صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

محمدکاظم انبارلويي

آقای خاتمی ؛ مدافع کدام نظام؟

سيد محمد خاتمي در جمع نمايندگان چند تشکل دانشجويي گفته است " اين ما هستيم که مدافع نظام هستيم اصلاح طلبان با براندازي و براندازان مخالفند"(1). جناب آقاي خاتمي از کدام نظام سخن مي گويند و مدافع کدام نظام هستند؟ مگر مي شود چشم را بر وقايع تلخ 8 ماهه پس از انتخابات رياست جمهوري دوره دهم بست؟ چه کساني بودند که با رمز "تقلب" به خيابانها آمدند و اقتدار ملي و امنيت نظام را به چالش کشاندند. چه کساني شعار مي دادند؛ - انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است

کد خبر: 882

رسالت/ «مدافع کدام نظام؟» عنوان يادداشت روز روزنامه رسالت به قلم محمدکاظم انبارلويي است که مي‌توانيد آن را در ادامه بخوانيد:

سيد محمد خاتمي در جمع نمايندگان چند تشکل دانشجويي گفته است " اين ما هستيم که مدافع نظام هستيم اصلاح طلبان با براندازي و براندازان مخالفند"(1). جناب آقاي خاتمي از کدام نظام سخن مي گويند و مدافع کدام نظام هستند؟ مگر مي شود چشم را بر وقايع تلخ 8 ماهه پس از انتخابات رياست جمهوري دوره دهم بست؟ چه کساني بودند که با رمز "تقلب" به خيابانها آمدند و اقتدار ملي و امنيت نظام را به چالش کشاندند. چه کساني شعار مي دادند؛ - انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است

جناب آقاي خاتمي آن روز کجا بود که فرياد بزند " ما مدافع نظام هستيم اين شعار را ندهيد" .

آن روز که عده اي تبهکار سياسي دست در دست منافقين شعار مي دادند " مرگ بر اصل ولايت فقيه" ، مرگ بر جمهوري اسلامي " استقلال آزادي جمهوري ايراني" و ... سر مي دادند، جناب سيد محمد خاتمي کجا بودند خطاب به آنها بگويند
" اصلاح طلبان بر انداز نيستند و با براندازان مخالفند" راستي ما در انتخابات سال 88 با چه جماعتي روبه رو بوديم. آنها از اول بساط انتخابات را به هم زدند و سخن از يک " جنبش" به ميان آوردند. آنها به فرمان سرويس هاي امنيتي انگليس و آمريکا و رژيم صهيونيستي در تدارک يک انقلاب رنگي بودند و رنگ سبز را هم انتخاب کرده بودند.

بخش دانشجويي اين جنبش با "موسسه هوفر " ارتباط داشت و توسط آنها تدارک و تغذيه مالي در داخل و خارج مي شد.

اين جماعت از طريق کيان تاجبخش با بنياد سوروس وصل بودند. اين جماعت در سفرجان کين عضو سرويس اطلاعات خارجي انگليس ام آي 6 به تهران که از نظريه پردازان کودتاي مخملي در سال 78 بود، بسته بودند.

دستگيري شمار زيادي از منافقين ، مارکسيستها ، سلطنت طلبها و بهائيان در جريان آشوبهاي 8ماهه پس از انتخابات سال 88 آن هم در صحنه درگيري با مردم مثل روز نشان مي داد که آنها نظام را هدف قرار دادند و دنبال براندازي هستند. چرا آقاي خاتمي آن روزها فرياد برنياورد که ما با اينها نيستيم؟

چرا جلوي شرارت آنها را نگرفت؟

مجمع روحانيون مبارز روز 30 خرداد سال 88 روز اعلام قيام مسلحانه منافقين عليه جمهوري اسلامي و امام خميني (ره) اعلام برگزاري راهپيمايي به عنوان اعتراض به نتايج انتخابات کرد آن هم يک روز پس از خطبه هاي نماز جمعه مقام معظم رهبري ! آيا کسي که دغدغه حفظ نظام دارد چنان خبط عظيمي را مرتکب مي شود. خدا رحم کرد برخي اغيار در مجمع روحانيون اعلاميه را پس گرفتند اما راهپيمايي برگزار شد و فجايعي رخ داد که زبان از ذکر آن قاصر است!

8ماه شرارت و محاربه با نظام و مردم دهها شهيد و ميلياردها تومان خسارت بر روي دست کشور گذاشت، چه کسي پاسخگوي آن خونهاي پاک به ناحق ريخته و اين خسارت عظيم است. آيا انصاف است پس از گذشت 5 سال از آن وقايع بيايند بگويند
«کي بود کي بود من نبودم».

جناب آقاي خاتمي شما نان و نمک اين مردم را خورديد به اين انقلاب مديون هستيد. 8 سال مردم به شما اعتماد کردند و شما را رئيس جمهور خود دانستند، آيا درست بود که شما در ايام خوف و خطر که منافقان جديد وقديم دست در دست هم کمر به هدم انقلاب بسته بودند و به فرمان آمريکا و اسرائيل شرارت مي کردند سکوت کرديد و به ياري انقلاب نيامديد؟

آيا درست است پس از گذشت 5 سال بيايند بگويند " ما پايبند قانون اساسي هستيم و همه در چارچوب قانون اساسي حرکت
مي کنيم» (2) مگر اصل مقدس ولايت فقيه جزء اصول قانون اساسي نيست. مگر جايگاه شوراي نگهبان به عنوان يک نهاد فيصله بخش در قانون اساسي مشخص نشده است ؟ اين نظام و کشور و قانون اساسي که آقاي خاتمي پس از 5 سال به آن اعلام پايبندي مي کند کدام نظام است که در آشوبهاي سال 88 با شعارهاي " جنبش سبز" توسط طيفي از مخالفان انقلاب اسلامي از گوگوش تا سروش گرفته تاتاجزاده و تاجبخش و از آنجا تا مجمع روحانيون مبارز و حزب مشارکت و سازمان مجاهدين و ... مورد تاخت و تاز آماج اهانت بارترين شعارها قرار مي گرفت؟

آيا اين نظام همان نظامي نيست که مقدس ترين انسان معاصر يعني امام خميني (ره) آن را بنيان نهاده است. پس چرا در 16 آذر 88 در دانشگاه تهران تمثال مبارک او را طرفداران جنبش سبز به آتش کشيدند و شما ساکت بوديد؟!

آيا اين نظام همان نظامي نيست که زلزله در منطقه و جهان پديد آورده و پشت آمريکا و رژيم صهيونيستي را به خاک ماليده است، اما جنبش سبز در روز قدس 88 شعار " نه غزه نه لبنان" سر داد.

چرا حافظه تاريخي ملت را انکار مي کنيد؟ چرا شعور مردم را ناديده مي گيريد؟ قيام تاريخي9دي فيصله بخش شرارت هاي سياسي و نظامي عليه ملت بود. مردم در 9 دي پاسخ روشن و قاطع خود را به کساني که قصد براندازي نظام را داشتند و به عنوان (اهل بغي) به محاربه با انقلاب آمده بودند، دادند. مردم در 9 دي 88 پاسخ 8 ماه جنايت عليه انقلاب و خيانت به راي ملت و اعلام جنگ با جمهوريت نظام و اسلاميت نظام را دادند.

انصاف و صداقت حکم مي کند اگر خود را طرفدار نظام مي دانيد و مخالف براندازي هستيد صف خود را از معارضان و مخالفان نظام که در راديو بي بي سي و راديو آمريکا خيمه زدند جدا کنيد و رسما تبري خود را از آنان اعلام کنيد.

اعلام تولي به نظام يک گام به جلوست اما کافي نيست. بايد دقيقا بگوييد اين چه نظامي است و نسبت آن با خدا و امام (ره) و قانون اساسي جمهوري اسلامي و اصل مقدس ولايت فقيه و شخص ولي فقيه چيست؟

پي نوشت ها:
1- روزنامه آرمان 29 خرداد 93
2- همان

نظرات بینندگان

ارسال نظر