صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

واکنش عضو پايداري احياي خانه احزاب

عضو جبهه پايداري: اصلاح‌طلبان به دنبال استفاده ابزاري و انتخاباتي از احياي خانه احزاب هستند

کد خبر: 866

تسنيم / عضو جبهه پايداري انقلاب اسلامي با اشاره به تلاش اصلاح طلبان براي احياي خانه احزاب گفت: اصلاح طلبان به دنبال استفاده ابزاري از احياي خانه احزاب هستند.

فاطمه آليا نماينده مردم تهران و عضو شوراي مرکزي جبهه پايداري در گفت‌وگو با تسنيم، در خصوص احياي خانه احزاب اظهار داشت: تعريف اوليه خانه احزاب اين بود که کانوني تشکيل شود و اين کانون سازوکاري را براي رونق دادن به فعاليت احزاب تدارک ببيند.

وي ادامه داد: اما بعد از مدتي عملکرد خانه احزاب از فلسفه احزاب فاصله مي‌گيرد و مشابه حزب سياسي مي‌شود که سياسي عمل مي‌کند و انتظاراتي همچون تکثير و رونق گرفتن احزاب، از آن ديده نمي‌شود بنابراين خانه احزاب خود به خود به حالت تعطيلي کشانده مي‌شود.

عضو جبهه پايداري انقلاب اسلامي افزود: باتوجه به عملکرد خانه احزاب در دوران‌هاي گذشته شايد احياي خانه احزاب جايگاهي نداشته باشد و با وجود فعاليت تأثيرگذار کميسيون ماده 10 احزاب، عملکرد خانه احزاب نشان داده که وجود اين خانه تأثيري نداشته است.

آليا با اشاره به تلاش اصلاح طلبان براي احياي خانه احزاب تأکيد کرد: با توجه به اينکه اصلاح طلبان براي انتخابات مجلس دهم خيز زودهنگامي را برداشته‌اند، اين موضوع خوبه‌خود موجب مي‌شود از خانه احزاب استفاده ابزاري کنند.

وي ادامه داد: جزء وظيفه وزارت کشور است که انتظارات احزاب را در چارچوب کميسيون ماده 10 احزاب پيگيري کند و اجازه بهره‌برداري سياسي از خانه احزاب را ندهد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر