صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

توصيه رسايي به روحاني براي حضور برمزار «شهداي گمنام يزد»

توصيه رسايي به روحاني براي حضور برمزار «شهداي گمنام يزد» / رئيس‌جمهور به اتفاقات يزد واکنش نشان دهد

کد خبر: 851

فارس/ نماينده مردم تهران در مجلس به رئيس‌جمهور پيشنهاد کرد ضمن برخورد با مسئولان ميراث فرهنگي يزد، اين هفته بر مزار شهداي گمنام تازه تدفين شده در ميدان امير چخماق اين شهرحضور يابد.

حجت‌الاسلام حميد رسايي نماينده مردم تهران و نايب رئيس کميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي، در خصوص ممانعت ميراث فرهنگي از تدفين شهداي گمنام در ميدان امير چخماق يزد، اظهار داشت: ممانعت ميراث فرهنگي با تدفين شهدا در يک ميدان تاريخي، نشانه کج فهمي و کج سليقگي مسئولان فرهنگي ميراث در دولت يازدهم است که حکايت از نفهميدن جايگاه شهدا خصوصا شهداي گمنام در نگاه ملت ايران دارد.

رسايي ادامه داد: يکي از اقدامات مثبت آقاي روحاني سرکشي هفتگي به خانواده شهدا در تهران است، درحالي که متأسفانه رفتارهاي مديران مياني همچون يزد با رفتار رئيس دولت منافات دارد و لازم است شخص رئيس جمهور نسبت به اتفاقات يزد واکنش نشان دهد.

نماينده مردم تهران در مجلس تاکيد کرد: آقاي روحاني بايد به همه نشان دهد که در سرکشي به خانواده شهدا اعتقاد عميقي به شهدا وجود دارد و اين موضوع رفتاري تبليغاتي نيست.

وي گفت: اگر من جاي آقاي روحاني بودم اين هفته به جاي سرکشي به خانواده شهدا در تهران، براي اداي احترام به مقام اين شهداي عزيز و دلجويي از مردم شهيدپرور دارالعباده به يزد سفر مي‌کردم و بر سر مزار اين شهدا حاضر مي‌شدم و در آنجا دستور برخورد با کساني که اين رفتار زننده را با پيکر مطهر شهدا را داشتند صادر مي‌کردم.

رسايي با بيان اينکه خاکسپاري شهدا در ميدان امير چخماق يزد هيچ منافاتي با ارزش ملي و ميراث فرهنگي اين ميدان تاريخي ندارد، تصريح کرد:‌ صدها سال ديگر وقتي آيندگان به اين مکان مراجعه کنند، مي‌فهمند که ايران متمدن، همواره در طول تاريخ براي حفاظت از تمدن ديني‌اش هزينه داده است.

مدير مسئول هفته نامه 9 دي متذکر شد: ميراث فرهنگي دولت يازدهم به جاي ممانعت از تدفين شهداي مظلوم در ميدان امير چخماق يزد و هر مکان تاريخي ديگر به بهانه حفاظت از ميراث ملي، در مراوداتش با کدخداي دروغين بيشتر دقت کند تا مثل ارمغان سفر سال گذشته رئيس جمهور به نيويورک، آمريکايي‌ها شيردال تقلبي به آنها قالب نکنند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر