صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

آغاز رزمایش مشترک ارتش در دریای عمان

رزمایش مشترک محمد رسول الله (ص) ارتش جمهوری اسلامی در منطقه‌ای به وسعت دو میلیون و ۲۰۰ هزار کیلومتر از شرق تنگه هرمز تا شمال اقیانوس هند آغاز شد.

کد خبر: 998

رزمایش مشترک محمد رسول الله (ص) ارتش جمهوری اسلامی در منطقه‌ای به وسعت دو میلیون و ۲۰۰ هزار کیلومتر از شرق تنگه هرمز تا شمال اقیانوس هند آغاز شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، این رزمایش باگسترش و استقرار یگاهای مختلف زمینی و جنگنده های هوایی و سامانه های پدافندی درجنوب شرقی کشور وانواع شناورهای سطحی و زیرسطحی دریایی  آغاز شده است.

به گزارش قرارگاه فرهنگی رسانه ای این رزمایش دراولین مرحله یگانهای نیروی زمینی در قالب طرح های چابک سازی، سرعت عمل خود را در جابجایی، امداد رسانی، ایجاد استحکامات مهندسی و همچنین استقرار پاسگاه های فرماندهی در نقاط مختلف استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان ارزیابی کردند.

پرواز موفق اطلاعاتی پهبادهای ساخته شده این نیرو و صنایع دفاعی اجرای ،نشست های متعدد ستادی برای هدایت یگانها در وضعیت های غیرمترقبه، شبیه سازی بازی جنگ، استفاده از سامانه های شنود و فناوریهای نوین ارتباطی و جنگ الکترونیک وهمچنین اجرای پرشهای چتر بازی بخشهایی از اولین مرحله رزمایش بود که با بکارگیری 27 رسته و تخصص نیروی زمینی اجرا شد.

امیر سرتیپ حیدری جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش و سخنگوی مرحله زمینی رزمایش با اشاره به استفاده مطلوب از تجریبات فرماندهان وانتقال آن به جوانان همچنین هدایت بخش هایی از عملیات به افسران جوان از آمادگی این نیرو برای اجرای دستورات قرارگاه ذوالفقار و تک گسترده فردا خبر داد و افزود: گوشه هایی از توانمندی های رزمی و دفاعی ارتش و تعدادی از دستاوردهای خودکفایی نیروی زمینی فردا در صحنه رزم ارایه خواهد شد.

این گزارش حاکیست همزمان با مرحله زمینی رزمایش انواع واحدهای شناور نیروی دریایی و یگانهای پروازی این نیرو به مناطق تعیین شده عزیمت کردند و سامانه های پدافند هوایی با بردهای مختلف در مناطق تعیین شده مستقر و تمرینات انواع جنگنده های نیروی هوایی آغاز شده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر