صفحه نخست >> علم و فناوری تعداد نظرات: 0

کدام مرورگر اينترنت سريعتر است ، IE11 يا Chrome40؟ + فیلم

بحث مقايسه‌ي سرعت مرورگرها و توانايي نمايش سايت‌هاي مختلف توسط آنها يکي از حساس‌ترين بخش‌ها در عرصه‌ي فناوري و مخصوصا سيستم‌هاي PC است. در بخش ويندوز همواره IE شرکت مايکروسافت و کروم شرکت گوگل اصلي‌ترين بازيگران اين ميدان بوده‌اند و...

کد خبر: 11312

ترنجي/ بحث مقايسه‌ي سرعت مرورگرها و توانايي نمايش سايت‌هاي مختلف توسط آنها يکي از حساس‌ترين بخش‌ها در عرصه‌ي فناوري و مخصوصا سيستم‌هاي PC است. در بخش ويندوز همواره IE شرکت مايکروسافت و کروم شرکت گوگل اصلي‌ترين بازيگران اين ميدان بوده‌اند و در کنار آنها نيز مرورگرهايي مانند موزيلافايرفاکس و يا اپرا با قدرت به نبرد با آنها پرداخته‌اند. در اين بخش در قالب مقايسه‌اي ويديويي مي‌خواهيم آخرين نسخه‌ي مرورگرهاي IE11 و Chrome40 را به جان هم بيندازيم و ببينيم که در باز کردن سايت‌هاي مختلف چه عملکردي را از خود نشان مي‌دهند.

مقايسه را در آخرين نسخه از سيستم‌عامل آزمايشي ويندوز10 انجام داديم و در شرايطي کاملا يکسان که سابقه‌ي وبگردي هر دو مرورگر را حذف کرده و جهت کسب اطمينان بيشتر، با نرم‌افزار CCleaner رد پاي تمامي فعاليت‌هاي مرورگرها را از بين برديم.
در اين مقايسه 9 عدد سايت مختلف از سرورها و حجم‌هاي مختلف را باز کرده و با در نظر گرفتن سريع‌ترين لود اوليه و بهترين نمايش عکس‌ها و متون در بين محتوا، به مرورگر برنده يک امتياز اضافه کرديم تا در نهايت يکي از اين دو رقيب قدرتمند توانست که ديگري را شکست داده و در آزمايش ما در سکوي نخست ايستاد.
ليست سايت‌هاي مورد آزمايش در شرايط يکسان به اين صورت است :
http://toranji.ir
http://www.varzesh3.com
http://www.machinemag.ir
http://map.tehran.ir
http://www.tarafdari.com
https://www.google.com
http://www.phonearena.com
http://www.gsmarena.com
http://www.cnet.com

اگر مي‌خواهيد بدانيد گوگل‌کروم40 سريع‌تر است يا Internet Explorer11 شما را دعوت مي‌کنيم که اين ويديو را به صورت کامل مشاهده بفرماييد و در نهايت قضاوت و نظر خودتان را در بخش نظرات با ما و ساير دوستانتان در ميان بگذاريد.

دانلود ويديو

نظرات بینندگان

ارسال نظر