صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

عکس/ مانتيورهای جدید ال‌جي - خميده‌ با رزولوشن 4K

ال‌جي مانتيوري خميده‌ با رزولوشن 4K و نسبت تصوير ۲۱ به ۹ معرفي کرد

کد خبر: 1902

زوميت/ ال‌جي طبق عادت هميشگي خود در آستانه‌ي برگزاري نمايشگاه CES 2015 ٬ محصولاتي را که در اين نمايشگاه به تماشاي عموم خواهد گذاشت، معرفي مي‌کند. پس از تلويزيون‌هاي اولترا اچ‌دي، حال اين کمپاني سري مانيتور‌هاي خميده‌ي خود را با رزولوشن 4K و نسبت تصوير ۲۱ به ۹ معرفي کرد.
ال‌جي با معرفي مانيتورهاي فوق عريض خود که از رزولوشن 4K بهره مي‌برند، گيمرها، طراحان گرافيک و کاربراني را که روزانه با تعداد زيادي پنجره‌ي باز در دسکتاپ کار مي‌کنند، هدف قرار داده است. ال‌جي حتي اين مانيتور را به‌گونه‌اي طراحي کرده که مي‌توان چهار دستگاه از اين مانيتور را در بالا و کنار هم گذاشت و بصورت اکستند شده از آنها استفاده کرد. در اين حالت رزولوشن کلي نمايشگر تشکيل شده٬ بيشتر از اولترا اچ‌دي مي‌شود.

اولين دستگاه از سري مانيتورهاي فوق عريض ال‌جي٬ 34UM67 نام دارد که از فناوري فري‌سينک AMD نيز بهره مي‌برد تا گيمرها بدون مشکلي به انجام بازي‌ها در اين مانيتور بپرازند. براساس اطلاعات ارائه شده توسط ال‌جي٬ اين مانيتور علاوه بر در اختيار گذاردن ديد وسيع‌تر به‌دليل نسبت تصوير ۲۱ به ۹، کنتراست تصوير بالايي نيز دارد و مي‌تواند در زمان انجام بازي‌ها بسيار راهگشا باشد
ال‌جي نيز اولين مانيتور اين کمپاني با نسبت تصوير ۲۱ به ۹ است که با رزولوشن ۳۴۴۰ در ۱۴۴۰ روانه‌ي بازار خواهد شد. علاوه بر گيمرها، طراحان گرافيک و عکاسان نيز مي‌توانند از اين مانيتور براي انجام امور روزانه‌ي خود استفاده کنند. پنل IPS مورد استفاده در اين مانيتورها زاويه‌ي ديد ۱۷۸ درجه‌اي دارد و مي‌تواند ۹۹ درصد از طيف رنگ‌هاي sRGB را پوشش دهد.
آخرين مانيتور از اين سري 34UC87M است. اين مانيتور نيز با نسبت تصوير ۲۱ به ۹، نمونه‌اي است که مي‌توان با استفاده از چندين دستگاه از آن، مانيتور بزرگ‌تري ساخت.
در نهايت، مانيتور Digital Cinema 31MU97 با رزولوشن ۴۰۹۶ در ۲۱۶۰ است که ۹۹.۵ درصد از طيف رنگ اَدوبي را پوشش مي‌دهد و مي‌توان آن را بهترين انتخاب براي تدوين‌کنندگان ويدئو خواند. ال‌جي هنوز قيمت مانيتور‌هاي خود را اعلام نکرده است. اين محصولات براي اولين بار در نمايشگاه CES 2015 به نمايش گذاشته خواهند شد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر