صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

سردار سعید قاسمی

حزب الله هنوزهم باید صبرکند

سیاست و دیپلماسی که این دولت در پیش گرفته است،قبل از پایان دوره 4 ساله به اضمحلال خواهد رسید و برای همیشه رخت بر خواهد بست. اما اگر بطور مستقیم بر سیاست های فشل دولت کنونی بتازیم ،آنها هزینه شکستشان را به گردن حضرت آقا و مردم حزب الله خواهند انداخت. حزب الله هنوز هم باید صبر کند

کد خبر: 8281

متن پيش رو در دولت بهار منتشر شده و انتشار آن به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست.

----------------------------------------

به گزارش دولت بهار به نقل از گام سوم، سردار سعید قاسمی در همایش دیپلماسی در ایستگاه غیرت در حسینیه امام خمینی (ره) مشهد مقدس ضمن تبریک سی و ششمین دهه فجر انقلاب اسلامی بیان داشت: با همه فراز و نشیب و سختی ها در آستانه سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران هستیم که حضرت روح الله از آن به انفجار نور تعبیر می کرد.

وی در ادامه اظهار داشت:در روزهای آغازین پیروزی انقلاب مراحلی را گذراندیم که می گفتند فردایی وجود ندارد و تهدید می کردند که کارتان تمام است.زمانی که رجوی و منافقین اربده کشی می کردند و می گفتند تا 6 ماه دیگر کار انقلاب تمام می شود، شش ماه ،ش ماه تمدید شد تا به 36 سال رسید؛و ان شا الله ادامه پیدا می کند تا به دست صاحب اصلی اش یعنی امام زمان (عج) واگذار شود.

از روزی که امام(ره) تصمیم گرفت مقابل آمریکا و استکبار بایستد،خیلی از نزدیکان گفتند این کار سختی است ،نمی توانیم دوام بیاوریم و مردم نمی پذیرند و این کار جواب نمی دهد؛ در شرایطی که ناقوس مرگ بر پیکره انقلاب حاکم بود ،امام (ره) دست به همچین حرکتی زد. وقتی به امام می گفتند شما با کدام سرباز و نیرو می خواهید جلوی آمریکا و مستکبرین بایستید ،امام (ره) جواب داد: سربازان من در گهواره ها هستند. اما متاسفانه این جمله تاریخی و گهربار به دست فراموشی سپرده شده است.امام هر پیش بینی که کرده بودند درست تعبیر شد .

قبل از انقلاب و در زمان تبعید امام در عراق ،علی رغم اینکه طی این مسیر خیلی ها سعی داشتند که امام را صرفاً به فعالیت نظامی علیه نظام شاه تشویق کنند و از کار فرهنگی و اعتقادی بازدارند، امام فرمودند ما می خواهیم قلب ها را فتح کنیم.با وجود اینکه امام (ره) می توانستند از آنها بعنوان وسیله ای برای مبارزه مسلحانه و ایجاد درگیری در ایران بهره برداری کنند ،این راه را صرفاً نپذیرفتند و این یعنی هدف وسیله را توجیه نمی کند. چیزی که متاسفانه امروز همه اعم از دولتمردان داخلی و خارجی از آن استفاده می کنند.

انقلاب اسلامی ایران با همه تفاسیری که می دانیم شکل گرفت. برای هر جنبش و هر حرکت انقلابی داشتن یک لیدر یا رهبر نیاز اول است،بعد از آن کادر لازم است تا تفکرات رهبری را ترویج کند، در مرحله بعدی بستر مردمی می خواهد تا این تفکرات و آرمان ها را مطالبه کنند، یک ایدئولوژی لازم است تا همه با آن نگاه به انقلاب بنگرند و رسانه لازم دارد تا پیام انقلاب به همه مردم برسد. انقلاب به مرکزی احتیاج دارد که مردم در آنجا سازماندهی شوند؛ انقلاب ما تمام این پارامترها را بطور کامل داشت و به پیروزی رسید.

علت ظهور و بروز اتفاقاتی که افتاد در حضور و تلاش مردم است، ما پرورش یافته ی این انقلاب و این امام هستیم اما در اشاعه تفکر روح الله ،آنچنان که باید در جهان موفق نبودیم.

سردار قاسمی با اشاره به روشی که دیپلمات ها و هیات مذاکره کننده ایرانی در پیش گرفته اند گفت: این پیاده روی که امروز اتفاق می افتد و همه از آن ناراحتند ،یک ریشه تاریخی 35 ساله دارد که از ابراهیم یزدی و قطب زاده و بازرگان شروع شد و مسئولین ما اگر چه می دانند زمین خوردن این افراد به دلایل همین رفتارهایشان رغم خورد ،باز به رفتارشان ادامه می دهند.

بعضی ها در همان ابتدای انقلاب آمدند و به امام (ره) گفتند که باید بنشینیم و با آمریکا مذاکره کنیم اما امام هرگز نپذیرفتند، بعد از ماجرای تسخیر لانه جاسوسی ،بازرگان استعفا داد و امام هم پذیرفتند. بازرگان گفت یا من یا این پابرهنه های تندرو که اصول دیپلماتیک را نمی دانند، امام (ره) هم جواب دادند که با استعفای شما موافقت می شود. متاسفانه هیچ یک از این مطالب در کتابهای درسی فرزندان ما وجود ندارد و بازگو هم نمی شود.

در طول دو سال ابتدای انقلاب هجمه های گسترده ای علیه کشور و نظام نو پای اسلامی بوجود آمد،بحث طایفه گرایی ،جدایی طلبی و منافقین و غیره اما انقلاب با یک بستر عقیدتی و فرهنگی به مقابله پرداخت زیرا در استراتژی روح الله خون بر شمشیر پیروز است.

در سال های پایانی دوران دفاع مقدس که ایران علیه تمام جهان استکبار می جنگید ،فشارهای داخلی از کانال های مختلف با مضمون های متفاوت سیاسی،نظامی ،اقتصادی و غیره به امام (ره) وارد شد که باید جنگ را تمام کنیم و مردم دیگر نمی توانند دوام بیاورند و نهایتاً امام را مجبور به پذیرش قظعنامه کثیف 598 کردند و جام زهر را به امام نوشاندند.اما سه شب بعد از پدیرش قظعنامه غربی چه اتفاقی افتاد؟ رجوی با پشتیبانی نظامی جهان غرب و رژیم بعث عراق با تمام توان به سوی مرزهای غربی و جنوبی حمله ور شد و طی سه روز 12000 نفر اسیر دادیم. چرا کسی این حرفها را بازگو نمی کند .بعد از حمله مجدد دشمن پس از پذیرش قظعنامه ،اما (ره) فقط سه خط فرمودند: امروز هیچ چیز از هیچ کس پذیرفته نیست و سپاه یا برای همیشه عزیز خواهد شد و یا برای همیشه لباس ذلت خواهد پوشید.

سیاست و دیپلماسی که این دولت در پیش گرفته است،قبل از پایان دوره 4 ساله به اضمحلال خواهد رسید و برای همیشه رخت بر خواهد بست. اما اگر بطور مستقیم بر سیاست های فشل دولت کنونی بتازیم ،آنها هزینه شکستشان را به گردن حضرت آقا و مردم حزب الله خواهند انداخت. حزب الله هنوز هم باید صبر کند.این دیپلماسی شکست خورده است ولی بدلیل اینکه هزینه آن را حزب الله ندهد باز هم باید صبر کنید.

امروز جاسوسان داخلی و خارجی در کشور رژه می روند و فتنه گران دوباره جان گرفته اند اما نباید ترسید و که فلان جا را گرفتند ،چون اینها دماغ شان را هم نمی توانند بگیرند.

در دوره رئیس جمهور سابق که با استقلال و قدرت انقلابی در سازمان ملل همه جهان استکبار به چالش کشیده می شدند ،نفت  150 دلار بود اما چرا الان که شما در تعامل و سازش با دنیا هستید و مذاکره می کنید چرا اثر گذار نبوده و  نفت به 40 دلار رسیده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر