صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

سایت‌های سازگار با گوشی در گوگل رتبه بهتری دریافت می‌کنند

گوگل با تغییر اساسی الگوریتم‌های مورد استفاده در موتور جستجوی خود، تصمیم گرفته وب سایت‌هایی را که با گوشی موبایل بیشتر سازگاری دارند، در نظام رتبه‌بندی‌اش ارتقا دهد.

کد خبر: 21798

سایت‌های سازگار با گوشی در گوگل رتبه بهتری دریافت می‌کنند

 

فارس/ گوگل با تغییر اساسی الگوریتم‌های مورد استفاده در موتور جستجوی خود، تصمیم گرفته وب سایت‌هایی را که با گوشی موبایل بیشتر سازگاری دارند، در نظام رتبه‌بندی‌اش ارتقا دهد.

 

به گزارش فایننشال تایمز، با اعمال این تغییرات بسیاری از سایت‌هایی که هنوز تغییرات لازم را برای سازگار شدن با نمایشگرهای کوچک تلفن همراه اعمال نکرده اند دچار مشکل شده و ممکن است رتبه خوب خود در جستجوگر گوگل را از دست بدهند.

 

یکی از وب سایت‌های مهمی که به همین علت دچار مشکل شده و رتبه بالای خود را از دست خواهد داد وب سایت اتحادیه اروپایی است که هفته گذشته تصمیم گرفت به علت رفتار تجاری انحصارطلبانه گوگل این شرکت را جریمه کندد. حالا گوگل با اقدام خود به شکلی ناخواسته و غیرعمدی زیان مالی متقابلی را به اتحادیه اروپا وارد می‌کند.

مدیران سایت ها برای اینکه متوجه شوند آیا وب سایتشان از نظر گوگل با گوشی‌ها سازگاری دارد یا خیر می‌توانند از یک ابزار آنلاین به نشانی google.com/webmasters/tools/mobile-friendly استفاده کنند. سرویس یاد شده که برای کاربران ایرانی قابل استفاده نیست با تجزیه و تحلیل محتوای وب سایتی که آدرسش وارد شده، بعد از بررسی حدودا سی ثانیه‌ای نتیجه کار را به افراد اعلام می‌کند.

همچنین در توضیح علت ناسازگاری هر وب سایت با گوشی های هوشمند به نکاتی همچون ریز بودن حروف و متون، نزدیک بودن لینک‌ها به هم و پهنای بیش از حد صفحات اشاره شده است.

کارشناسان معتقدند گوگل سایت‌های ناسازگار با تلفن همراه را دیگر در صفحه اول خود نمایش نخواهد داد و این بهترین فرصت برای سایت های رقیب سازگار با موبایل است که جایگاه بهتری برای خود دست و پا کنند. از جمله سایت‌های مهمی که گوگل به همین شیوه آنها را مجازات خواهد کرد می‌توان به سایت ویندوز فون مایکروسافت، برخی شرکت‌های بزرگ خدمات مالی مانند Legal و Generalو ... اشاره کرد.

این الگوریتم تنها نحوه نمایش نتایج بر روی گوشی‌های همراه را متحول خواهد کرد و برای کاربرانی که از طریق رایانه شخصی یا تبلت به موتور جستجوی گوگل وصل می شوند تغییری در رتبه بندی سایت ها ایجاد نمی شود. لازم به ذکر است که امروزه نیمی از جستجوها در گوگل با تلفن همراه صورت می گیرد.

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر