صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

واکنش رئيس قوه قضاييه به قطعنامه ضد ايراني سازمان ملل

رئيس دستگاه قضا با اشاره به تصويب قطعنامه اخير مجمع عمومي سازمان ملل عليه ايران گفت: اين اتهامات مبهم است و بارها نيز پاسخ داده شده اما آن‌ها اصرار دارند که مواضعشان را تکرار کنند.

کد خبر: 978

ميزان / رئيس دستگاه قضا با اشاره به تصويب قطعنامه اخير مجمع عمومي سازمان ملل عليه ايران گفت: اين اتهامات مبهم است و بارها نيز پاسخ داده شده اما آن‌ها اصرار دارند که مواضعشان را تکرار کنند.

به گزارش ميزان، آيت الله آملي لاريجاني در جلسه امروز مسئولان عالي قضايي رئيس قوه قضاييه با اشاره به قطعنامه اخير مجمع عمومي سازمان ملل در خصوص وضعيت حقوق بشر در ايران اشاره کرد و با تأکيد بر اينکه در قطعنامه اخير نيز ادعاهاي کذب قبلي با رنگ و لعابي جديد تکرار شده و نياز چنداني به تکرار پاسخ ندارد افزود: اصرار بيش از حد بر تکرار ادعاهاي دروغين از سوي يک سازمان رسمي بين المللي آن هم به استناد حرف هاي ضد انقلاب و دشمنان اين نظام اسلامي، جاي تأسف و تعجب دارد.

آيت الله آملي لاريجاني درخصوص ادعاي اجراي «اعدام گروهي و پنهان» در ايران با تکذيب چنين ادعايي گفت: تقاضاي ما از مدعيان دروغگو که چنين ادعاي کذبي را مطرح کرده اند اين است که اسامي، زمان و مکان چنين اعدامي را اعلام کنند تا ما هم بدانيم و پاسخ هاي لازم را به آنان بدهيم.

آيت الله آملي لاريجاني با اشاره به اينکه بيشترين درصد اعدام هاي انجام شده مربوط به قاچاقچيان موادمخدر بوده و اسامي آنان نيز معلوم است و در روند اجراي حکم به خانواده آنان نيز اعلام مي شود گفت: پيش از اين نيز در گزارشي اعلام شده بود که چندين نفر در اصفهان بدون محاکمه اعدام شده اند؛ که اسامي اعلام شده از سوي مدعيان اصلاً وجود خارجي نداشت و اين بار نيز توصيه ما اين است که اسامي، زمان و مکان اعدام هاي ادعا شده را اعلام کنند تا پاسخ لازم داده شده و دروغ بودن ادعايشان ثابت شود.

آيت الله آملي لاريجاني با ابراز تأسف از برخورد دوگانه غرب با مفهوم حقوق بشر و ابزار دست شدن نهادهاي بين المللي از سوي دولت هاي زورگو به ذکر مثالي در اين زمينه پرداخت و گفت: در حال حاضر مردم بحرين براي دستيابي به حقوق و تعيين سرنوشت خود درحال مقابله هستند اما هيچ نهادي به تضييع حقوق آنان اشاره نمي کند. آيا آنان حقوق بشر ندارند و آيا مردم بي دفاع غزه که چندين هفته زير بمباران بودند و کودک وجوان و پير سالخورده تکه تکه مي‌شدند حقوق بشر ندارند؟

رئيس قوه قضاييه ادعاي مطرح شده درخصوص تضييع حقوق زنان در ايران را دروغ تکراري ديگري خواند و تصريح کرد: زنان در کشور ما حسب قانون مي توانند در مناصب و مقامات و امور مختلف حضور يابند اما صرف حضور نداشتن آنان در برخي مناصب دليل تضييع حقوقشان نيست؛ کمااينکه به عنوان مثال تاکنون در آمريکا نيز هيچ زني رئيس جمهور نشده است پس ما نيز بايد بگوييم فعاليت زنان در آمريکا محدود و حقوق آنان تضييع شده است؟

آيت الله آملي لاريجاني در بخش پاياني سخنان خود به حق طبيعي و مسلم ايران براي دستيبابي به انرژي هسته اي اشاره کرد و با تأکيد مجدد بر اينکه مردم ايران به هيچ وجه از حقوق خود در اين زمينه عقب نشيني نخواهند کرد گفت: متأسفانه برخي ها از طريق رسانه ها به صورت آگاهانه يا از روي جهل همصدا با دشمنان، حق طبيعي و مسلم ايران در دستيبابي به دانش هسته اي را زير سوال مي برند و ضرورت هاي دستيابي به اين دانش مهم را ناديده مي گيرند و اصل آن را نيز بي‌اهميت مي‌دانند.

رئيس دستگاه قضا با طرح اين پرسش که «اگردستيبابي به دانش انرژي هسته اي چندان مهم نيست و دستاوردي براي ملت ايران ندارد پس چرا غربي ها به صورت همه جانبه در مقابل دستيابي ما به اين دانش ايستاده اند و انواع تحريم ها و توطئه ها را به کار گرفته اند» افزود: ضرورت دستيابي به اين دانش مهم بر کمتر کسي پوشيده است و مسئله روشن اين است که عده اي مي خواهند همصدا با دشمنان ايران در روند مذاکرات خدشه وارد کنند و ساز مخالف بزنند اما توصيه ما به تيم مذاکره کننده اين است که به پشتوانه حمايت همه جانبه مردم و مسئولان به کار خود با دقت و صلابت ادامه دهند و قدمي از حقوق هسته اي ملت عقب نشيني نکنند.

وي در ابتداي سخنانش با آرزوي قبولي طاعات و عبادات ملت ايران و تمام شيعيان در ايام عزاداري هاي ماه هاي محرم و صفر و با تبريک حلول ماه ربيع الاول و ولادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) با تأکيد براينکه «اميدواريم در بستر و روند برگزاري اين عزاداري ها به معرفت هاي عزاداران افزوده شود» افزود: اميدواريم تمام مسئولان امور فرهنگي و ديني کشور با برنامه ريزي مستمر و با درک صحيح از ضرورت تبيين معارف حقيقي و انسان ساز ديني و توحيدي، از فرصت هاي مربوط به اقامه عزاي ائمه اطهار(ع) و ماه مبارک رمضان و ساير ايام بهره ببرند و به برگزاري بهتر اين مراسم توأم با عرضه معارف ديني و توحيدي و زدودن خرافه ها و موارد کذب و جعلي وارد شده به ساحت اين معارف کمک کنند.

در ادامه اين جلسه، مسئولان عالي قضايي پيش نويس سياست هاي حقوقي ـ قضايي برنامه ششم توسعه کشور را در دستور کار قرار دادند و آن را به تأييد نهايي رساندند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر