صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

کنايه عجيب خبرگزاري مجلس به احمدي‌نژادي‌ها

کد خبر: 8354

مثلث/ مطلبي که مي خوانيد در مثلث منتشر شده و انتشار آن الزاما به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست.

-----------------------------
ماجراي درگيري مجلس و دولت‌هاي احمدي‌نژاد قصه دور و درازي است. شايد بهترين و خوش‌ترين روزها در ميان اين دو نهاد به زمان تصدي‌گري حدادعادل بر مجلس باز ميگشت. از آن به بعد شرايط هميشه براي احمدي‌نژاد در رويارويي با مجلس دشوار بود. براي اولين بار در سالهاي اخير طرح سئوال از رئيس جمهور کليد خورد. وزرايش به استيضاح و برکناري کشيده شدند و ماجراي تلخ يکشنبه سياه در 11 بهمن ماه 91 درحالي روي داد که اوج تنش ميان اين دو نهاد مشاهده مي شد.
حالا خبرگزاري خانه ملت که وابسته به مجلس شوراي اسلامي است در گزارشي به ماجراي نامه‌نگاري احمدي‌نژاد و رحيمي پرداخته است. به اعتقاد نگارنده متن تيم دولت سابق «يد طولاني در نامه‌نگاري داشتند». نويسنده همچنين يادآور مي شود که رحيمي ديوان محاسبات را به حياط خلوت دولت قبل تبديل کرده بود و همچنين احمدي‌نژاد را تا مرتبه پيامبري بالا برده بود.
اما در اين متن کنايه عجيبي نيز ديده مي شود که با تصويرسازي آن را تکميل کرده‌اند. اين متن که با عنوان «آغاز بهار از کوچه علي چپ» نگاشته شده است، کنايه‌اي است آمدن دوباره احمدي‌نژاد به صحنه در اين روزها. کلمه «بهار» نيز به دليل انتخاب شده که کليد واژه انتخاباتي دولت قبل بود. نويسنده در بخش مهمي از اين مطلب مي‌نويسد: «حالا گويا کابينه دولت دهم در کوچه بيراهه اقامت دارد . اين روزها بهترين آدرس براي پيدا کردن احمدي نژاد و مردانش تنها يک آدرس است; کوچه علي چپ. و به نظر مي رسد قصد دارند بهار روياهايشان را در اين کوچه رقم بزنند.»
منظور نويسنده از آدرس کوچه علي چپ در واقع مجلس است. به اعتقاد آنها اين نامه‌نگاري‌ها نيز بر اين پايه استوار است که اتهامات را از روي خود برداشته و به گردن مجلس بيندازند و به اين‌ ترتيب آدرس عوضي يا همان آدرس کوچه علي چپ را بدهند.

گروه سياسي خبرنگاري خانه ملت در اين متن نوشته است: نامه نگاري از زمره اقدامات مورد علاقه دولت دهم بود.از رييس تا زير دستان در روزهاي سکونت در ساختمان پاستور تبحر و تخصص خوبي در نگارش نامه داشتند. اين روزها با وجود اين که دولت را تحويل داه اند هنوز به نامه نگاري علاقه دارند. ديروز هدف نامه ها روساي قواي ديگر يا نهادهاي حاکميتي بودند. امروز به يکديگر نامه مي‌نويسند.
ماجراي رحيمي و احمدي نژاد داستان امروز و ديروز نيست. اگر چه فرمت داستان تغيير کرده است. ديروز همبستگي و نزديکي و علاقه بين اين دو زبانزد بود تا جايي که رييس دولت دهم وي را يکي از خطوط قرمز کابينه خود مي خواند که نزديک شدن به آن‌ها تبعات سنگيني براي کشور بر عهده داشت. رحيمي نيز روزي که در کسوت رييس ديوان محاسبات در مراسم معارفه خود حاضر شد نهاد نظارتي ديوان محاسبات را در حد خانه دوم دولت تقليل داد و خطاب به رييس جمهور وقت و رفيق شفيق خود، محمود احمدي نژاد گفت:" آقاي رييس جمهور در ديوان محاسبات زين پس کاري خلاف ميل دولت انجام نخواهد شد". رحيمي از ياد برده است که احمدي نژاد را قداست پيغمبري بخشيد.
روزهاي ديالوگ هاي مرامي و دوستانه اما گذشته است. امروز احمدي نژاد و مردانش گويا ديگر خطوط قرمز هم نيستند. حکم رحيمي که تاييد مي شود احمدي نژاد در مورد خط قرمز کابينه اش بيانيه مي دهد که تخلفاتش مربوط به قبل از خط قرمز شدنش بوده است!
رحيمي نيز در غم نامه اي خطاب به احمدي نژاد شرح مصيبت و مرثيه مي خواند که چه از دست لج بازي‌ها، خودسري‌ها و بي قانوني‌هاي وي کشيده و گويا اگرچه آلزايمر در علم پزشکي بيماري غير مسري است اما آلزايمر در مردان دولت دهم بيماري مسري شده است.
حالا گويا کابينه دولت دهم در کوچه بيراهه اقامت دارد . اين روزها بهترين آدرس براي پيدا کردن احمدي نژاد و مردانش تنها يک آدرس است; کوچه علي چپ. و به نظر مي رسد قصد دارند بهار روياهايشان را در اين کوچه رقم بزنند.

حيدرپور: بازي سياسي راه انداخته اند تا فرافکني کنند/ شان مجلس را هدف گرفته اند
عوض حيدرپور شهرضايي، عضو فراکسيون اصولگرايان رهروان ولايت مجلس شوراي اسلامي در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت در خصوص رفتارهاي اخير احمدي نژاد و مشايي ميگويد: بازي سياسي راه انداخته اند و فرافکني مي کنند تا اصل موضوع تخلفاتشان را کم رنگ کنند.
نماينده مردم شهرضا در مجلس شوراي اسلامي در ادامه اين مطلب افزود:شان مجلس را هدف گرفته‌اند و شايعه کمک حمايتي از کانديداهاي انتخاباتي مجلس را پيش مي‌کشند و به ياد ندارند که همين آقايان در زمان استيضاح کردان به اسم حمايت از مساجد به دنبال رشوه دادن به نمايندگان بودند که نتيجه نيز نداد و در نهايت کردان برکنار شد.
حيدرپور شهرضايي تصريح کرد: احمدي نژاد و رحيمي به خوبي مي دانند با حمايت از يکديگر بساط و جاده بي قانوني را براي هم هموار مي کردند و امروز اين نمايش که از هم گله کنند را راه انداخته اند.
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس تصريح کرد:اين رفتارها بي فايده است و براي دستگاه قضا اين که متخلفان خود را به بيراهه بزنند تاثيري در انجام وظيفه و برخورد قضايي ندارد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر