صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 1

سيد محمد غرضي

هاشمي رفسنجاني کشور را متعلق به خود مي‌داند

متأسفانه آقاي هاشمي کشور را متعلق به خود مي‌داند.روي کار آمدن دولت تدبير و اميد هرچند در فضايي آرام و بي تنش آرامش را به کشور بازگرداند اما دولت در وعده‌هاي خود به‌خصوص بحث گراني و تورم نتوانسته است به وعده‌هاي خود جامع عمل بپوشاند و مردم از گراني و تورم در رنج هستند.

کد خبر: 942

کانديداي رياست جمهوري دور يازدهم با انتقاد از وضع گراني‌هاي اخير و تورم بالا در جامعه عنوان کرد دولت تدبير و اميد نتوانسته هنوز به شعارهاي انتخاباتي‌اش که وعده داده بود عمل کند.

به گزارش زمان به نقل از مهر، سيد محمد غرضي بعد از ظهر امروز در جمع دانش‌آموزان دبيرستان نوآوران البرز اصفهان در خصوص بحث فيلترينگ شبکه‌هاي مجازي و استفاده از اين شبکه‌ها توسط اقشار مختلف اظهار داشت: متأسفانه در اين مسئله مشکلي پيش‌آمده و حالا از ما مي‌خواهيد که آن را رفع کنيم، افرادي از شبکه‌هاي مجازي و اينترنت استفاده‌هاي نامناسب انجام داده و از اين طريق سوءاستفاده مي‌کنند بايد از بروز اين مشکل جلوگيري کنيم.

وي با اشاره به نقش انقلاب اسلامي در باسواد سازي اقشار مختلف اجتماعي بيان داشت: بعد از پيروزي انقلاب حدود 6 ميليون باسواد در کشور داشتيم که اين رقم براي ما که اصحاب انقلاب بوديم نگران‌کننده بود همين امر باعث شد تا در بخش فرهنگي نيروهاي انقلابي به بخش آموزش وارد شوند و در طي يک دهه تعداد اقشاري که سواد نداشتند را مورد توجه ويژه قرار دهند که به لطف خدا نيز موفق شديم اين رقم را در طي يک دهه فعاليت به ميزان 18 ميليون نفر افزايش دهيم که اين‌يک عمل بي‌نظيري براي انقلاب اسلامي بود.

غرضي همچنين با اشاره به آمار نگران‌کننده ترک تحصيل کنندگان در ميان اقشار جوان و نوجوان افزود : در سال 72 اين آمار به حدود 25 در صد رسيد که بيشتر ان نيز در ميان اقشار روستايي بود و همين امر سبب شد تا علت اين امر را ريشه‌يابي کنيم ، در همين بررسي‌ها متوجه شديم که نبود بازار کار مناسب براي فارغ‌التحصيلان مهم‌ترين علت براي ترک تحصيل مي‌باشد.
وي ادامه داد: اين خود نشان مي‌دهد که بايد در اين عرصه نظام آموزشي را مورد توجه قرار داد تا بر اساس نيازهاي بازار کار شرايط تحصيل را براي اقشار نوجوان و جوانان فراهم کرد تا بعد از پايان تحصيلات جذب بازار کار شوند.

نظام آموزشي کشور نبايد با عوض شدن دولت‌ها تغيير کند
وزير سابق ارتباطات در باب تغيير در نظام آموزشي گفت : براي تغيير در نظام آموزشي کشور نيازمند يک برنامه 20 ساله هستيم که با عوض شدن دولت‌ها تغيير نکند تا به‌صورت مؤثري بتوانيم اين به سمت يک نظام کارآمد حرکت کنيم.
وي همچنين بيان داشت امروز در جامعه ما بالغ‌بر 4 ميليون ليسانس بي کار داريم که اين خود نشان از ضرورت چنين تغييري در رويکرد نظام آموزشي ما دارد.

غرضي با اشاره به پتانسيل‌هاي موجود در کشور عنوان کرد: به طور مثال امروز در استان سيستان و بلوچستان 10 هزار معدن کشف‌شده داريم که از آن‌ها چيزي استخراج نمي‌شود چراکه نيروي متخصص و تحصيلات مربوطه ، نيروي انساني و سازمان‌هاي آن وجود ندار د و اين ظرفيت بي‌استفاده مانده است.
اين کانديداي سابق رياست جمهوري در خصوص علوم انساني و تحول در اين علوم عنوان کرد: علوم انساني در مفهوم غربي ان ارائه‌شده و غرب از آن به عنوان علم تجربي بهره برده اين در حالي است که علوم انساني بايد به‌عنوان يک علم ، هدايت‌گر جامعه باشد.

وي همچنين در خصوص دوران وزارتش بر وزارت ارتباطات گفت : در زمان من ايران حدود 800 هزار تلفن داشت و اين آمار آن‌ها در بخش فناوري موبايلي امروز بالغ بر 120 ميليون مشترک مي‌رسد که اين نشان از رشد و توسعه اين صنعت در بعد از پيروزي انقلاب اسلامي است.
غرضي درباره وجود فساد در کابينه‌ها و دولت‌هاي مختلف افزود: فساد از تبعيض در اجراي قانون پديد آمده و متأسفانه از طرف بعضي گروه‌ها به دولت‌‌ها و کابينه‌هاي مختلف تحميل مي‌شود، در زمان انتخابات افرادي بودند که به ستاد‌هاي انتخاباتي کمک کرده و از اين طريق سعي داشتند در آينده سوءاستفاده کرده يا از رانت‌هاي دولتي استفاده کنند.

کانديداي سابق رياست جمهوري خطاب به جوانان خاطرنشان کرد: جوانان بايد بدانند که ما يک کشور مستقل بوده و زير بار ظلم آمريکا و استکبار نمي‌رويم.
وي در پاسخ به اينکه چرا باوجود ظرفيت مناسب استان خوزستان، اين استان هنوز مشکلاتي را از جنگ به يدک مي‌کشد، گفت: به‌محض اينکه من استاندار استان خوزستان شدم، جنگ تحميلي آغازشده و بيشتر زيرساخت‌هاي استان از بين رفت و متأسفانه هنوز در نقاطي از اين استان مثل شهر‌هاي آبادان و خرمشهر آثار تخريب جنگ وجود دارد.

غرضي درباره جريان دلواپسان بيان کرد: بالأخره گروه‌ها و قدرت‌هاي سياسي براي تفکرات خود شمشير مي‌زنند و در راستاي اهداف خود تلاش مي‌کنند در اين بين افرادي دلواپس هستند و افراد ديگري غير دلواپس، مهم وجود تفکرات سياسي مختلف بوده که اهميت ويژه‌اي دارد.

وي درباره چشم‌انداز آينده ايران گفت: ايران پيش از انقلاب مورد استعمار آمريکا بود، با پيروزي انقلاب اسلامي، ايران از آمريکا و کشور‌هاي ديگر استقلال يافت و در حال حاضر به شرايط مناسبي رسيده به گونه‌اي که نه تنها خودمان استقلال داريم بلکه پايتخت 5 کشور ديگر را نيز در دست داريم، به گونه‌اي که سوريه، عراق، افغانستان، لبنان و يمن به گونه‌اي تحت نظر ما فعاليت مي‌کنند.

وزير سابق نفت ايران خاطرنشان کرد: آمريکا به دنبال اين بوده که بر منطقه مسلط شود اما ايران با تکيه بر اقتدار و سلاح‌هاي موجود به دنبال ريشه‌کن کردن آمريکا در منطقه است.
وي ادامه داد: اروپا اشغال شده آمريکا بوده و توجه داشته باشيم که به صورت نظامي اشغال شده است. خيلي از قطب‌هاي صنعت دنيا زير دست آمريکا بوده و زير سلطه اين ابرقدرت قرار دارند.
غرضي درباره رواج جريان‌هاي انحرافي در کشور بيان کرد: شيعه ستادي است که روز عاشورا مرکز و محور آن به شمار مي‌رود و انسان شيعه واقعي به کسي مي‌گويند که در برابر ظلم ايستادگي مي‌کند.

موسوي با لجبازي خود را از عرصه انتخابات حذف کرد
کانديداي رياست جمهوري انتخابات يازدهم درباره فتنه 88 گفت: اين فتنه دو بازنده داشت و يک برنده ، دو بازنده آن جناب آقاي رئيس‌جمهور سابق و آقاي موسوي بودند چراکه آقاي موسوي با لج بازي خود را از عرصه سياسي حذف کرد و آقاي رئيس‌جمهور در طي دوران رياست جمهوري‌اش با مشکلات زيادي روبه‌رو شد و يک برنده هم داشت و آن ملت ايران بود که با تکيه به فرمايشات رهبر انقلاب عرصه را بر سو استفاده‌کنندگان و ضدانقلاب بستند و نگذاشتند کشور بيش از اين آسيب ببيند.

هاشمي رفسنجاني کشور را متعلق به خود مي‌داند
وي در خصوص رويکرد آقاي هاشمي در طي سالهاي اخير در عرصه سياسي کشور گفت: متأسفانه آقاي هاشمي کشور را متعلق به خود مي‌داند.
غرضي در مورد رويکرد دولت تدبير و اميد در عرصه سياسي و اقتصادي کشور گفت: روي کار آمدن دولت تدبير و اميد هرچند در فضايي آرام و بي تنش آرامش را به کشور بازگرداند اما دولت در وعده‌هاي خود به‌خصوص بحث گراني و تورم نتوانسته است به وعده‌هاي خود جامع عمل بپوشاند و مردم از گراني و تورم در رنج هستند.
وي ضمن هشدار باره گراني‌ها به دولت اظهار داشت : دولت بايد بر اساس درامدهاي خود هزينه کند تا گراني و تورم مهار شود و متأسفانه دولت بيش از درامدهايش هزينه مي‌کند و اين سبب مي‌شود که تورم و گراني خارج از کنترلان در ايد.
غرضي در پايان صحبت‌هاي خود در خصوص مذاکرات هسته‌اي ميان ايران و 1+5 گفت : امروز آمريکايي‌هاي نيازمند مذاکره با ايراني‌هاي هستند و آن‌ها بايد بدانند که ايران از مواضع اصولي و انقلابي خود کوتاه نخواهد اما و بر دستاوردهاي خود ايستادگي خواهد کرد.

نظرات بینندگان

  • | |

    می خواستم این موضوعرا به اقای غرضی یاد اوری کنم که جناب اقای غرضی درست است که سالها از دوران تصدی جناب عالی از وزارت مخابرات می گذرد ولی مردم در ذهنشان افشاگریهای اقای نصیری که از دوستان قدیمی خودتان میباشند در ماهنامه صبح مینی بر سوء استفاده وسیع شما را فراموش نکرده شاید خودتان فراموش کرده باشید

ارسال نظر