شده، با خريد نسخه حرفه اي Easy Voice Recorder مي توانيد از قابليت هايي مثل ضبط صداي استريو، ضبط با کمک يک ميکروفون بلوتوث، افزايش و تقويت صداي دريافتي، حذف سکوت ها و کنترل ضبط صدا از نوار اعلان ها بهره مند شويد.

نسخه اندرويد مورد نياز: 2.3.5 به بالا
منبع معرفي: ديجياتو
حجم برنامه: 3.5 مگابايت

لينک دانلود مستقيم از سرور اختصاصي بازار اپ

2. نرم افزار Audio Recorder

اپليکيشن ضبط صداي شرکت سوني نيز از جمله بهترين ابزارهايي است که براي ضبط صدا مي توانيد به سراغش برويد. مهم ترين نکته در مورد آن، رايگان بودن ضبط صدا در حالت استريو بر خلاف Easy Voice Recorder است که برگ برنده آن محسوب مي شود.

چه در حالت مونو و چه استريو، در اين اپليکيشن قادريد صداها را با چهار کيفيت مختلف ضبط کنيد که حالت اول يا Basic Music براي ضبط صحبت ها با کيفيت معمولي و حجم کم و آخرين حالت يعني Superior Music، براي ضبط صداهايي مثل کنسرت با بيشترين کيفيت ممکن کارايي دارد.

پس از ضبط صدا قادريد در منوي Recordings اقدام به برش صداهاي ضبط شده از نقاط دلخواه، اضافه کردن فيلتر صداي هوا و فشرده سازي صداها استفاده کنيد. ضمنا بخشي با عنوان تست ميکروفون در اپليکيشن در نظر گرفته شده تا قبل يا هنگام ضبط صدا، با مشاهده بالا و پايين رفتن ستون آن از صحت عملکرد اپليکيشن مطمئن شويد.

ضمنا Audio Recorder از معدود اپليکيشن هاي ضبط صدايي است که از ساعت هاي هوشمند سوني پشتيباني مي کند.

نسخه اندرويد مورد نياز: 2.3.5 به بالا
منبع معرفي: ديجياتو
حجم برنامه: 2 مگابايت

لينک دانلود مستقيم از سرور اختصاصي بازار اپ

3. نرم افزار PCM Recorder

فرمت PCM در اپليکيشن هاي موبايل، برترين و باکيفيت ترين فرمت صوتي موجود براي ضبط صداهاست و اپليکيشن PCM Recorder صرفا براي ضبط صدا با اين فرمت صوتي طراحي شده.

اين اپليکيشن از لحاظ امکانات با سايز اپليکيشن هايي که تاکنون معرفي کرديم به هيچ وجه قابل مقايسه نيست؛ اولا در آن خبري از فيلترهاي پس از ضبط نبوده و ثانيا قادر به تغيير فرمت صدا نيستيد.

با اين حال نقطه قوت آن ضبط صداها با فرمت PCM تا ريت ۴۸,۰۰۰ هرتز است، بنابراين PCM Recorder کارايي خود را در ضبط صداها در حداکثر کيفيت ممکن نشان داده و تنها براي موارد خاصي کاربرد دارد.

نسخه اندرويد مورد نياز: 2.3.5 به بالا
منبع معرفي: ديجياتو
حجم برنامه: 1.5 مگابايت

لينک دانلود مستقيم از سرور اختصاصي بازار اپ

نظرات بینندگان

ارسال نظر