صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

"ملاعمر" در بازداشت دولت پاکستان است

کد خبر: 828

تسنيم/ سخنگوي رئيس جمهور سابق افغانستان به خبرنگاران گفت که «ملاعمر» رهبر طالبان افغانستان در بازداشت دولت پاکستان در شهر «کراچي» بسر مي‌برد.

«ايمل فيضي» سخنگوي حامد کرزي رئيس‌جمهور سابق افغانستان در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام کرد: ملاعمر رهبر طالبان افغانستان در بازداشت دولت پاکستان در شهر کراچي است.

وي تأکيد کرد: موضوع بازداشت خانگي ملاعمر رهبر طالبان افغانستان در پاکستان را «جان کري» وزير امور خارجه آمريکا فاش کرده است.

فيضي افزود: جان کري زماني‌که سناتور بود اين موضوع را در ديدار با حامد کرزي رئيس‌جمهور سابق افغانستان در ميان گذاشته بود.

وي تصريح کرد: با اين وجود حامد کرزي خواستار شفافيت و ارائه اسنادي در خصوص بازداشت ملا عمر در کراچي بود، اما هيچ پاسخي مثبتي دريافت نکرد.

سخنگوي رئيس‌جمهور پيشين افغانستان گفت: حامد کرزي در ديدار خود با جان کري گفته بود که چرا آمريکا براي بازداشت ملاعمر اقدامي نمي‌کند؟ در حالي‌که به خاطر او جايزه تعيين کرده است اما اکنون خبر مي‌رسد که رهبر طالبان افغانستان در بازداشت نيروهاي پاکستاني بسر مي‌برد.

چندي‌پيش «عبدالحسيب صديقي» سخنگوي امنيت ملي افغانستان نيز در مورد مرگ ملا عمر اشاره کرد و گفت که رهبري طالبان گروهي انجام مي‌شود و ملاعمر در بين آن‌ها حضور ندارد.

اين در حالي است که طالبان افغانستان همواره اظهارات مقامات امنيتي افغان را رد کرده‌اند و مي‌گويند که ملاعمر از آدرس نامعلومي پيروان خود را رهبري مي‌کند.

تاکنون مقامات پاکستان در مورد گفته‌هاي ايمل فيضي سخنگوي حامدکرزي رئيس‌جمهور پيشين افغانستان اظهار نظري نکرده‌اند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر