صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

زاکاني: فتنه مقدمه‌اي براي تحريم‌هاي همه‌جانبه شد

کد خبر: 842

فارس/ نماينده مردم تهران در مجلس گفت: معتقدم فتنه سال 88 يک کودتاي تمام‌عيار اسرائيلي - آمريکايي بود و فتنه مقدمه‌اي براي تحريم‌هاي همه‌جانبه شد.

عليرضا زاکاني ظهر امروز در تجمع اصولگرايان و اقشار مختلف مردم شهرستان دشتي در مسجد الغدير خورموج، اظهار داشت: بعد از رحلت پيامبر اکرم(ص) حکومت به خلافت تبديل شد و ائمه اطهار(ع) کوشيدند نهضت را تبديل به حکومت کنند و امام خميني(ره) از سال 57 تا 42 همان راهي را رفت که امام حسين(ع) رفت و اين شرايط براي نظام سلطه قابل قبول نبود.

وي ادامه داد: نبرد با سلطه نبردي پايان‌ناپذير است و هدف آنها ريشه‌کن کردن جمهوري اسلامي است، اما شرايط جهاني و منطقه‌اي به نفع ما است.

نماينده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: آمريکا در افغانستان 2 ميليارد و 700 ميليون دلار و در عراق يک ميليارد و 700 ميليون دلار هزينه کرده، اما در کوچه و برزن عراق حرف از ايران است.

زاکاني تصريح کرد: امروز رفتار نظام سلطه در برابر انقلاب اسلامي به انحراف کشيدن و ايجاد مانع جهت موفقيت نظام مقدس جمهوري اسلامي بوده است.

* 5 مواجه جدي با آمريکا داشتيم

وي عنوان کرد: در 36 سال گذشته 5 مواجه جدي با آمريکا داشتيم که در 10 سال اول برخورد سخت از جمله طبس، جنگ تحميلي و اغتشاشات قومي بوده که به نتيجه نرسيده و آمريکا فهميد با مردم ايران که مسلح به ايمان و صاحب بصيرت و دشمن‌شناس هستند نمي‌تواند رودررو شود و تلاش کرد جوهره مقاومت را از بين ببرد و جنگ نرم اتفاق افتاد.

نماينده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: در نيمه دوم دهه 70 آمريکا با دامن زدن به حاکميت دوگانه نظام سلطه با تفرقه در رأس حکومت خواست به مقصود خود برسد و چهارمين مرحله زماني بود که به شيوه اختلاف داخلي متن جامعه را هدف قرار داد و پنجمين مرحله ايجاد تحريم بود.

* فتنه مقدمه‌اي براي تحريم‌هاي همه‌جانبه شد

زاکاني يادآور شد: هرچند در فتنه سال 88 موسوي، کروبي و خاتمي در رأس بودند، اما معتقدم فتنه سال 88 يک کودتاي تمام‌عيار اسرائيلي - آمريکايي بود و فتنه مقدمه‌اي براي تحريم‌هاي همه‌جانبه شد و کيان تاج‌بخش(يکي از عوامل فتنه) در دادگاه به يک نقشه 10 ساله از طرف مؤسسه سوروس که اهداف براندازي نظام را دين‌زدايي و تحويل در حوزه فرهنگ ذکر کرده بود، اعتراف کرد.

وي تأکيد کرد: يک پايگاه اطلاع‌رساني آمريکا قبل از انتخابات طبق يک نظرسنجي اعلام کرد که 87 درصد مردم در انتخابات شرکت مي‌کنند که 34 درصد به احمدي‌نژاد و 14 درصد به موسوي رأي مي‌دهند و اوباما دو روز قبل از انتخابات به مقام معظم رهبري نامه نوشت و اذعان کرد که در همه سطوح حاضر به گفتمان است، اما دو روز بعد از انتخابات به راه‌حلي رسيد که راه‌حل بوش بود.

نماينده مردم تهران در مجلس تشريح کرد: عده‌اي آنقدر سطح اين فتنه 88 را پايين مي‌آورند که گويا يک دعواي خانوادگي اتفاق افتاده و توجه به ابعاد فتنه نمي‌کنند و دقت و شناختي از جريان فتنه ندارند و مواضع آنها قابل اتکا و عميق نيست و بهانه دست دشمنان مي‌دهند.

وي افزود: در ديدار يک ساعت و نيمه‌اي که به همراه جمعي از نمايندگان مجلس با موسوي داشتيم، تنها جمله موسوي اين بود که اگر کوتاه بيايم جواب 13 ميليون نفر را چگونه بدهم و بعد پيش هاشمي رفتيم و گفت موسوي همه حرف‌ها را نزده و تنها خواسته او ابطال انتخابات است.

ذاکاني ادامه داد: اين حرکت سناريويي بود که جمهوري اسلامي را از اوج به زيرکشيد و پاسخ خودشان را از جامعه در9 دي گرفتند و 25خرداد اگر تعدادي خواستار پس گرفتن راي بودند رهبري صبوري به خرج دادند.

وي اضافه کرد: امروز آشکار شده که اين دعوا دسيسه بوده و هر چند کار احمدي‌نژاد در مناظره قابل تائيد نيست ولي آن خطا کجا و آن جنايت کجا و اخيرا نيک آهنگ کوثر (ضد انقلاب) که معلوم الحال است خيلي صريح اعلام کرد که مهدي هاشمي به دنبال ارتباط برقرار کردن با عناصر بيگانه براي ايجاد تحريم عليه مردم ايران بوده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر